Prof. dr hab. n. med.

Hubert Huras

Ginekolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan profesor przeprowadzał zabieg CC. Będąc na sali operacyjnej była bardzo miła atmosfera żartowaliśmy. Po czym zaczął się trud operacji. Miałam łożysko przyrosniete do blizny po pierwszej CC. Profesorowi zawdzięczam życie. Za co bardzo bardzo dziękuję
  Pan profesor odwiedzał mnie na sali pooperacyjne i później kiedy byłam już na oddziale. Teraz mogę cieszyć się macierzyństwem i moja mała córeczka Julka. Będę też mogła wrócić do mojego drugiego skarbami który nie widział mamy od 3 tyg. Profesorze jeszcze raz dziękuję

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Ordynator Kliniki Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii. Odbył liczne szkolenia krajowe jak i zagraniczne głównie w obszarze patologii ciąży. Autor blisko 100 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach z zakresu położnictwa i ginekologii. Laureat nagrody Palmera (jedyny w Polsce) za najlepsze doniesienie naukowe podczas 15 Kongresu, European Society for Gynaecological Endoscopy. Francja, Strasbourg, 4-6.10.2006. Członek Zarządu małopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy zawodowej główną uwagę skupia nad prawidłowym rozwojem ciąży fizjologicznej oraz ciąży wysokiego ryzyka. Kierując Kliniką Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego stara się ciągle pogłębiać zakres swojej wiedzy i umiejętności oraz jak najlepiej wykonywać powierzone obowiązki.

  Specjalizacje

  • Położnictwo i ginekologia

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  59 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Pan profesor przeprowadzał zabieg CC. Będąc na sali operacyjnej była bardzo miła atmosfera żartowaliśmy. Po czym zaczął się trud operacji. Miałam łożysko przyrosniete do blizny po pierwszej CC. Profesorowi zawdzięczam życie. Za co bardzo bardzo dziękuję
   Pan profesor odwiedzał mnie na sali pooperacyjne i później kiedy byłam już na oddziale. Teraz mogę cieszyć się macierzyństwem i moja mała córeczka Julka. Będę też mogła wrócić do mojego drugiego skarbami który nie widział mamy od 3 tyg. Profesorze jeszcze raz dziękuję

  • A
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ciąża

   Wspanialy lekarz z ogromną widzą i doświadczeniem. Profesjonalista, przy którym czułam, że jestem w fachowych rękach. Podczas wizyt Pan Profesor rozwiewa wszelkie wątpliwości, uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Serdecznie polecam. Mama Huberta

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Wielki Człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Lekarz z powołania. Wybitny specjali sta. Uratował mi życie.Jestem dozgonnie wdzięczna.

  • B
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Co tu dużo mówić. Autorytet, wielce doświadczony, pragmatyczny człowiek. Prowadził 2 trudne ciąże obie z pełnym sukcesem. Nie mierzalne szczęście!

  • Lokalizacja: W innym miejscu

   Pod opiekę prof. Hurasa trafiłam do Kliniki na Kopernika w 38tc z objawami nadciśnienia tętniczego. Chciałam rodzić naturalnie i początkowo zapowiadało się, że będę z leczonym nadciśnieniem czekać w szpitalu na termin porodu. Po wykonaniu badań Profesor zdiagnozował u mnie zatrucie ciążowe, dodatkowo pojawiły się pewne nieprawidłowości w zapisie KTG i ostatecznie moja córka urodziła się przez cc jeszcze w pierwszej dobie mojego pobytu w szpitalu. Od początku pobytu w szpitalu miałam poczucie, że jestem w dobrych rękach, pomimo tego, że kompletnie nie przyszło mi do głowy, że dyżur weekendowy może prowadzić ordynator Kliniki. Profesor na bieżąco zlecał potrzebne badania i zabiegi, osobiście przekazywał mi ważniejsze informacje dotyczące naszego stanu zdrowia. Był przy tym bardzo spokojny i taktowny. Po przekazaniu mi informacji o wskazaniach do CC ostateczną decyzję o zabiegu zostawił mnie, co jest dla mnie przejawem dużego szacunku wobec pacjenta. Profesor był obecny podczas zabiegu i z tego co pamiętam, odwiedził mnie również na sali pooperacyjnej. Córka urodziła się z bezdechem przemijającym i początkowo trafiła na oddział patologii noworodka, ale jej stan bardzo szybko się ustabilizował. Mam przekonanie, że decyzje Profesora, dzięki temu że były trafne i podejmowane w odpowiednim momencie, uratowały życie mnie i mojej córce. Z serca dziekuję i bardzo polecam.

  • Lokalizacja: W innym miejscu

   Trzeba się cieszyć że mamy takich lekarzy w Polsce, bo to jest klasa światowa pod każdym względem. Dzięki takim ludziom medycyna się ciągle rozwija i łamie kolejne bariery. Ten Pan uratował życie mojej żony i zawsze to będę pamiętał. Dzięki Profesorze!!!!!!!!!! Mąż żony z dic.

  • A
   Lokalizacja: SUPERIOR Centrum MedyczneUsługa: prowadzenie ciąży

   Fantastyczny lekarz i rewelacyjny człowiek. Profesor prowadził moja pierwszą ciążę, na każdej wizycie cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Czułam, że jestem w dobrych rękach i nie zawiodłam się. Dzięki Panu Profesorowi i jego zespołowi z Kopernika 21.02.2017 w ekspresowym tempie urodziłam zdrową córeczkę a poczucie humoru Profesora sprawiło, że tygodniowy pobyt w szpitalu jak i sam poród zawsze będę wspominać bardzo miło :-) Najlepszy z najlepszych :-)

  • D

   Doskonały specjalista - doskonały! bardzo spokojne i mądre podejście do pacjentki. Drugą ciążę na pewno z Profesorem będę prowadzić.

  • Najlepszy z najlepszych!!! Dzieki Profesorowi zyje ja i moj synek. Bylam w ciazy bardzo wysokiego ryzyka lekarze bali sie ja prowadzic. Dopiero na wizycie u pana doktora poczulam sie w koncu bezpiecznie i na miejscu. Nie bylo lekko ale scisla kontrola badania a pozniej hospitalizacja pozwolily wytrwac do 34 tyg. Z perspektywy czasu moge powiedziec ze wszystko bylo wyliczone co do sekundy! Pomimo wielu zajec odpowiedzi na smsmy przychpdzily z szybkoscia blyskawicy. Poza tym poczucie humoru i super podejscie do czlowieka. DZIEKUJEMY!

  • M

   Pan Profesor to Mistrz w swoim fachu, Specjalista jakich mało. Podczas każdego badania odczuwalny jest pełen profesjonalizm, który Panu Profesorowi przychodzi z niesłychaną lekkością. Dzięki temu, że Pan Doktor w nadzwyczajny sposób potrafi zjednać sobie cały Zespół i w kilka sekund rozluźnić atmosferę swoim poczuciem humoru, nawet zabieg CC można wspominać z ogromnym sentymentem. Będąc pod opieką Pana Profesora, poczucie bezpieczeństwa przychodzi samo. Dodam także, że po porodzie czułam się świetnie. Gdyby wszyscy lekarze mieli tyle empatii do innych, świat byłby piękniejszy. Dziękuję !