prof. dr hab. n. med.

Hubert Huras

Ginekolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Ordynator Kliniki Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii. Odbył liczne szkolenia krajowe jak i zagraniczne… więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Ordynator Kliniki Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii. Odbył liczne szkolenia krajowe jak i zagraniczne głównie w obszarze patologii ciąży. Autor blisko 100 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach z zakresu położnictwa i ginekologii. Laureat nagrody Palmera (jedyny w Polsce) za najlepsze doniesienie naukowe podczas 15 Kongresu, European Society for Gynaecological Endoscopy. Francja, Strasbourg, 4-6.10.2006. Członek Zarządu małopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy zawodowej główną uwagę skupia nad prawidłowym rozwojem ciąży fizjologicznej oraz ciąży wysokiego ryzyka. Kierując Kliniką Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego stara się ciągle pogłębiać zakres swojej wiedzy i umiejętności oraz jak najlepiej wykonywać powierzone obowiązki.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
54 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Trzeba się cieszyć że mamy takich lekarzy w Polsce, bo to jest klasa światowa pod każdym względem. Dzięki takim ludziom medycyna się ciągle rozwija i łamie kolejne bariery. Ten Pan uratował życie mojej żony i zawsze to będę pamiętał. Dzięki Profesorze!!!!!!!!!! Mąż żony z dic.

 • A
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum MedyczneUsługa: prowadzenie ciąży

  Fantastyczny lekarz i rewelacyjny człowiek. Profesor prowadził moja pierwszą ciążę, na każdej wizycie cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Czułam, że jestem w dobrych rękach i nie zawiodłam się. Dzięki Panu Profesorowi i jego zespołowi z Kopernika 21.02.2017 w ekspresowym tempie urodziłam zdrową córeczkę a poczucie humoru Profesora sprawiło, że tygodniowy pobyt w szpitalu jak i sam poród zawsze będę wspominać bardzo miło :-) Najlepszy z najlepszych :-)

 • D

  Doskonały specjalista - doskonały! bardzo spokojne i mądre podejście do pacjentki. Drugą ciążę na pewno z Profesorem będę prowadzić.

 • Najlepszy z najlepszych!!! Dzieki Profesorowi zyje ja i moj synek. Bylam w ciazy bardzo wysokiego ryzyka lekarze bali sie ja prowadzic. Dopiero na wizycie u pana doktora poczulam sie w koncu bezpiecznie i na miejscu. Nie bylo lekko ale scisla kontrola badania a pozniej hospitalizacja pozwolily wytrwac do 34 tyg. Z perspektywy czasu moge powiedziec ze wszystko bylo wyliczone co do sekundy! Pomimo wielu zajec odpowiedzi na smsmy przychpdzily z szybkoscia blyskawicy. Poza tym poczucie humoru i super podejscie do czlowieka. DZIEKUJEMY!

 • M

  Pan Profesor to Mistrz w swoim fachu, Specjalista jakich mało. Podczas każdego badania odczuwalny jest pełen profesjonalizm, który Panu Profesorowi przychodzi z niesłychaną lekkością. Dzięki temu, że Pan Doktor w nadzwyczajny sposób potrafi zjednać sobie cały Zespół i w kilka sekund rozluźnić atmosferę swoim poczuciem humoru, nawet zabieg CC można wspominać z ogromnym sentymentem. Będąc pod opieką Pana Profesora, poczucie bezpieczeństwa przychodzi samo. Dodam także, że po porodzie czułam się świetnie. Gdyby wszyscy lekarze mieli tyle empatii do innych, świat byłby piękniejszy. Dziękuję !

 • A

  Jeden z nielicznych ludzkich lekarzy. Nie dość że jest mega fachowcem to jest po prostu ludzki i bardzo lojalny. Nie zostawia swoich pacjentów w potzebie. Nawet jak nie ma go aktualnie w szpitalu to na bieżąco ma informacje o stanie pacjentki i dzieciaczków. Oddzwania odpisuje na smsy czyli robi wszystko to co jest potrzebne przyszłym rodzicom aby czuli się bezpiecznie. W czasie wizyt konkretny i rzeczowy. Nie traci czasu na niepotrzebne gadanie co niektórym może się nie podobać ale ma ogromną wiedzę i doświadczenie i tym emanuje na wizytach. Polecam każdemu tego lekarza. Pozdrowienia :)

 • A

  Wspaniały człowiek i 100% profesjonalista. Ja i mój synek byliśmy pod jego opieką przez całą ciążę i podczas porodu. Bardzo konkretny lekarz, emanujący spokojem i pogodą ducha.

 • P

  Niesamowity człowiek! Pełen profesjonalizm a do tego jakże ludzkie podejście. Pan Profesor prowadził moją ciążę bliźniaczą, potrafi nastawić bardzo optymistycznie,miałam poczucie bezpieczeństwa oraz że jestem pod najlepszą opieką, dzięki czemu donosiłam dwójkę chłopaków do wyznaczonego terminu 37 tygodni. Podczas cesarskiego cięcia stworzył wraz z zespołem, którym kierował, nadzwyczaj przyjazną atmosferę, co pewnie zdarza się nie często kobiecie wspominać poród bardzo pozytywnie. Dziękujemy Panie Profesorze!

 • Y

  Do Pana Doktora trafiłam z polecenia mojego lekarza prowadzącego w 7 miesiącu ciąży ze względu na komplikacje i ryzyko przedwczesnego porodu. Moja Pani Doktor powiedziała, że jest on nie tylko doskonałym specjalistą, ale również świetnym człowiekiem i że będzie potrafił mnie uspokoić. Dokładnie takim lekarzem się okazał i tak go będę pamiętać. Jestem mu ogromnie wdzięczna za to jak dzięki swojemu poczuciu humoru potrafił rozładowywać moje napięcie przy każdej wizycie. Czułam się bezpiecznie wiedząc, że do końca ciąży jestem pod jego opieką, bo to jest naprawdę specjalista przez duże "S". Dzięki niemu miałam okazję psychicznie przygotować się do porodu przez cesarskie cięcie, które wykonał perfekcyjnie. Nawet na sali porodowej potrafił mnie rozbawić. Po porodzie czułam się doskonale. Trochę żałowałam, że w trakcie pobytu po porodzie już nas nie odwiedził nawet na chwilę, ale i tak czuję z nim związek emocjonalny i uśmiecham się z wdzięcznością myśląc o jego osobie.

 • Pierwszy raz spotkałam Pana Doktora, gdy miał dyżur na Klinice w sierpniu 2012 r. Przyjechałam na początku 7 miesiąca ciąży z silnym krwotokiem. Błyskawicznie rozpoznał odklejone łożysko i zadecydował o cesarskim cięciu. Dzięki niemu przeżyliśmy razem z synkiem. Po 2 miesiącach walki o życie (wylewy krwi do mózgu ze względu na niedojrzałość wcześniaczą) synek zmarł. Pan Doktor zaopiekował się nami w drugiej ciąży, niestety i tu nie obyło się bez komplikacji. Trafiłam do szpitala parę dni przed planowanym cięciem cesarskim z pękniętą macicą. Dzięki niemu przeżyłam (córeczka urodziła się zupełnie zdrowa), zrobił też wszystko żebym jeszcze w przyszłości mogła starać się o dziecko. Nie ma słów, którymi mogłabym wyrazić wdzięczność za ocalenie życia i zdrowia. Nie tylko moim zdaniem jest to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Dziękuję... Agnieszka Szydłowska

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online