lek.

Jacek Kamil Górniak

verifiedCreated with Sketch.

Pulmonolog, Internista

49 opinii +dodaj

Specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych Lekarz medycyny Jacek Górniak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu (1998). Po stażu w Wielkopolskim… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
49 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, Pan Doktor rzeczowy i konkretny, w przystępny sposób tłumaczy o co chodzi.Polecam.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.Górniak

  Bardzo miła wizyta.Wchodziłem na wyznaczoną godzinę.Lekarz wstał i przywitał się,traktuje pacjenta jak przyjaciela.Chorobę tłumaczy w sposób jasny i zrozumiały.

 • B
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Jestem zadowolona z wizyty u Pana Jacka rzetelna i fachowa pomoc jasno wytłumaczy i jest bardzo miłym lekarzem polecam każdemu. Lekarz z powołania

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.Górniak

  Profesjonalnie,krótko i na temat.Leczenie bezdechu. Pytasz, doktor cierpliwie odpowiada.jestem zadowolony.Pozostało czekać na efekty.Polecam.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Pełen profesjonalizm, zarówno w rozpoznaniu choroby, badania i informacji jej dotyczącej. Podanie jej przyczyn i metody leczenia. Lekarz pełen empatii w stosunku do pacjenta, znający jej znaczenie. Polecam. Piotr K.

 • B
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: POCHP

  Bardzo konkretny lekarz. Zrobił wszystkie badania na miejscu. Polecam naprawdę bo mało w tych czasach jest tak prostych i miłych ludzi.

 • K

  Lekarz z zaangażowaniem dokładnie i skrupulatnie informował o każdym etapie diagnostyki. Na jednej wizycie wykonał w zasadzie wszystkie badania i bardzo przystępnie je omówił. Dziękuję.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: diagnostyka bezdechu sennego

  Punktualna wizyta zgodnie z ustaleniami. Profesjonalne podejście do problemu bezdechu zgodnie z oczekiwaniem. Miła atmosfera. Wysoki standard. Polecam

 • M
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: poligrafia - badanie przesiewowe w kierunku bezdechu sennego

  Lekarz sympatyczny i godny polecenia. Profesionalne podejście. Konkretna informacja o chorobie i dalszym leczeniu. Wizyta przebiega w miłej i spokojnej atmosferze co dobrze wpływa na pacjenta.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Chorób Płuc J.GórniakUsługa: konsultacja pulmonologiczna

  Polecam. Bardzo dobry i rzeczowy lekarz. Tłumaczy wszystkie podejmowane działania, wykonał kilka badań na miejscu. Wizyta odbyła się punktualnie. Ponadto bez problemu wypisał konieczne do zrobienia badania. Kontakt z lekarzem bez zarzutu. Dr Górniak to bardzo miły i kulturalny człowiek.

Pytania pacjentów (39)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Witam,od około 6 tygodni mam kaszel, byłem u lekarza rodzinnego kilka razy ,aż wysłany zostałem na badania, zrobiłem rtg klatki i pobieranie krwi. W morfologii pokazało wirusa, w rtg klatki odpis byl prawidlowy, lecz jest plama na zdjeciu okrągła, która mnie martwi, lekarz rodzinny wypisała skierowanie żeby zbadać to w poradnii , lecz wizyta dopiero w marcu. Czy jeśli wynik na rtg był dobry i badania krwi , czy to może być nowotwór ? Dodam , że lekarz rodzinny powiedział , że mam nie zamkniętą tchawice która powinna zamknać się w okresie dojrzewania. Mam 19 lat. Rtg miałem robione również 5 miesiecy wczesniej w klinice Mswia , na ktorym zdjeciu tez widać tą plamę, lecz odpis również był prawidłowy . Proszę o odpowiedz ponieważ nie pokoję się.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Zmiany na zdjęciach radiologicznych nie muszą mieć zawsze charakteru nowotworowego. Istotne w szczególności dla dyskretnych zmian ogniskowych jest porównanie obrazów na kliszach lub płytach z obrazem z przeszłości. Dlatego też zadaniem lekarza pulmonologa konsultującego jest taka ocena. Biorąc pod uwagę wywiad , wiek, poprzednio opisywaną zmianę w rtg kl.p. - prawdopodobieństwo raka płuca moim zdanem jest małe - ale konieczna jest opinia lekarza pulmonologa najlepiej z możliwością porównani zdjęć - oraz dalszymi decyzjami

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Bardziej prawdopodobną odpowiedzią jest: zaburzenia spirometryczne są spowodowane skrzywieniem kręgosłupa w szczególności gdy jest nim kyfoskolioza

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych
  Lekarz medycyny Jacek Górniak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu (1998). Po stażu w Wielkopolskim Centrum Onkologii w latach 1998-1999 rozpoczął pracę jako młodszy asystent, następnie asystent w Oddziale Chorób Płuc Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Od 2007 roku pełni funkcje kierownicze w Oddziale Chorób Płuc WSZ w Koninie, od 01.09.2011 i nadal jako jego Ordynator. Prywatną Praktykę Lekarską prowadzi od roku 2006. W roku 2006 uzyskał Dyplom specjalisty chorób wewnętrznych a w roku 2010 Dyplom specjalisty chorób płuc. Od roku 2005 wykonuje w Oddziale Chorób płuc bronchofiberoskopie, od 2010 roku drenaże klatki piersiowej. W roku 2010 w Praktyce Prywatnej rozpoczął diagnostykę i leczenie obturacyjnego bezdechu sennego - badania poligraficzne. Aktualnie badania te są wykonywane w domu pacjenta aparatami Nox Medical T3 RESMED oraz Alice NightOne Phillips Respironics. Od roku 2010 prowadzi pacjentów w opiece długoterminowej w zespole Leczenia Domowym Respiratorem.

Specjalizacje

 • Choroby płuc
 • Choroby wewnętrzne

Edukacja

 • Akademia Medyczna im. K.Marcinkowskiego ( Poznań, 1998)

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
 • Klinika Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu

Certyfikaty

 • Jacek Kamil Górniak, pulmonolog w mieście Konin - Certyfikaty
 • Jacek Kamil Górniak, pulmonolog - Certyfikaty

Choroby

więcej