Eliasz Gocał-Czerwiński

Psycholog, Psychoterapeuta

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w szkoleniu. Pracuję z osobami mającymi problemy natury lękowej, nerwicami, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju (depresja,… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w szkoleniu. Pracuję z osobami mającymi problemy natury lękowej, nerwicami, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju (depresja, cyklotymia) oraz zaburzeniami schizofrenicznymi.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologi Społecznej w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Kliniczne Centrum Zdrowia Psychicznego - Szpital Bródnowski, Warszawa
 • Centrum Psychoterapii, ul. Dolna, Warszawa
 • Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy

Choroby

 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia emocjonalne
 • depresja
 • borderline
 • zaburzenia osobowości

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Działalność PrywatnaUsługa: napady lęku , ataki paniki

  Kiedy zdecydowałam się na terapie nie wierzyłam , że uda mi się dzięki rozmową z psychoterapeutą pokonać lęki , zapanować nad atakami paniki i wrócić do normalnego funkcjonowania . Jednak w bardzo szybkim czasie Pan Eliasz pomógł mi uporać się ze wszystkimi problemami. Luźna i przyjazna atmosfera i pełen profesjonalizm , poczucie bezpieczeństwa - widać że Pan Eliasz wykonuje swój zawód z pasją. Nie ocenia, nie krytykuje okazuje wyrozumiałość i kieruje na odpowiednią drogę. Dzięki niemu wróciłam do siebie. Polecam z całego serca !!!

 • W
  Lokalizacja: Działalność Prywatna

  Eliasz jest najlepszym terapeutą jakiego miałam, dzięki niemu z powrotem jestem w stanie żyć sama ze sobą i cieszyć się każdym dniem, bez dołów i myśli nie do opanowania. Terapia poznawczo-behawioralna w jego wydaniu to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Wizyty u niego warte są każdej złotówki. Serdecznie polecam.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan Eliasz sprawił, że jestem najlepszą wersją siebie. Serdecznie polecam wizyty u tego Pana, ponieważ naprawdę odmieniają życie.
  Mateusz T

 • R
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Na pewno wrócę na kolejne spotkania.
  Konkretny, uprzejmy, pomocny.
  Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Działalność PrywatnaUsługa: psychoterapia

  Przyszłam do doktora Eliasza z bagażem lęków, pesymistycznych wizji i niechęci do życia, które wg mnie było ciągłym pasmem czyhających zagrożeń. Ludzie widząc takiego człowieka zazwyczaj nie wiedzą jak się zachować a wystarczy jedynie " ja Cię rozumiem". To zdanie bardzo często słyszałam w gabinecie. A przez Eliasza jest wypowiadane tak szczerze i autentycznie, że niemal od razu chciałam go obdarzyć zaufaniem i takie warunki sprzyjały naszej współpracy. Początki były dla mnie dosyć specyficzne. Na moje wypowiedzi dodawał mnóstwo bardzo prostych i krótkich pytań, które prawdę pisząc wytrącały mnie z równowagi. Potrzebowałam bardzo intensywnie pomyśleć aby móc na nie odpowiedzieć. Sama nigdy bym ich sobie nie zadała i to jest klucz do sukcesu. Taka forma przypomina dyskusję pomiędzy sobą a ... sobą. Tak, wiem, że to może się wydawać dziwne ale dzięki takiemu podejściu ja (ze zniekształconymi myślami) opisuję emocje a ja (racjonalna) szukam przyczyn, znam mechanizmy do ich redukcji. To jest cząstka tego czego nauczył mnie dr Eliasz ale ta część jest bardzo ważna bo terapia się skończy a radzenie sobie z problemami nie. Z tej terapii wyniosłam: odwagę, wytrwałość, wyższą samoocenę, szacunek do siebie, chęć do działania i radość z życia. Rozmowa z kimś kto chce słuchać, tak jak Eliasz, jest dla mnie najefektywniejszym sposobem na uwolnienie się z emocji, które mnie dręczą i powodują, że czuję się jak w labiryncie pełnym pozamykanych ścieżek. Szukam wyjścia ale nie zawsze mi to wychodzi. Najważniejsze to nie wstydzić się poprosić o pomoc kogoś kto to wyjście dostrzega. W moim przypadku był tą osobą dr Eliasz. Pomimo, iż na drodze może na mnie czekać wiele pułapek to przynajmniej wiem, że podążam we właściwym kierunku. Przeszłam wielką przemianę. Z wielokrotnego "nie dam rady", " nie mam siły" na "chcę, mogę potrafię i zrobię!". Uważam to za wygrane ale z pewnością nie spocznę na laurach i nie przestanę nad sobą pracować. Eliaszu, bardzo Ci dziękuję. A Wam, czytelnikom gorąco polecam :-) AB

 • A
  Lokalizacja: Działalność Prywatna

  Odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu- pełen profesjonalizm. Pan Eliasz pomógł mi uporać się z negatywnymi myślami o sobie samej, które utrudniały codzienne funkcjonowanie na różnych płaszczyznach życia. Bez oceniania - trafnie dostrzega problem i pomaga uporać się z nim. Szczerze polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Działalność PrywatnaUsługa: Sesja terapeutyczna

  Najlepszy psycholog, najlepszy nauczyciel :)
  Daje wskazówki, dzięki ktorym uczysz sie lepszego poznawania siebie, uczysz sie odpowiadac na nurtujace Cie pytania, a tym samym uczysz sie organizacji mysli.
  Zaczynasz lepiej postrzegac swiat poprzez wybitne odroznianie tego co zle, a co dobre, przez odroznienie tego co jest wazne, a wazniejsze.
  Rozumiesz sens swojego istnienia. Jestes i to jest piękne.
  Bardzo dziekuję za pomoc, za to, ze mogłam mówić, mówić i mówić..

 • S
  Lokalizacja: Działalność PrywatnaUsługa: zaburzenia natury psychicznej

  Moją terapię u Eliasza rozpocząłem w marcu 2017 roku a jej koniec nastąpił na początku lipca tego samego roku. Właśnie w marcu stwierdziłem, że sam nie poradzę sobie z problemami siedzącymi we mnie od czasów dzieciństwa. Nie miałem chęci do życia, miałem poczucie, że jestem nikim - nikim ważnym, nikim wartościowym, nikim godnym uwagi. W mojej własnej ocenie postrzegałem siebie również jako osobę ignorowaną lub wyśmiewaną przez innych ludzi. Pojawiły się u mnie również myśli samobójcze, gdyż nie widziałem sensu kontynuowania beznadziejnego życia. Mój sposób myślenia przebiegał mniej więcej w ten sposób, że moje wyobrażenia traktowałem jako pewnik. Wszystko w moim rozumowaniu było sprowadzone do tego, że jestem samotny, niezrozumiany, niedoceniony itd. Eliasz w trakcie terapii zwrócił mi uwagę, że jest to tylko moje zdanie o mnie samym - sam siebie postawiłem w świetle samotności i tych wszystkich przykrych rzeczy, które uznawałem za prawdziwe. Na początku nie chciałem zbytnio tego słuchać, bo nie pasowało to do wyobrażeń, które snułem w mojej głowie od wielu lat. Zgodziłem się jednak kontynuować terapię, bo w trakcie sesji czułem poprawę samopoczucia. W dalszej części terapii zmierzyłem się z moim przeszłymi i teraźniejszymi traumami oraz urazami na psychice - było to dla mnie bardzo ciężkie, wzbudzało we mnie bardzo silne i przykre emocje. Ostatecznie przyszedłem na pełnym luzie w lipcu tego roku na moją ostatnią wizytę terapeutyczną i byłem trochę smutny, że to już koniec. Bardzo polubiłem Eliasza jako osobę, uważam że jest jednym z najlepszych ludzi, których spotkałem na mojej życiowej ścieżce. Otrzymałem od niego ogromne wsparcie, które finalnie pozwoliło mi dostrzec na nowo mój potencjał intelektualny - wcześniej każdy mój wysiłek umysłowy sprowadzałem, w większości przypadków, do snucia domniemanych negatywnych sądów na temat mojej osoby. Pohamowałem również przesadzoną agresję, przez którą popełniłem wiele błędów moim życiu. Zmiana mojego podejścia do życia odmieniła je na lepsze. Odkryłem co to przebaczenie, wyrozumiałość, pewność siebie itp. Sam do dziś nie potrafię precyzyjnie nazwać mojego problemu, ale najbliżej było temu do stanu depresji. Jeśli macie problemy podobne do tych, które mnie nękały - możecie bez obaw zgłaszać się w kolejce do Eliasza :D Myślę, że moja opinia pomoże wam w wyborze odpowiedniego terapeuty. Miejcie jednak na uwadze, że Wasze życie należy do Was i musicie sami właściwie zadecydować jaki nadać mu kierunek. Dziękuję za uwagę - kłaniam się nisko.

  Eliasz Gocał-Czerwiński2017-07-20

  Dziękuję za tą opinię i dziękuję iż mogłem pomóc. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów zawodowych jak i osobistych!

 • M

  Przeszłam z Panem Eliaszem sesję terapeutyczną i mogę Go w 100% polecić! Dzięki wizytom zyskałam pewność siebie, siłę do życia i wiarę w to, że mój los jest w moich rękach. Nie odbieram już wszystkiego jako "moja wina" - wiele rzeczy nie dotyczyło mojej osoby i dzięki terapii już to rozumiem.
  Bardzo dziękuję za pomoc!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Działalność PrywatnaUsługa: Sesja terapeutyczna

  Prawie każde spotkanie to dawka dobrej energii ... choć przyznam bywały trudniejsze chwile, kiedy trzeba było stanąć twarzą w twarz z własnym ja ... ale na tym polega terapia i Pan Eliasz świetnie potrafi pomóc przebrnąć przez swoje słabości ... polecam wszystkim terapię, która na pewno przyniesie pozytywne skutki :)