lek.

Filip Płużański

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

30 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem lekarzem specjalizującym się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W chwili obecnej pracuję jako Młodszy Asystent w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
30 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: zwichnięty bark

  Bardzo profesjonalny specjalista.
  Indywidualne podejście do pacjenta.
  Polecam wszystkim Pana doktora.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum Medyczne

  Świetny specjalista, na pierwszej wizycie trafnie zdiagnozował problem i skierował na dalsze badania. Od ręki wypisał zarówno zwolnienie z pracy, jak i skierowanie do szpitala. Szczerze polecam.

  Filip Płużański2018-07-11

  Dziękuję!

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczna z USG stawu

  Pan Filip zdiagnozował problem z ręką której 5 poprzednich lekarzy nie potrafiło przez pół roku. Nie wymyślał i strzelał przepisujac co raz to kolejne leki, tylko zrobił badanie usg na którym widać było problem. Ponadto Pan doktor pomaga mi z problemami kręgosłupa, również badanie diagnoza i wysłanie do fizjoterapeuty. Konkretnie uprzejmie i co najważniejsze skutecznie. To jest lekarz który interesuje się pacjentem. Oby nie uciekł za granicę bo takich lekarzy nam potrzeba w kraju :-)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  lekarz bardzo miły i cierpliwy, jestem starszą osobą a on bardzo dokładnie wszystko mi wytłumaczył, nie tylko bardzo dokładnie mnie zbadał ale nauczył jak ćwiczyć aby nie bolało.Pierwszy raz spotkałam lekarza który podszedł do mnie z taką empatią

 • P
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: torbiel nadgarstka, rwa kulszowa, bóle kręgosłupa, bóle kolan

  Jestem bardzo zadowolona z wyboru lekarza (przyznam, że poszłam w ciemno.) Pełna kultura i ogromna wiedza, a przy tym kompletny brak sztywniactwa i patrzenia na zegarek.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: wykonanie zespolenia kości udowej

  Antonio Panek, już po 4,5 tygodnia od operacji wykonanej przez doktora Płużańskiego mogę poruszać się samodzielnie. Wspaniały specjalista.
  Pozdrawiam Panie Doktorze, brawo Ty.

 • J
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Centralny Szpital WeteranówUsługa: złamany obojczyk

  Pan dr Filip Płużanski, oprócz ogromnej wiedzy, która posiada i świetnie wykorzystuje w pracy lekarza ortopedy jest zarazem wrażliwy na efekty estetyczne swoich zabiegów operacyjnych. Po moim złamanym obojczyku mam teraz piękną, cieńką i delikatną bliznę. Nie znam innego lekarza tak zaangażowanego w sprawy swoich pacjentów.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczna - 1 wizyta

  Pan doktor jest człowiekiem o niesamowitym podejściu do pacjenta i ciężko teraz można znaleźć lekarza który by tak zainteresował się pacjentem jak Pan doktor. W moim przypadku bólach stawów diagnoza została postawiona bardzo szybko i trafnie a swój cenny czas jaki Pan lekarz mi poświęcił jest naprawdę godna podziwu. Jest to lekarz z prawdziwego zdarzenia któremu jestem bardzo wdzięczny i jest to naprawdę wspaniały fachowiec o dobrym sercu i niesamowitej wiedzy. Dziękuję Panu :)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczna z USG stawu (pakiet)

  Bardzo dobry specjalista. Cierpliwy i uśmiechnięty z dużym zaangażowaniem podchodzi do badania. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Dziękuję Panie Doktorze. Marta

 • M
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Centralny Szpital Weteranów

  Pan Doktor Płużański jest przesympatycznym i empatycznym człowiekiem, który do swojej pracy podchodzi z pasją i dużym zaangażowaniem. Dzięki swojej dociekliwości podważył wcześniejszą błędną diagnozę, zoperował i uratował moje kolano po poważnym złamaniu kości piszczelowej. Jest profesjonalistą i lekarzem z powołania, ma świetne podejście do pacjenta, dokładnie i zrozumiale wyjaśnia przyczyny, pozostaje z pacjentem w kontakcie również poza wizytami. Ma duże poczucie humoru, wykazuje troskę, ale przede wszystkim posiada ogromną wiedzę i zawsze chętnie służy pomocą. Najlepszy lekarz jakiego spotkałam!

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Od dluższego czasu odczuwalem bol w okolicy barku. Ostatnio ból sie nasilil, wiec zrobilem wczoraj Usg barku. Z barkiem jest wszystko wporządku , ale usg wykazalo : Śćiegno glowy dlugiej m.dwugłowego ramienia o prawidlowej echostrukturze, częściowo przemieszczone na guzek mniejszyk. ramiennej, z niewielką iloscia plynu w pochewce gr. do 1,5 mm. Czy to cos powaznego ? czy potrzebna bedzie operacja ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sam wynik USG nie wystarcza do zaproponowania leczenia. Rozszerzone badanie lekarskie z wykonaniem testów prowokacyjnych i ewentualnie wykonanie nawet rezonansu magnetycznego pozwoli postawić diagnozę i zaproponować leczenie. Przy niestabilności ścięgna głowy długiej mięśnia bicepsa nie zawsze wymagana jest artroskopia stawu barkowego.

 • Doznałam złamania końca dalszego kości promieniowej prawej.złamanie wyrostka rylcowatego łokciowej prawej,koleny raz źle się zrasta,obecnie stabilizacja dwoma drutami Kirschnera nie przyniosła oczekiwanych efektów .Co może być tego przyczyną?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Złamania końców dalszych kości przedramienia tj. złamanie końca dalszego kości promieniowej i kości łokciowej w wyniku upadku lub potknięcia zazwyczaj dotyczy osób z objawami osteoporozy. Struktura i skład kości w tym wypadku może upośledzać gojenie, powodować opóźniony zrost lub nawet jego brak pomimo opatrunku gipsowy, a nawet po stabilizacji operacyjnej.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem lekarzem specjalizującym się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W chwili obecnej pracuję jako Młodszy Asystent w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Szpitala im. WAM w Łodzi. Dyżuruję z najlepszymi specjalistami z Klinik Ortopedii i Traumatologii oraz Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM w Łodzi.

  W pracy klinicznej szczególną uwagę poświęciłem dysfunkcjom i patologii stawu barkowego, m.in. urazom ścięgien stożka rotatorów czy uszkodzeniom obrąbka lub niestabilności. Miałem okazję odbywać staż w zakresie Chirurgii Barku w Klinice Ortopedii Onze Lieuve Gasthuis Amsterdam pod okiem Dr Willemsa - ówczesnego szefa Europejskiego Towarzystwa Artroskopii Barku i Łokcia.

  W Klinice Artroskopii pod okiem Pana Prof. Fabisia oraz w Laboratorium Badań Materiałowych Umed prowadzę badania dotyczące biomechaniki i fizjologii gojenia przeszczepu więzadła krzyżowego przedniego oraz wpływu technik operacyjnych na efekty leczenia uszkodzeń ACL u sportowców i amatorów.

  Jestem aktywnym członkiem towarzystw:
  - PTOiTr (Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego - wykład w czerwcu 2016 pt. Residents Loop bezszwowy sposób przygotowania przeszczepu więzadła ACL - ocena biomechaniczna / lek. F. Płużański/ Prof. J. Fabiś);
  - PTArtro (Polskiego Towarzystwa Artroskopowego);
  - ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy);
  - AO Foundation (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen)

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Publikacje

 • "Residents Loop - bezszwowy sposób przygotowania przeszczepu więzadła ACL - ocena biomechaniczna" lek. F. Płużański/ Prof. J. Fabiś - wykład w czasie zebrania naukowego PTOITR Łódź 16.9.2017

Nagrody i wyróżnienia

 • -

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl