Lek.

Jacek Franczak verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: prowadzenie ciąży

  Pan dr. Franczak przygotowywal mnie do ciąży a teraz ją prowadzi. Jest to konkretny lekarz, który nie lekceważy żadnych zgłaszanych niepokojących symptomów. Bardzo sympatyczny człowiek, nie jest zbyt wylewny ani przesadnie otwarty ale warto przypomnieć że to lekarz a nie cyrkowiec.Zdecydowanie polecam osobom które szukają konkretnej, profesjonalnej porady.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalista z zakresu diagnostyki prenatalnej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Odbył także staż podyplomowy w Strasburgu. Zawodowo związany z krakowskimi szpitalami z oddziałami ginekologiczno-położniczymi w tym Szpitalem Położniczno-Ginekologicznym Ujastek, Szpitalem im. St. Żeromskiego.

   Posiada certyfikat FMF - Fetal Medicine Foundation (FMF) z Londynu co uprawnia Pana Doktora do wykonywania badań zgodnie z obowiązującymi na świecie standardem badań USG genetycznych pierwszego trymestru ciąży.

   Specjalizuje się w diagnostyce prenatalnej oraz zaawansowanej diagnostyce ultrasonograficznej.

  Specjalizacje

  • Położnictwo i ginekologia

  Usługi

  Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne

  al. Beliny-Prażmowskiego 60, Grzegórzki, 31-514 Kraków, małopolskie

  Badanie usg i trymestr (11-13 t.c.) 250 zł
  Badanie usg i trymestr + test podwójny + analiza fmf 400 zł
  Badanie usg ii trymestr (18-22 t.c.) 250 zł
  Badanie usg iii trymestr (28-32 t.c.) 200 zł

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  94 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • J
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Nie polecam! byłam na badaniu genetycznym w 13 tygodniu ciąży w Nowym Sączu w Diagmedzie lekarz Franczak nie wykrył żadnych wad genetycznych. Zrobiłam badanie genetyczne wyszedł zespół Turnera który powinien byc zauważony na takim badanie ( dużo cech charakterystycznych można zauważyć). Zdjęcia wykonane na badaniu od Pana doktora zostały zrobione nieprawidłowo!Zapłaciłam za wizytę 250zł plus poniosłam koszt 900 zł za badanie genetyczne.

  • P
   Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: prowadzenie ciąży

   Pan dr. Franczak przygotowywal mnie do ciąży a teraz ją prowadzi. Jest to konkretny lekarz, który nie lekceważy żadnych zgłaszanych niepokojących symptomów. Bardzo sympatyczny człowiek, nie jest zbyt wylewny ani przesadnie otwarty ale warto przypomnieć że to lekarz a nie cyrkowiec.Zdecydowanie polecam osobom które szukają konkretnej, profesjonalnej porady.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Prowadził moją drugą ciążę i teraz konsultuje z pytań antykoncepcji. Bardzo zadowolona, jest najlepszym z wszystkich ginekologów u których była na wizytę

  • M
   Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: USG ginekologiczne

   Konkretny i rzeczowy lekarz. Nie rozgaduje się niepotrzebnie, ale wszystko na bieżąco tłumaczy i mówi jaką cześć ciała dziecka sprawdza/mierzy. Spokojny i opanowany. Robię u Niego usg już w drugiej ciąży. Polecam!

  • S
   Lokalizacja: Centrum Medyczne UJASTEKUsługa: badania prenatalne

   Bardzo konkretny i rzeczowy lekarz. Wszystko na bieżąco tłumaczył. Spokojny i opanowany skupiony na swoje pracy. Robilam u niego wszystjie 3 badania prenatalne. Polecam gorąco

  • M
   Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: USG płodu

   Byłam u Pana doktora na dwóch USG ciąży w LuxMed, badania przeprowadzone dokładnie i bez pośpiechu (co bardzo często ma miejsce w innych gabinetach). Lekarz tłumaczy jaka część ciała dziecka jest sprawdzana i co oznaczaja kluczowe cechy. Bez zbędnych pogawędek, ale rzeczowo i dzięki temu jest czas na badanie w normalnym tempie. Przy pierwszym USG szłam z nastawieniem ze dowiem się jaka jest płeć dziecka, ale lekarz odmówił sprawdzania z zasady tłumacząc ze jest to za wczesny etap, wiedząc o "komercyjnym" podejściu i podawaniu takich informacji w niektórych gabinetach byłam lekko zawiedziona, ale teraz znając juz 2 przypadki pomyłek tylko od znajomych jak najbardziej rozumiem i popieram taką postawę. Lekarz godny zaufania.

  • Z

   U tego Pana wykonywałam dwa badania USG w ciąży. W trakcie badania wszystko dokładnie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Podobało mi się to, że nie spieszył się i nie miałam poczucia, że chce się mnie jak najszybciej "pozbyć". Polecam.

  • B

   Świetny specjalista, konkretny i rzeczowy - bez zbędnych "jarmarcznych" pogawędek. Prowadził moje dwie ciąże i doskonale rozpoznał patologię drugiej, od 6 m-ca wiedziałam jakie czeka mnie rozwiązanie. Wszystko poszło wspaniałe. Jestem jego pacjentką od 16 lat!

  • V

   Lekarz nieprzyjemny w kontakcie, nie przejawia choćby odrobiny sympatii wobec pacjentek. Badania usg komentuje gotowymi regułkami, na jakiekolwiek pytania reaguje irytacją. Sprawdza jedynie to, co wynika z formularza do wypełnienia. Merytorycznie trudno mi oceniać, choć wypowiadane z pewnością siebie stwierdzenia, że rozpoznanie płci w 13 tyg ciąży to „wróżenie z fusów” a policzenie palców u dziecka jest możliwe dopiero po porodzie nie jest dla mnie wiarygodne, bo dla innego lekarza, u którego byłam w obu ciążach określenie płci w I trymestrze to standard, a i policzenie palców dzidzi z własnej inicjatywy w drugim trymestrze to też nie było nic nadzwyczajnego. Wizyty u p. Franczaka to jak dla mnie niemiłe doświadczenia i więcej się nie wybieram.

  • S

   Pan Doktor prowadził moją drugą ciążę, zleca sporo badań, nie sieje paniki i jest tak spokojny, że tym spokojem zaraża spanikowaną 'ciężarówkę' :) Jedyne czego w ciąży mi brakowało, to niechęć lekarza do jakiegokolwiek kontaktu poza gabinetem i nie mam tu na myśli wspólnej kawy, ale ewentualny telefon, gdy coś nagle zaczyna niepokoić i z jednej strony nie jest to aż tak duży problem, by jechać na SOR, a z drugiej jednak nieco zbyt duży, by czekać jeszcze dwa tygodnie do kolejnej wizyty (zaznaczam, że nie jestem z tych pacjentek, które dzwonią o dwunastej w nocy z soboty na niedzielę, bo nie czują ruchów dziecka od dwóch minut). Koniec końców wymusiłam nr telefonu, bo potrzebowałam poczucia bezpieczeństwa, jakie mi ten nr dawał (nie skorzystałam z niego ani razu;p). Ale po wielkich bojach, Pan Doktor się dzielnie bronił (pewnie to nie jest standard, ale prowadzący moją pierwszą ciążę lekarz pod tym względem ewidentnie mnie rozpieścił).

   Doktor Franczak w razie problemów kieruje do specjalistów - w moim przypadku do diabetologa. Z tego co wiem, ewentualne konsultacje nie z jego zlecenia, a po prostu na własną rękę podjęte przez pacjentki - w najmniejszym stopniu nie wpływają na jego stosunek do pacjentek, nie obraża się, że jeszcze gdzieś idziemy i sprawdzamy, choć raz już nam powiedział co i jak.

   Generalnie polecam:)