Lekarz specjalista pediatrii, certyfikowany diagnosta zaburzeń neurorozwojowych dzieci met. Vojty, dyplomowany Homeopata (ŚUM) www.rosmed.pl Przede wszystkim jestem mamą, która jako… więcej

Adresy i cenniki usług

 • Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek.med Helena Woźniak-Rosół NZOZ Alfa-Med

  Teatralna 10
  40-003 Katowice, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza

  Usługi

  Diagnostyka zaburzeń neurorozwojowych dzieci : metoda vojty od 150 zł
  Ocena rozwoju w pierwszym roku życia od 150 zł
  Wdrażanie prawidłowego programu żywienia w poszczególnych okresach rozwoju od 150 zł
  Diagnostyka i leczenie przewlekłych schorzeń od 150 zł
  Ustalanie programu żywieniowego dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami odżywiania (np. nadwaga) od 150 zł
  Poradnictwo odnośnie szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych oraz szczepień dla rodzin podróżujących po świecie. od 150 zł
  Profilaktyczne bilanse biologiczne
  Konsultacja lekarska od 150 zł
  Bilans zdrowia dziecka przedszkolnego i szkolnego od 150 zł
  Leczenie ostrych infekcji od 150 zł
  Promocja zasad zdrowego odżywiania, niemowląd, dzieci i młodzieży od 150 zł
  Diagnostyka nietolerancji pokarmowych jako przyczyny niejasnych objawów chorobowych od 550 zł
  Zwykła wizyta od 150 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Do Pani Doktor trafiłam na podstawie pozytywnych opinii z serwisu znany lekarz.pl., szukając przyczyny straszliwego płaczu mojej 2 miesięcznej córeczki. Pomimo braku wolnych terminów w kalendarzu Pani Doktor nie odprawiła nas z kwitkiem, tylko zapytała co się dzieje i zgodziła się nas przyjąć. Byliśmy wcześniej u kilku pediatrów, gdyż moja 2-miesięczna córeczka miała nieustępujący od blisko 3 tygodni katar ( co jak wiadomo dla niemowlaka jest strasznym problemem) oraz bardzo intensywne kolki. Każdy rodzic "kolkującego" dziecka wie o czym piszę... Warto podkreślić, iz pomimo natłoku pacjentów Pani Doktor zawsze przeprowadza dokładny wywiad, zbada pacjenta oraz odpowiada na wszelkie nurtujące pytania. Jako jedyny lekarz zainteresowała się problemami naszego dziecka i szukała ich przyczyny ( a zaznaczę, że przed wizytą u Pani Dr byliśmy u innych pediatrów, którzy zapewniali nas że dziecko jest zdrowe a kolki ma prawo mieć, bo to niedojrzały układ pokarmowy...). Początkowo podejrzewała nietolerancję laktozy, ale po kolejnej wizycie Pani Doktor zleciła badania w kierunku refluksu ukrytego i konsultację laryngologiczną. Wyniki badań potwierdziły podejrzenia Pani Doktor. Dzięki trafnej diagnozie epizody straszliwego płaczu ustąpiły, "furczący" katar również. Jestem bardzo wdzięczna Pani Doktor, że podeszła do Naszej córeczki w sposób całościowy i pomimo zgłaszanych innych problemów dostrzegła również asymetrię i przepuklinę kresy białej, co inni pediatrzy zbagatelizowali. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Doktor za pomoc, a zatroskanym rodzicom mogę polecić Panią dr Woźniak-Rosół jako wspaniałego pediatrę i lekarza z powołania.

 • G
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Doskonały lekarz.Profesjonalna, skupiona na pacjencie, podchodzi do problemu "całościowo", trafnie diagnozuje, nie leczy profilaktycznie antybiotykami.Zleca badania,słucha dziecka.Polecam z całą odpowiedzialnością.

 • E
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek.med Helena Woźniak-Rosół NZOZ Alfa-Med

  Wspaniała pediatra patrząca szeroko na problem zdrowotny dziecka. Co dla nas bardzo ważne zawsze szuka najlepszych rozwiązań, nie przepisuje antybiotyków na każdą infekcję tylko zostawia je jako ostateczność, słucha i odpowiada na każde pytanie. Pomaga zbudować u dziecka naturalną odporność. Szczerze polecam! :)

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek.med Helena Woźniak-Rosół NZOZ Alfa-Med

  Byliśmy na dwóch wizytach i za każdym razem odpowiadała na każde zadane przez nas pytanie. Pani doktor jest bardzo rzeczowa i kompetentna,.Super podejście do maluszka. dziecko szczegółowo jest badane, a wszystkie zalecenia są zapisywane. Polecam

 • S
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek.med Helena Woźniak-Rosół NZOZ Alfa-MedUsługa: konsultacja lekarska

  Pani Doktor bardzo rzeczowa, dokładna i kompetentna, a do tego bardzo miła i życzliwa. Bardzo dokładnie tłumaczy wszelkie wątpliwości. Uważnie słucha pacjenta i szybko wyciąga wnioski. To była nasza pierwsza wizyta, ale z pewnością nie ostatnia.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry specialists. Naprawde polecam wizytę u Pani Doktor - ma ogromną wiedzę. I co najważniejsze nie leczy wszystkich jednym zestawem leków jak niektórzy lekarze.

 • P

  Rewelacyjny pediatra polecam 100 procent Syn i córka mieli troche lekarzy ten jest najlepszy lecz to nasza opinia każdy może mieć swoją My natomiast gwarantujemy profesjonalizm rzetelność i bardzo dużą wiedzę POLECAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • M

  My na szczęście odwiedzamy Panią Doktor już rzadko, ale swego czasu byliśmy regularnie na wizytach. Świetny specjalista z trafnymi diagnozami. Podpisuje się pod wszystkimi opiniami poniżej. Pozdrawiamy. Wojtek i Ignaś.

 • Bardzo mądra i życiowa Pani Doktor. Do każdej choroby podchodzi odrębnie, szuka rozwiązań - nie leczy sztampowo każdego przypadku. Świetnie diagnozuje, zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły w rozwoju dziecka. Doradza jak zapobiegać żeby potem zbyt często nie leczyć - to naprawdę rzadkość u lekarzy. Antybiotyki traktuje jako ostateczność a nie lek na katar i ból gardła. Do tego ma w sobie wiele empatii i naprawdę troszczy się o swoich pacjentów. Uważam, że moja 5 letnia, alergiczna córeczka świetnie funkcjonuje tylko dzięki Jej opiece. Osobę Pani Doktor polecam każdemu Rodzicowi, który chce być przez lekarza traktowany jak Partner a nie Petent.

 • A

  Cudowna, spokojna, opanowana kobieta. Ma świetny kontakt z dzieckiem, cierpliwa do rodziców. Pani doktor jest jedną z tych lekarzy która potrafi słuchać i nie ocenia!!!! Szuka alternatywy (o ile stan dziecka pozwala) dla antybiotyku.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz specjalista pediatrii, certyfikowany diagnosta zaburzeń neurorozwojowych dzieci met. Vojty, dyplomowany Homeopata (ŚUM)
  www.rosmed.pl
  Przede wszystkim jestem mamą, która jako pediatra wie, że leczenie zaczynamy od uważnego wysłuchania rodziców.
  Ponadto jestem specjalistą pediatrii z wieloletnim doświadczeniem zarówno w pracy klinicznej jak i ambulatoryjnej.

  1995 ukończyłam Śląska Akademie Medyczną na wydziale lekarskim
  1997 uzyskałam tytuł certyfikowanego diagnosty zaburzeń neurorozwojowtch Instytutu Internationale Vojta Gesellschafte e.V w Monachium
  2000 r. uzyskałam tytuł specjalisty I stopnia z pediatrii
  2008 r. uzyskałam tytuł specjalisty II stopnia z pediatrii
  Do 2006 roku pracowałam w Klinice Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach
  2016 r. ukończyłam studia podyplomowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł
  Dyplomowanego Homeopaty

  Obecnie pracuję w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci w Katowicach oraz w prywatnej opiece medycznej.

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Pediatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Certyfikaty

 • Helena Woźniak-Rosół, pediatra w mieście Katowice - Certyfikaty
 • Helena Woźniak-Rosół, pediatra - Certyfikaty
 • Helena Woźniak-Rosół, Katowice - Certyfikaty
 • Helena Woźniak-Rosół, pediatra w mieście Katowice - Kwalifikacje zawodowe
 • Helena Woźniak-Rosół, pediatra - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej