mgr

Danuta Brzeźniak

Psycholog, Terapeuta

8 opinii +dodaj

Umów wizytę 147 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem. Studia kierunkowe ukończyłam w 1983 roku na uczelni KUL w Lublinie. Pracowałam jako psycholog na oddziale psychiatrycznym PSK AM… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem.
  Studia kierunkowe ukończyłam w 1983 roku na uczelni KUL w Lublinie. Pracowałam jako psycholog na oddziale psychiatrycznym PSK AM w Łodzi, w Wojewódzkim Zespole Pomocy Społecznej i Geriatrii oraz w Akademii Psychologii Terapeutycznej jako wykładowca i terapeuta.
  Prywatną praktykę psychologiczną prowadzę od 1999 roku, w zakresie terapii krótko - i długoterminowej oraz poradnictwa życiowego. Wiedzę akademicką poszerzałam przez wiele lat na licznych warsztatach z zakresu psychologii klasycznej i alternatywnej. Prowadziłam również warsztaty rozwoju osobowości.

  Zapraszam na spotkania osoby, które chciałyby poprawić swoje funkcjonowanie lub rozwiązać różne problemy życiowe: trudności z opanowaniem emocji, konfliktowe relacje w związkach, w rodzinie, w pracy, doświadczanie silnego czy chronicznego stresu, kryzys (utrata bliskiej osoby, zdrada, rozwód) itp. Wiele jest takich sytuacji w życiu, które powodują, że czujemy z ich powodu dyskomfort i nie zawsze potrafimy właściwie postąpić, chociaż tego pragniemy, czy nawet przeczuwamy jak należałoby.

  Zapraszam również osoby, które zauważyły u siebie pojawiające się stany depresyjne, lękowe, nerwicowe, ponieważ są one sygnałem nieuświadomionych, długotrwałych napięć psychicznych, wywołujących udręczenie.

  Są problemy, które można rozwiązać szybko, na jednej lub kilku wizytach, ale są też takie, których rozwiązanie może nastąpić dopiero w wyniku dłuższej terapii i wymagać one będą wewnętrznej pracy, przemiany świadomości i uzbrojenia się w cierpliwość.

  Chętnie służę Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem terapeutycznym. Zawsze radosne jest dla mnie obserwowanie pozytywnych zmian w życiu osób, które mi zaufały i powierzyły swoje sprawy, w nadziei uzyskania pomocy.

  Pierwsza wizyta jest poradą lub konsultacją.
  PORADA - to spotkanie mające na celu uzyskanie wskazówek umożliwiających rozwiązanie bieżącego problemu.
  KONSULTACJA - jest wstępem do podjęcia terapii, na której omówiony zostaje zgłaszany problem, kierunek jego rozwiązania, oraz ustalona częstotliwość spotkań terapeutycznych.

  CZAS TRWANIA spotkania 50-60 min.

  Moja strona www.psycholog-lodz.eu


  Zapraszam Państwa do gabinetu, który mieści się w pałacyku przy ul. Pabianickiej 152/154, w niewielkiej odległości od skrzyżowania Pabianicka/ Włókniarzy. ( Punkt orientacyjny to Selgros, który mieści się tuż za pałacykiem) Parking na terenie posesji.
  Komunikacja miejska - tramwaje 11, 15A, 41

Ukończone szkoły

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Państwowy Szpital Kliniczny AM w Łodzi
 • Wojewódzki Zespół Pomocy Społecznej i Geriatrii
 • Akademia Psychologii Terapeutycznej
 • prywatna praktyka psychologiczna
więcej

Choroby

 • problemy emocjonalne
 • trudności w relacjach z innymi
 • sytuacje kryzysowe
 • stres
 • stany depresyjne
 • stany nerwicowe
 • choroby psychosomatyczne
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychologicznyUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo miła i ciepła osoba ,która wzbudza zaufanie.W sumie po jednej wizycie będę się trzymała wskazówek udzielonych przez p.Danutę.Polecam tego lekarza.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-09-20

  Dziękuję za opinię. Pozdrawiam

 • Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny

  Wspanialy psycholog,bardzo merytorycznie i celowo ocenia sytuacje zyciowe .Naprawde godny polecenia,,ogromna pomoc psychologiczna.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-08-24

  Dziękuję Pani Małgorzato za uznanie. Pozdrawiam

 • B

  Pani Danuta w sposób bardzo łagodny i spokojny potrafi dotrzeć do sedna problemu, który zawładnął człowiekiem. Zawsze po spotkaniach odczuwam wielką ulgę i nabieram ochoty do życia i chęci do pokonywania swoich problemów. Czuję się obdarowana pokojem i nadzieją. Dziękuję Pani Danuto.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-02-18

  Ja również dziękuję i pozdrawiam

 • C

  Jestem bardzo zadowolona z pomocy Pani Danuty. Łatwo mogłam się przed nią otworzyć i opowiedzieć o sobie, co było dla mnie bardzo ważne. Dzięki terapii rozwiązałam swoje problemy w relacjach z mężem, z siostrą i zaczęłam coraz lepiej radzić sobie w życiu. I dzięki Pani Danusi, udało mi się zachować pokój w sercu w czasie trwania choroby i śmierci mamy. Życzę wszystkim, aby mogli korzystać z tak dobrej pomocy w swoich trudnych chwilach.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-02-08

  Dziękuję i życzę nieustannej odwagi w stawianiu czoła życiowym trudnościom..

 • K

  Kilkanaście lat temu zmagałam się z poważnym problemem życiowym,
  który obawiałam się powierzyć komukolwiek.
  Szczęśliwie dla mnie, stanęła wówczas na mej drodze Pani Danuta.
  Miałam okazję obserwować Jej zachowanie wobec innych osób,
  mających podobne poważne problemy. Było nacechowane szacunkiem i dyskrecją.
  Postanowiłam Jej zaufać.
  Podczas terapii, w poczuciu całkowitego bezpieczeństwa emocjonalnego
  -krok po kroku-uzyskiwałam wgląd,rozpoznawałam istotę mego problemu
  i powróciłam świadomie do równowagi emocjonalnej.
  Innym razem Pani Danuta pomogła mi podjąć - od ręki- decyzję ,
  ważną a niemożliwą do podjęcia od wielu miesięcy.
  Byłam i pozostaję wdzięczna losowi ,że się poznałyśmy.
  Każdą bliską mi osobę,która zmagałaby się z trudnymi problemami życiowymi,
  z pełnym przekonaniem powierzyłabym Jej wsparciu.
  Irena

  mgr Danuta Brzeźniak2017-01-26

  Pani uznanie jest dla mnie bardzo cenne, tym bardziej, że miałyśmy okazję również współpracować. Serdecznie pozdrawiam

 • A

  Wspaniała pani doktor i terapeuta. Polecam panią Danutę gorąco, jest profesjonalnym lekarzem, ale też i przede wszystkim bardzo miłą i ciepłą osobą, która od razu wzbudza zaufanie. Idąc na pierwszą wizytę miałam depresję, dużą nadwagę, zaburzenia odżywiania i mnóstwo lęków. Dzięki pani doktor pokochałam siebie, pozbyłam się lęków i przepracowałam trudne traumy z dzieciństwa. Dziś mogę śmiało napisać, że jestem szczęśliwą, zdrową (już bez nadwagi) i spełnioną osobą, potrafię pokonywać problemy nawet te duże.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-01-24

  Dziękuję Pani Agnieszko za opinię. Dobrze, że te problemy są już przeszłością i tak dobrze układa się Pani życie.

 • M

  Poznałam Panią Danutę kilka lat temu, byłam wtedy w depresji. Przytłaczała mnie taka ilość problemów, że nie mogłam funkcjonować i nie chciało mi się żyć. Profesjonalnie w każdej sytuacji, pomogła mi stopniowo uporządkować kontakty z Rodzicami i Siostrą. W pracy, z osoby uległej, stałam się o wiele bardziej odważna i zmieniły się na korzyść moje relacje z szefem. Udało mi się wyplątać z fatalnego dla mnie związku z mężczyzną. Na stałe mieszkam w Warszawie, ale mam ten komfort, że jeśli zdarza się, że potrzebuję jakiejś doraźnej pomocy czy porady, to nie muszę przyjeżdżać, ale prowadzimy rozmowy online. Mam do niej pełne zaufanie.

  mgr Danuta Brzeźniak2017-01-24

  Dziękuję za zaufanie. Rzeczywiście było sporo pracy, można powiedzieć żmudnej i długotrwałej. Gratuluję wytrwałości i determinacji, bo dzięki temu są efekty terapii.

 • B

  Bardzo dobry specjalista i człowiek o wielkim sercu, trafiłam do niej ponad 10 lat temu i to był przełom w moim życiu, moja świadomość zaczęła się zmieniać a dzięki temu wszystko wokół mnie, jeszcze raz dziękuję Ci Danusiu
  Barbara

  mgr Danuta Brzeźniak2017-01-23

  Cieszę się, że nasze spotkania zaowocowały dobrymi zmianami w twoim życiu. Serdecznie pozdrawiam