Adresy (3)

Terapia i coaching ONLINE: przez Skype / What's App/Messenger. W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt: eliza.kruszewska@zenco.pl., Warszawa
Terapia i coaching on-line

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
22 273.....

Brak informacji o usługach i ich cenach

ul. Lanciego 10h/3, Warszawa
Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
22 273.....

Konsultacja psychologiczna • 200 zł

Coaching • od 300 zł

Terapia EMDR • 200 zł

Wiktorska 55/4, Mokotów, Warszawa
Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
22 273.....

Konsultacja psychologiczna • od 200 zł

Coaching • od 300 zł

Psychoterapia • od 200 zł +1 więcej

Terapia EMDR • od 200 zł


Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, terapeutą i coachem z ponad 25letnim doświadczeniem zawodowym. Od ponad 11lat wspieram osoby dotknięte wypaleniem zawodowym, stre...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • bezsenność
 • depresja
 • zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS
 • SGH
 • Universite de Bourgogne

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski, Francuski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


ul. Lanciego 10h/3, Warszawa

200 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR


Wiktorska 55/4, Warszawa

od 200 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Pozostałe usługi

Coaching


ul. Lanciego 10h/3, Warszawa

od 300 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR


Wiktorska 55/4, Warszawa

od 300 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR


Psychoterapia


Wiktorska 55/4, Warszawa

od 200 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR


Terapia EMDR


ul. Lanciego 10h/3, Warszawa

200 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR


Wiktorska 55/4, Warszawa

od 200 zł

Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Niełatwo w kilku zdaniach opisać, ile dała mi terapia EMDR. Już po naszym pierwszym spotkaniu wiedziałam, że jest nić porozumienia między mną a Elizą, jakiej potrzebowałam, żeby móc zaufać Elizie i otwarcie mówić o tym, co chciałabym zmienić w swoim życiu. Tak więc zaufałam Elizie. Powierzyłam jej swoją opowieść. Była to opowieść o wstydzie, który odkąd pamiętam przenikał każdą komórkę mojego ciała i krępował moją duszę. Była to opowieść o braku wiary w siebie, braku poczucia własnej wartości. Opowieść o poczuciu bycia gorszym niż inni człowiekiem, który nie zasługuje na to, aby go kochać, nie zasługuje na dobre życie, ponieważ jest ono zarezerwowane dla innych, lepszych niż ja ludzi. Nie rozumiałam swoich emocji, moje ciało było zamrożone, jakbym była uwięziona w jakiejś strasznej zbroi, albo jakbym nie była człowiekiem, tylko raczej kawałkiem drewna. Zawsze czujna, aby nie zdradzić się przed ludźmi, pilnująca, aby moja zbroja nie uchyliła nawet kawałeczka człowieka, który za tą zbroją się chowa. Trudno tak żyć i ja już dłużej tak nie chciałam. I teraz już tak nie żyję. Dzięki terapii EMDR dostałam drugie życie. Jest to terapia, która przynosi zadziwiające efekty w bardzo krótkim czasie. W moim przypadku zmiana „oprogramowania” mojego mózgu zajęła kilka miesięcy. Pracowałyśmy z Elizą nad moimi emocjami, a dodatkowo, jakby „w gratisie” uporałam się z problemem zajadania emocji niezdrowym jedzeniem. Zaczęłam też inaczej patrzeć na moje ciało, polubiłam je, dbam o nie, cieszę się nim. Mam apetyt na życie i wiem, że zasługuję na piękne i spełnione życie. Kochana Elizo, żadne słowa nie mogą wyrazić, jak jestem Ci wdzięczna i jaki prezent mi podarowałaś. Widzę to tak, że Pan Bóg postawił na mojej drodze anioła w osobie Elizy i to spotkanie zmieniło moje życie. A poza tym Eliza jest naprawdę świetna????, tak więc z całego serca polecam terapię EMDR u Elizy.

mgr Eliza Kruszewska

Dziękuję z całego serca za te piękne słowa i za zaufanie, które jest ogromnym darem wspierającym i przyśpieszającym proces terapii. Jestem pełna podziwu dla odwagi, wysiłku i otwartości zarówno w trakcie procesu jak i teraz. Nieustająco czekam też na wieści dotyczące "projektu życie" :).


3
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Terapia Stresu, Traumy i Lęku EMDR

Pani Eliza jest bardzo pomocną osobą. W naukowy sposób opisuje co, jak i dlaczego. Terapią emdr dociera do moich problemów i przeprowadza mnie przez nie. Po każdym spotkaniu wychodzę bardziej świadoma świata i siebie. Jest to cudowna nauka, która leczy, a przekazana jest w delikatny, wyrozumiały sposób.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Terapia EMDR i coaching coaching zawodowy

Z Elizą współpracuję od paru miesięcy. Spotykamy się raz w tygodniu na 90 min na sesjach coachingowych. Eliza pomaga mi poradzić sobie z wypaleniem zawodowym i odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę chcę, co jest dla mnie ważne, jak radzić sobie z trudnymi emocjami w pracy i życiu codziennym. Dzięki niej czuję, że się rozwijam, że biorę życie takim jakie jest i bardziej się nim cieszę. Eliza jest nie tylko bardzo dobrą specjalistką, ale przede wszystkim dojrzałą, wrażliwą i uważną osobą, której zaufałam i której powierzam swoje sprawy z poczuciem, że cały ten proces rozwojowy bardzo mi służy.

mgr Eliza Kruszewska

Aneto, idziesz jak burza i super jest wspierać Cię w tym procesie pełnym zawirowań i nagłych zwrotów akcji, widzieć jak nabierasz zaufania do siebie i swoich decyzji! Dziękuję za dar zaufania - bez niego nie można nic :)


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Terapia EMDR i coaching

Poznałam Elizę wiele lat temu... jak, to często bywa "z polecenia". I było to wspaniałe polecenia!! Przeszłyśmy razem długą drogę, były różne zakręty i wyboje, czasem potrafiłam strzelić focha i zawiesić sesje na jakiś czas, szukać gdzie indziej, ale zawsze wracałam... wracałam, bo nigdzie, na żadnej innej terapii nie czułam się tak bardzo wysłuchana i tak bardzo zrozumiana. Eliza ma wyjątkowy dar, którego nie da się opisać słowami.... Jest profesjonalistką przez wielkie "P", pięknym człowiekiem i piękną duszą....

mgr Eliza Kruszewska

Asiu, pięknie dziękuję, że pozwalasz mi sobie towarzyszyć na tej pięknej, choć często trudnej drodze, którą jest życie.. A jeszcze piękniej jest móc obserwować jak rozwijasz się i wzrastasz :)


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Panią Elizę poznałam 4 lata temu, wspierała mnie w różnych momentach mojego życia, zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. Cenię u Pani Elizy otwartość, umiejętność uważnego słuchania, czytania „między wierszami” i zadawania odpowiednich pytań, co pomogło mi zdefiniować problem i dojść do jego rozwiązania.

Nie jestem z Warszawy i nasze spotkania odbywały się za pomocą skype’a. To co było dla mnie bardzo ważne, to poczucie bezpieczeństwa podczas naszych rozmów. Rozmowa skype z włączoną kamerą dawała mi poczucie komfortu, bo byłam u siebie w domu, w miejscu w którym czuję się dobrze.

Współpraca z Panią Elizą pozwoliła mi lepiej poznać samą siebie, stać się bardziej świadomą moich mocnych stron i części mnie, które wymagają „większej opieki”.

mgr Eliza Kruszewska

Pani Anno, dziękuję bardzo za miłe słowa i za zaufanie, pozdrawiam serdecznie :)


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam,
  mam pytanie dotyczące przeżywania psychologicznego i emocjonalnego traumatycznych wydarzeń u nastolatków (w okresie dojrzewania).
  W naszej rodzinie doszło do tragicznego zdarzenia - babcia mojego niespełna 17-letniego kuzyna zmarła po dwutygodniowej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii. Trafiła tam nagle, wskutek wypadku drogowego nie ze swojej winy, którego była ofiarą. 17-letni chłopak ma jeszcze co prawda matkę (córkę owej babci) i rodzeństwo, ale 81-letnia kobieta miała swój duży wkład w jego wychowanie i opiekę nad nim - to o tyle ma znaczenie, że kuzyn jest częściowo niepełnosprawny ruchowo. Gdy jego mama pracowała a starsze rodzeństwo było w szkole, to właśnie babcia poświęcała mu masę swojego czasu, czytała, prowadzała na spacer, uczyła podstaw samodzielnego chodzenia po przebytych licznych operacjach itp. Dodatkowo kuzyn od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie historią, dawnymi dziejami swojej okolicy itp. a Babcia chętnie mu wszystko opowiadała i relacjonowała. Opiekowała się, uczyła prac domowych itp.
  Gdy 17-latek dowiedział się o wypadku babci, oraz, że jest na oddziale intensywnej terapii był wstrząśnięty. Jeszcze gorsze emocje wywołała wiadomość o amputacji nogi i części palców... Sama wiadomość o śmierci to był dramat dla nas wszystkich, ale od tego czasu niepokoimy się o kuzyna. Stał się czasami drażliwy, smutny, wykrzyczał nam w twarz, że go okłamaliśmy (my dorośli, m. in. i ja, staraliśmy się go pocieszać , że babcia dojdzie do siebie i wróci do domu, nawet jeśli zostanie niepełnosprawna, że jeszcze się wszystko ułoży szczęśliwie itp. ale tak naprawdę kuzyn chyba się domyślał najgorszego bo często się zamykał w pokoju).

  Bardzo proszę o pomoc i poradę, jak z niespełna 17-latkiem rozmawiać o tym?... I czego można się spodziewać - jak może wyglądać stan emocjonalny kuzyna? Czy okres dojrzewania (nastoletni) ma jakieś swoje szczególne objawy/reakcje przy tego typu tragicznych wydarzeniach? Słyszałem z różnych poradników/na forach w internecie itp., że okres dojrzewania może powodować trudniejsze zaakceptowanie takich traumatycznych zdarzeń - czy to prawda?
  Sądziłem, że to już "duży" chłopak i przyjmie to jak niemal dorosły ale on chwilami zachowuje się jak dziecko - płacze, zamyka się w sobie. Trudno się dziwić, wiem bo znam kuzyna od dziecka - on był mocno związany emocjonalnie ze swoją babcią, mimo jej wieku (81 lat). Ona umiała go rozweselić, czasem posłużyć dobrą radą, itp. Chciałbym też dodać, że ojciec kuzyna jest rozwiedziony z jego matką, nie pomaga w utrzymaniu 17-latka, nie chce dobrowolnie płacić alimentów. W jego rodzinie dochodziło do awantur z udziałem ojca i z jego winy doszło do rozwodu. Psycholog szkolny wprawdzie mówiła nam "ogólnikowo" o wspólnym "przepracowywaniu" tej traumy - rozmowie, tłumaczeniu itd. ale potrzebujemy więcej szczegółów. Konkretnie - jak? Inaczej się rozmawia z dorosłym a inaczej z nastolatkiem, prawda? Ale kuzyn nie chce iść do psychologa, już próbowaliśmy go namówić, ale on mówi, że (cyt.) "pani psycholog będzie tylko pocieszać a czasu i tak nie cofnie, więc po co mam iść?" Czuje się nierozumiany.
  Proszę o jakąś profesjonalną poradę i pomoc.
  Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam

  Warto pamiętać o tym, że proces żałoby, żalu jest naturalnym procesem, którego nie da się "przyśpieszyć". Jeśli nastolatek czuje się nierozumiany, to być może dorośli starają się na siłę go "pocieszyć". Wtedy, zupełnie niechcąco, mogą "unieważniać" jego uczucia. Lepiej powiedzieć: "rozumiem, że jest Ci trudno, ciężko, masz prawo rozpaczać, to normalne. Ma prawo być Ci smutno", "masz prawo być zły, wolałbyś by było inaczej - to zrozumiałe." Lepiej jest przyznać się do tego, że z nadmiaru troski zupełnie niepotrzebnie wprowadziliście go w błąd i że to było niewłaściwe. To jak każdy przeżywa żałobę zależy od wielu czynników, nie tylko od wieku, ale jak ktoś już wspominał "przywiązania" czyli wcześniejszych doświadczeń związanych z bliskimi relacjami, poczuciem opuszczenia, relacjami z osobą, która zmarła, wsparcia w rodzinie i przyjaciołach i wielu innych czynników. Dobra relacja ze zmarłą osobą to mimo wszystko dobra prognoza, ponieważ jest wiele dobrych wspomnień z nią związanych, ta osoba jest "zasobem", ale zanim kuzyn przejdzie do tego etapu, może minąć trochę czasu i jest to proces naturalny. Najważniejsze to pozwolić na wyrażanie uczuć i emocji. Polecam książkę Anna Rita Verardo, Rita Russo "Ciebie już nie ma, a mnie jest smutno i źle" - książka mówi o żałobie dzieci i dużo właśnie o tym jak je przez nią przeprowadzić. Oczywiście nie da się jej zastosować dokładnie w ten sam sposób do nastolatka, jak do dziecka, ale dorosłym pomaga zrozumieć proces i lepiej sobie z żałobą nastolatka radzić.

  mgr Eliza Kruszewska

 • Mam pewien problem ze stresem gdy jadę w obce miejsce ale gdzieś dalej czuje jakiś dziwny niepokój lek strach napięcia w głowie nie wiem co z tym zrobić. Wspomnę że jeszcze od jakiegos czasu odczuwam ból napięcie w głowie po chwili na zębach i tak w koło, wczesniej na kregoslupie odczuwalem napięcie międzylopatkami. Czuje dyskomfort nie wiem jak to wyleczyć?

  Jeśli nie ma podłoża fizjologicznego dolegliwości, w przypadku dolegliwości somatyczno-psychicznych o nieznanym źródle można spróbować terapii EMDR, która dobrze sobie radzi z tego typu objawami. Pracując nad objawami docieramy do źródła lęku, najczęściej trudnych dla nas emocjonalnie wydarzeń odpowiedzialnych za nadmiarowe reakcje stresowe i "przetwarzamy wspomnienia", tak aby nie wywoływały już tego typu reakcji.

  mgr Eliza Kruszewska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, terapeutą i coachem z ponad 25letnim doświadczeniem zawodowym. Od ponad 11lat wspieram osoby dotknięte wypaleniem zawodowym, stre...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • bezsenność
 • depresja
 • zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS
 • SGH
 • Universite de Bourgogne

Specjalizacje

 • Psychologia kliniczna
 • Psychoterapia
 • Psychotraumatologia
Zobacz więcej

Staże

 • Grupa Medyczna Vertimed ( Dzienny Oddział Zaburzeń Nerwicowych, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnię Leczenia Uzależnień)


Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski, Francuski