Ewa Strzeszewska

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk, Diagnostyk

45 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
438 odwiedzin w ciągu 30 dni

Kim jestem ? Jestem dietetykiem z wieloletnim doświadczeniem, które zdobyłam w Poradni Dietetycznej Centrum Diabetologicznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW. Posiadam również… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
45 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Wizytę oceniam dość negatywnie. Jakość niewspółmierna do opłaty. Zapłaciłam 200zł plus 50zł za pomiar składu ciała na aparacie. Podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej zapewniono mnie, że raczej nie będzie konieczności regularnych wizyt, wiec godzinna konsultacja w prywatnym gabinecie za 200zl będzie dla mnie korzystniejsza niż 30-minutowa za 130zl w Magodent. Ponadto bezpłatnie miała być rozpisana dieta. Natomiast pod koniec wizyty zostałam zapisana na kolejna godzinna konsultacje za 2-3 tygodnie. „Dieta” rozpisana ręcznie podczas wizyty nie spełnia moich oczekiwań (jest zbyt ogólna bez określenia ilości kcal). Ponadto na koniec zaproponowano mi szereg bardzo drogich suplementów diety nieznanej mi firmy (a jestem farmaceutą). Nie polecam.

  Ewa Strzeszewska2018-05-16

  W leczeniu dietetycznym to nie ilość kalorii jest najważniejsza, a odpowiedni dobór produktów co w konsekwencji skutkuje niskim IG. Jadłospisy o określonej kaloryczności można przecież wydrukować z internetu zupełnie bezpłatnie tylko ...nie skutkują. Skuteczne odchudzanie to konsekwencja w działaniu, systematyczność i kontrole...Jednak nikt nikogo do takiego modelu postępowania zmusić nie może, dlatego też otrzymała Pani propozycje kontrolnej wizyty, a wybór należy do Pani. Na godzinnej wizycie zdecydowanie więcej można Pacjentowi przekazać niż na wizycie półgodzinnej. Jesli Pacjent chce pracować edukacyjnie, a nie na zasadzie odwzorowań jadłospisu zdecydowanie ten sposób polecam, o czym zawsze informuję Pacjentów podczas wizyty dając możliwość wyboru. Kolejne wizyty dają też możliwość weryfikacji zaleceń jeśli np źle się czuje po dużej ilości błonnika w diecie o czym rozmawiałyśmy. Ad suplementów ja też wszystkich firm nie znam, ...pozdrawiam Panią serdecznie

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Utrata masy ciała

  Cierpię od 3 lat na insulinooporność.U Pani Ewy pojawiłam się na początku lutego tego roku. Pierwsza wizyta była dość zaskakująca , ponieważ zostawiłam po wizycie ponad 500 zł, ale z wielkim zaufaniem kupiłam suplementy i zapłaciłam za bardzo profesjonalną wizytą wraz z badaniem na wadze i wyjaśnieniem zaleceń dietetycznych.
  Korzystałam z usług kilka miesięcy i stosowałam się bardzo rzetelnie do zaleceń. Niezwykłe było to, że w 2 tygodnie zrzuciłam 3 kg. Moim celem było "zejście" poniżej 70 kg czego nie mogłam osiągnąć przez 2 lata... niezwykle radosnym momentem było kiedy zobaczyłam 68 kg na wadze.
  W chwilach zwątpienia nie obeszło się na wizycie bez łez..ale Pani Ewa zawsze mnie wspierała i kazała się nie poddawać.
  Niestety później waga nie spadała tak jakbym oczekiwała , natomiast parametry zmieniały się na lepsze, bo jednak nie zawsze istotna jest waga a poziom np wody lub tłuszczu.
  Na chwilę obecną zrezygnowałam z wizyt z przyczyn osobistych, chciałam natomiast bardzo podziękować za pomoc! Staram się jeść nadal według wcześniejszych zaleceń, dużo lepiej się czuję, nie chodzę wiecznie zmęczona.
  Polecam.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: otyłość

  Zgłosiłam się do Pani Ewy w dniu 30 stycznia br. Przez wiele lat borykałam się z otyłością. Długo zastanawiałam się czy warto i czy to jest mi potrzebne. Może sama sobie dam radę ,przecież w życiu stosowałam wiele tzw. Diet, które przynosiły krótkotrwałe efekty spadku wagi ciała i nic ponadto.
  Pani Ewa jest cudowną osobą, profesjonalistką w każdym calu, spotkanie z Nią zarówno w treści, jak i w przekazie jest w pełni satysfakcjonujące i dzięki empatycznemu podejściu do pacjenta, którego nie ocenia i nie osądza i któremu uzmysławia w jak prosty sposób można poprawić swoje zdrowie i komfort życia jest bezcenne.
  Przy każdej wizycie pani Ewa bardzo dokładnie tłumaczy i wyjaśnia moją „rewolucją w organizmie” -jak to przy pierwszej wizycie określiła moja walkę o zdrowie, w każdym tego słowa znaczeniu- krok po kroku układała mi zalecenia żywieniowe na kilka dni, potem na 2 tygodnie potem na miesiąc ,dodając kolejne produkty do mojej diety a ja czerpałam z tego jak z encyklopedii i mogę śmiało powiedzieć, że już sama układam sobie jadłospisy. Oczywiście na początku nie było to łatwe, ale z każdym dniem czułam się coraz lepiej, tym bardziej, iż następował spadek wagi ciała. Oprócz diety Pani Ewa zaleciła mi codzienne ćwiczenia i spacery, dzięki którym moja kondycja znacznie się poprawiła.
  Zrozumiałam jak bardzo źle i szkodliwie odżywiałam się , zrozumiałam, że nie żyje po to aby jeść, ale… właśnie je się aby żyć - żyć zdrowo, bez żadnych stanów chorobowych, budzić się z uśmiechem na twarzy i z lekkością wstawać z łóżka.
  Po czterech miesiącach schudłam 26 kg, pozbyłam się obrzęków i zaczął ze mnie schodzić tłuszcz. Miałam problemy z poranną hipoglikemią, nietolerancję laktozy. Obecnie jem ser biały, którego nie jadłam ponad 20 lat. Cukier mam prawidłowy, po 3 miesiącach zrobiłam badania- morfologię , lipidogram i poziom glukozy. Jakie było moje dziwienie, że poprzez zdrowe i mądre odżywianie poprawiły mi się wyniki.
  Zaznaczam, że stosuję się pilnie do każdych zaleceń Pani Ewy, prowadzę codzienny dziennik swojego żywienia, bo ufam jej profesjonalizmowi, moje spotkania z Panią Ewą przynoszą ogromne skutki w doprowadzeniu mojego organizmu do zdrowia .
  Rodzinie i znajomym mówię, że ja nie odchudzam się na siłę, ja stosuję dietę, zdrowo się odżywiam ,aby poprawić stan swojego zdrowia, a że przy okazji spada zbędna masa ciała, to radość jest podwójna.
  Czuję się wspaniale, jestem zadowolona i wiem ze każdy z nas dla poprawy swojego zdrowia i komfortu życia jest w stanie tego dokonać, ja tego dokonuję, przy ogromnej pomocy pani Ewy, nie chodzę głodna ,nie mam problemów zdrowotnych, dużo spaceruje i ćwiczę i to mi się bardzo podoba.
  Obecnie nie wyobrażam sobie innego stylu życia.
  Jestem przeszczęśliwa, poprawiłam sobie komfort życia, prozaiczne czynności nie sprawiają mi żadnego problemu, wyglądam promiennie, jestem pełna energii i myślę, że poziomem endorfin podzieliłabym kilka osób.
  Polecam wszystkim tak wspaniałego człowieka, jeśli tylko chcesz możesz wiele zdziałać, słuchać się pani Ewy i zaufać jej profesjonalizmowi i doświadczeniu, przełamać stereotypy ,przyjąć do wiadomości, że zdrowe żywienie to leczenie, a efekty przyjdą same, tylko od ciebie zależy czy chcesz coś zmienić, czy chcesz lepiej ,zdrowiej żyć. Ja jestem żywym dowodem na to, że w banalny, prosty sposób można doprowadzić się do zdrowia i być przy tym tak szczęśliwy, jak ja jestem obecnie. I za to Pani Ewie pięknie dziękuję.

  Ewa Strzeszewska2017-06-10

  Ja dziękuję Pani za zaufanie i wytrwałość. Pokonała Pani swoje słabości, podjęła walkę o lepsze jutro, jestem z Pani dumna...przed nami jeszcze dalsza praca, ale wiem, ze z Pani determinacją, zaangażowaniem to sama przyjemność. pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia

 • W
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Znienawidzony tłuszczyk na brzuchu zniknął, uda szczuplejsze i kondycja znacznie lepsza no i samopoczucie od razu idzie w górę- to zasługa Pani Ewy dzięki, której dieta okazała się nie karą za grzechy a przyjemnością. W moim jadłospisie pojawiły się nowe produkty, po które pewnie nigdy bym wcześniej nie sięgnęła. Najważniejsze jednak, że czuję się zdrowsza- Pani Ewa odkryła nietolerancje pokarmowe, które mogły być jedną z przyczyn nadwagi, dziś wyniki badań po 4 miesiącach wizyt u Pani Ewy- wzorcowe. Dziękuję Pani Ewo, jestem świadoma, że sama z nadwagą bym sobie nie poradziła.

  Ewa Strzeszewska2017-06-10

  Pani marzenia się spełniły, rzeźbienie figury, jakie miało u Pani miejsce stało się realne. Okazuje się, że nie każdy może spożywać te same produkty z podobnym efektem terapeutycznym,..cieszę z efektów, Pani sukces i zadowolenie jest moja radością ...pozdrawiam serdecznie

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Współpracuję z Panią Ewą od stycznia. Udało Nam się już stracić 16kg :) Jestem z siebie dumna, ale połowa sukcesu to rady Pani Ewy. I wbrew wszystkim obawom: nie chodzę głodna, jem regularnie to co lubię, mam zdrową cerę i włosy. Oczywiście nie jest łatwo się przestawić, ale dla efektu, który właśnie osiągnęła jest warto. A co najważniejsze po wyjściu z gabinetu wiem więcej o jedzeniu, produktach i sposobie ich łączenia. Nie potrzebuje gotowej kartki z przepisami, która dyktuje mi co mam jeść, bo sama wiem na co mogę sobie pozwolić. Czuje się zdrowa i piękna. W 100% polecam i bardzo dziękuję :)

  Ewa Strzeszewska2017-06-10

  Zmiana jaka u Pani nastąpiła w samopoczuciu jak też w figurze zagrzewa do walki nie tylko Pacjenta, ale i osobę prowadzącą czyli mnie... dziękuję Pani Magdaleno

 • B
  Lokalizacja: MagodentUsługa: dietoterapia

  Witam serdecznie, bardzo rzadko przyznaję komuś opinię negatywną, ale byłam bardzo, ale to bardzo niezadowolona. Za wizytę zapłaciłam ok. 120 zł, podczas wizyty zaproponowano mi badanie składu masy ciała za 50 zł, na co się zdecydowałam, ale nawet nie otrzymałam za to paragonu. Podczas wizyty zaproponowano mi zakup suplementów diety za ok. 200 zł. Czy naprawdę suplementy diety są niezbędne by wrócić do zdrowia? Skład proponowanych suplementów: szałwia hiszpańska, żeń-szeń oraz aloes do picia. Ogólnie nie polecam.

  Ewa Strzeszewska2017-03-28

  Pani Beato, zakup suplementów diety nie jest obligatoryjny, a jest jedynie opcją wspomagającą proces leczenia. Terapię opieramy na diecie oraz edukacji Pacjenta. Jeśli jest Pani tak bardzo niezadowolona z konsultacji to zapraszam na kolejna wizytę gratis. ,Myślę, że znajdziemy korzystne rozwiązanie Pani problemów. Pozdrawiam Ewa Strzeszewska

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Ja niestety nie jestem zadowolona z wizyty chociaż komuś innemu może będzie pasowała metoda. zgłosilam się bo chciałam zrzucic ze 4-5kg i przede wszystkim zdrowo się odżywiać.Wizyta mnie rozczarowała ponieważ z badaniami zapłaciłam 250zł za ok pol h -40 min. Nie dostałam konkretnych przepisów na czym mi najbardziej zależało, i na tydzien miałam drakonska (dla mnie) dietę krupnikowo warzywna. Nie uważam się za osobę ciężko chorą ani gruba (57kg), żebym musiała się tak katować choćby przez okres przejściowo-oczyszczający. Jako, że nie umiem gotować, brak mi pomysłów itd metoda nakreślenia zasad była dla mnie niewystarczająca, a sama wizyta z taka poradą wydaje mi się za droga. Zgłosiłam się do innego dietetyka gdzie 250 zł z badaniami zapłaciłam za 2 osoby, dostałam 19 stronny jadłospis z przepisami, indywidualne wytyczne i mam stały kontakt mailowy z dietetykiem w tej cenie. Za wizytę kontrolna 2 os zaplace 120 i są pakiety dzieki czemu jest jeszcze taniej. Jedno co mnie mocno zdziwiło- u Pani Strzeszewskiej wyszły mi złe pomiary: dużo tłuszczu trzewnego i zalecenie zrzucenia 10kg, u drugiej dietetyczki zalecenie mam na 5 kg i tluszcz trzewny w normie (nawet nie górnej) mierzony na sprzecie ktory testowałam w innym miejscu i pomiary wyszły podobne. Dlaczego?

  Ewa Strzeszewska2017-03-16

  dzień dobry ...nie powinnam ustosunkowywać się do anonimów, gdyż nie wiem komu i dlaczego zaleciłam takie postępowanie terapeutyczne, Być może Pani niezadowolenie wynika z innych oczekiwań. Cóż każdy Dietetyk ma swoje doświadczenie zawodowe, które daje określone efekty i na tej podstawie powinien prowadzić Pacjenta i tak staram się postępować. Każdy Pacjent ma prawo mieć swoje oczekiwania i preferencje, Współpracę i efekty określa się nie na podstawie jednej wizyty, konsultacje to nie chirurgia...Zawsze razem z Pacjentami określamy oczekiwania i zasady współpracy, na kolejnych wizytach je modyfikując. Wyniki badań na aparacie są zależne od jakości sprzętu. Jeszcze raz podkreślam z moich doświadczeń wynika, że prowadzenie Pacjenta na zasadzie ścisłych wytycznych w postaci zalecania konkretnych jadłospisów nie przynosi oczekiwanych przeze mnie, a tym bardziej przez Pacjenta efektów. Wcześniej lub później odstępujemy od ścisłej ,,kartkowej" diety i chcemy żyć...serdecznie Panią pozdrawiam, życzę zdrowia, gdyż w terapii dietetycznej to jest cel nadrzędny, a ubytek masy ciała to produkt uboczny dobrze przebiegającej współpracy z Pacjentem. Zawsze podkreślam istotną rolę Pacjenta, ja sama nie dam rady...Ewa Strzeszewska

 • D

  Choruje na cukrzycę typu I od przeszło 24 lat. Już po pierwszej wizycie i zastosowaniu się do wskazówek Pani Ewy zredukowalem insulinę o ponad połowę. Może nie jest tak łatwo zmienić swoje Stare nawyki, ale po nie spelna trzech miesiącach czuję się o wiele lepiej. Pani Ewa jest bardzo miłą i empatyczna osobą. Nie ocenia, a probuje pomoc. Jeśli ktoś ma problem z w yrownaniem cukrzycy polecam w 100
  %.

 • M

  Od niedawna rozpoczęłam współpracę z Panią Ewa i z całego serca mogą polecić nie tylko ze względu na wiedzę i profesjonalność, ale rownież za wyrozumiałość i jej ciepłe podejście do pacjenta.
  Pani Ewa to właściwa osoba na właściwym miejscu z ogromna wiedza, energia, pasja i zaangażowaniem, z których moze skorzystać kazda osoba która chce poprawić swoje zdrowie. Jestem przykładem tego, ze dieta to nie tylko zrzucanie kilogramów (musze dodać ze szybko zaczął ze mnie schodzić tłuszcz ), ale przede wszystkim dużo lepsze samopoczucie. Porady Pani Ewy doprowadziły mój organizm do równowagi i jestem wdzięczna ze w tak krótkim czasie udało sie polepszyć moje samopoczucie :-) Jestem bardzo zadowolona z pomocy i zdecydowanie polecam innym potrzebującym !!! Jestem zachwycona jak Pozdrawiam i dziekuje

 • Do Pani Ewy trafilam wraz z mezem. Oboje mamy zdiagnozowana insulinoopornosc, pania Ewe wybralismy na podstawie opinii w internecie. Dzieki wizytom nauczylismy sie jesc zdrowo, zobaczylismy, gdzie popelniamy bledy, polubilismy inna, mniej przetworzona zywnosc. Mielismy elastycznie dobrany jadlospis do naszych odmiennych potrzeb, ale jednoczesnie taki, ktory nie sprawial, ze gotowanie stawalo sie katorga. Efekt: od 5 miesiecy jemy pysznie i zdrowo, maz schudl 24 kg, ja 10 kg przed ciaza, w ktora zaszlam podczas zmiany nawykow zywieniowych. Rady pani Ewy pozwalaja mi aktualnie przybierac na wadze w odpowiednim tempie, z mysla o zdrowiu dziecka. Z pania Ewa nie jest sie na diecie - zmienia sie po prostu styl zycia. Wazne ze w zaleceniach mamy takze dawke ruchu, a plan zywieniowy jest opracowany realnie, nie wyciencza organizmu i przynosi szybkie efekty. Przestalismy byc zmeczeni, ospali, zaczelismy bardziej cieszyc sie zyciem. Dlatego z cala moca rekomenduje wizyte u Pani Ewy.

Pytania pacjentów (14)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Kim jestem ?

  Jestem dietetykiem z wieloletnim doświadczeniem, które zdobyłam w Poradni Dietetycznej Centrum Diabetologicznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW. Posiadam również szeroką wiedzę w interpretacji wyników analitycznych, którą zdobyłam podczas pracy w Laboratorium Analitycznym CSK MSW. Wiedzę teoretyczną potwierdziłam dyplomem magistra inżyniera na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie oraz dyplomem Studium Analityki Medycznej.

  W jakim zakresie udzielam konsultacji ?

  - DIABETOLOGIA. Specjalizuję się w edukacji żywieniowej w przypadkach cukrzycy typu 1 oraz typu 2, cukrzycy ciężarnych, liczeniu wymienników węglowodanowych, tłuszczowych, białkowych oraz liczeniu wymienników białkowo-tłuszczowych do pompy insulinowej. Układam dietę w chorobach insulinozależnych. Konsultuje cukrzyków z otyłością.

  - OTYŁOŚĆ/NIEDOWAGA. Konsultuje pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi chcących schudnąć lub przybrać na wadze. Układam indywidualne diety na podstawie osobistego wywiadu żywieniowego oraz badań analitycznych.

  - NOWOTWORY / PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA. Konsultacje dietetyczne po zabiegach operacyjnych, w trakcie chemio- i radio-terapii. Diety wspomagające odporność i kondycję po zabiegach. Edukacja żywieniowa na temat profilaktyki nowotworowej.

  - ŻYWIENIE KOBIET CIĘŻARNYCH ORAZ KARMIĄCYCH

  Podejmuję się również konsultacji przypadków specyficznych z zakresu:

  - CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA/MIAŻDŻYCA (podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów)

  - CHORÓB UKŁADU MOCZOWEGO (kamica nerkowa, przewlekła niewydolność nerek, dna moczonowa

  - CHORÓB UKŁADU POKARMOWEGO (przewlekłe i ostre zapalenie trzustki/wątroby, stany zapalne śluzówki żołądka, wrzody, nieswoiste zapalenia jelit, choroba Crohna, celiakia)

  Jak wygląda konsultacja dietetyczna ?

  Na podstawie pogłębionego wywiadu żywieniowego oraz analizy badań laboratoryjnych wraz z historią przebiegu chorób pacjenta rekomenduję odpowiednie rozwiązania dietetyczne:
  - eliminacja złych nawyków żywieniowych
  - indywidualna dieta
  - edukacja oraz zrozumienie istoty schorzenia, na które cierpi pacjent
  - ukierunkowanie pacjenta w zakresie dalszej diagnostyki
  - psychodietetyka jako droga do skutecznej terapii

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk dziecięcy
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • Psychodietetyk
 • Diabetologia
więcej

Ukończone szkoły

 • wydział Analityki Medycznej przy Akademii Medycznej oraz SGGW Wydział Żywienie CZłowieka Dietetyka

Certyfikaty

Choroby

 • otyłość
 • cukrzyca typu 1
 • cukrzyca typu 2
 • nowotwory
 • alergia
 • zapalenie nerek
 • dna moczanowa
 • celiakia
 • anemia
 • choroby układu pokarmowego
 • hiperinsulinemia, insulinooporność
 • insulinooporność
 • dieta w cukrzycy
 • choroby nowotworowe
 • dieta w cukrzycy cięzarnych
 • wysiłek fizyczny w cukrzycy typu 2
 • liczenie wymienników węglowodanowych
 • wymienniki węglowodanowe
 • dieta w radioterapii
 • dietoprofilaktyka nowotworów
 • pompa insulinowa a liczenie WBT
 • dietoterapia nowotworów
 • dietoterapia w chorobie nowotworowej
 • stany zapalne jelit
 • wysiłek fizyczny w cukrzycy typu 1
 • dieta a cukrzyca ciężarnych
 • wymienniki białkowe
 • wymienniki tłuszczowe
 • wymienniki białkowo tłuszczowe
 • Wymienniki białkowo tłuszczowe a pompa insulinowa
 • peny a liczenie wymiwnników węglowodanowych
 • czy konieczna insulina w cukrzycy typu 2
 • cukrzyca a dieta
 • aktywność fizyczna w cukrzycy
 • niezyt żołądka
 • owrzodzenie żołądka
 • stany zapalne śluzówki przewodu pokarmowqego
 • nieswoiste zapalenie jelit
 • choroba Crohna
 • nietolerancja glukozy
 • zaburzenia tolerancji glukozy
 • zaburzenia wypróżniania
 • biegunki
 • stolce sluzowate
 • przewlekłe zapalenie trzustki
 • stłuszczenie wątroby
 • stany zapalne wątroby
 • zapalenie wątroby
 • przewlekłe zapalenie nerek
 • nadreaktywna trzustka
więcej

Zdjęcia