mgr

Bożena Makuch

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Terapeuta

11 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
172 odwiedziny w ciągu 30 dni

Jestem dyplomowanym psychoterapeutą i socjoterapeutą oraz pedagogiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Wiedzę… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  profesjonalna pomoc , dzięki której można zrozumieć swój problem , ale tez odkryć samego siebie. Mi pomagają nasze rozmowy po sprawie rozwodowej uporządkować myśli, emocje. Bardzo polecam

  Bożena Makuch2018-06-28

  Bardzo dziękuję Pnie Dominiku za opinię i serdecznie pozdrawiam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  Pani Bożena jest bardzo dobrym psychologiem. Ma bardzo profesjonalne podejście do klienta. Bardzo szybko doszła do sedna problemu. Córka po kilku wizytach doszła do siebie. Bardzo dziękujemy.

  Bożena Makuch2018-05-29

  Pani Moniko serdecznie dziękuję za opinię. Pani słowa niosą dla mnie cenną informację.Pozdrawiam :))

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia

  Dzięki Pani Bożenie odzyskałam wiarę w siebie. Przestałam obwiniać wszystkich dookoła, zaczęłam pracować nad sobą! Dziękuję!

  Bożena Makuch2018-02-05

  Serdecznie dziękuję za opinię.Słowa,które Pani napisała wnoszą sporo optymizmu.....

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: pomoc w relacjach między partnerami

  Bardzo sympatyczna i ciepła osoba..Potrafiąca słuchać i wyciągać bardzo trafne i pomocne wnioski.Miły klimat gabinetu oraz osoba Pani terapeuty ,skłania do szczerych wypowiedzi ,a co za tym idzie można liczyć na szczerą opinię, pomocną radę w problemach ,które wydają nam się nie do rozwiązania..Polecamy wizytę z całkowitą i zupełną szczerością. Dziękujemy.

  Bożena Makuch2017-11-09

  Bardzo dziękuję za opinię.Pozdrawiam serdecznie.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Spotkanie z terapeutką Panią Bożeną wprawdzie nie dało mi recepty “na życie”, ale pozwoliło spojrzeć bez zbędnych emocji
  na moje relacje z dorosłymi dziećmi.
  Nie spodziewałam się, że ta szczera rozmowa przepełniona wyrozumiałością; pozwoli przywrócić komfort mojego życia.
  Swobodną i otwartą rozmowę z Panią Bożeną polecam, wszystkim którzy takiej potrzebują.

  Halina L.

  Bożena Makuch2017-01-05

  Dziękuję serdecznie Pani Halino....Pozdrawiam gorąco :)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Od dłużego czasu nie potrafiłem znaleźć rozwiązania problemu, który pojawił się w moim zwiazku. Pani Bożena, która kilka lat temu bardzo mi pomogłą, trafnie nazwała wszystko z czym nie możemy sobie poradzić i wskazała rozwiązania a raczej możliwości działania w kierunku rozwiązania. Jestem dobrej myśli i działam według wskazówek. Cieszę się, że znów się spotkaliśmy. Dziekuję Pani Bożenko.

  Bożena Makuch2016-12-28

  Panie Mateuszu, dziękuję za opinie i zaufania. Serdecznie pozdrawiam :)

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę u Pani Bożeny namówiła mnie znajoma. Długo zwlekałem z tą decyzją, do tej pory w sprawach trudnych korzystałem z rad znajomych. W końcu zdecydowałem się. Nie zdawałem sobie sprawy, że rozmowa z fachowcem przynosi efekty już po pierwszym spotkaniu. Dziś zachęcam wszystkich szukających pomocy. Dziękuję za zrozumienie i wskazanie metod radzenia sobie z problemami.

  Bożena Makuch2016-12-18

  Moja praca jest bez wątpienia moją pasją. Dziękuję za miłe słowa:)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Niedawno trafiłam do Pani Bożeny. Brakowało mi spojrzenia na moje sprawy oczyma osoby niezaangażowanej. "Znalazłam" taką osobę w terapeutce Pani Bożenie, która okazała się wyrozumiała i bardzo taktowna. Będę spotykać się z Panią Bożeną, bo jest mądrą i ciepłą terapeutką. Polecam wszystkim szukającym pomocy.
  Alina.

  Bożena Makuch2016-12-12

  Bardzo dziękuję za te miłe słowa. W gabinecie szczególnie zależy mi na tym, by osoba, z którą rozmawiam odnalazła w nim atmosferę spokoju, otwartości oraz zaufania. Autentyczność terapeuty jest podstawą do pracy z drugim człowiekiem.Pozdrawiam gorąco :)

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Do Pani Bożeny trafiłam z polecenia. Nie widziałam wyjścia z sytuacji, w której się znalazłam. Pani Bożena z uwagą wysłuchała mnie. Zaczynam spokojnie patrzeć w przyszłość, chociaż wiem, że to dopiero początek drogi. Cieszę się, że zdecydowałam się na wizytę u profesjonalisty. Dziękuję.
  Kasia

  Bożena Makuch2016-12-12

  Dziękuję, Pani Kasiu za pozytywną opinię. Atmosfera na sesji jest wynikiem wspólnej relacji terapeuta-pacjent, a moja praca pozwala mi na poznawaniu ludzi, z którymi właśnie mogę taką przyjazną i pełną spokoju atmosferę wspólnie stworzyć, co jest dla mnie bardzo cenne .Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)

 • Z

  Kiedy w 2014 roku wydawało mi się, że mój świat legł w gruzach, uzyskałam pomoc od Pani Bożeny. Radziłam sobie przez dwa lata. Wróciłam ponownie; odkrywając dobrą moc ciepłej i empatycznej terapeutki.
  Jestem gotowa na kontynuację.
  Zofia P.

  Bożena Makuch2016-12-12

  Pani Zosiu, dziękuję, za tak ciepłe słowa. Nasze sesje były i są dla mnie bardzo cenne. Cieszę się, że mogłam Pani towarzyszyć w odkrywaniu siebie. Niech spełniają się Pani marzenia, o których rozmawiałyśmy. Pozdrawiam ciepło :)

Pytania pacjentów (22)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem dyplomowanym psychoterapeutą i socjoterapeutą oraz pedagogiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Wiedzę i umiejętności socjoterapeutyczne i psychoterapeutyczne zdobywałam na studiach podyplomowych – ukończyłam 2-letnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży rekomendowane przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Uzyskałam Dyplom Psychoterapeuty Psychodynamicznego, uprawniający mnie do pracy z pacjentami o różnych diagnozach. Szkolenia, w których uczestniczyłam, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  Od wielu lat jestem związana z Ośrodkiem Socjoterapeutycznym Fundacji Praesterno O/ Bydgoszcz oraz Stowarzyszeniem Zapobiegania Patologii Społecznej "Prometeja" O/Bydgoszcz pracując zarówno w grupach, jak i indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzę także punkt konsultacyjny dla ofiar przemocy w rodzinie.
  Ważnym obszarem mojej aktywności zawodowej jest własna praktyka psychoterapeutyczna, gdzie mam możliwość dostosowania czasu wizyty oraz metody pomocy indywidualnie do potrzeb pacjenta w atmosferze zaufania, otwartości i dyskrecji.
  Z pasją podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i kursach. Rozwijam się zawodowo pracując pod stałą superwizją Psychoterapeutów i Superwizorów Szkoleniowych Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.
  Ponieważ psychoterapia jest nie tylko moim zawodem, ale także pasją- wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i podążam za zmianami, nowościami i innowacjami w dziedzinie efektywniejszej pomocy.
  Moją pracę terapeutyczną opieram na teoretycznych podstawach podejścia psychodynamicznego. Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym jest formą leczenia polegającą na budowaniu relacji między Pacjentem a terapeutą. Relacja terapeutyczna tworzy bezpieczną przestrzeń dla Pacjenta, który ma możliwość dzielenia się z terapeutą swoimi trudnymi i bolesnymi doświadczeniami życia.
  W procesie psychoterapii terapeuta towarzyszy Pacjentowi w odkrywaniu wpływu nieświadomych obszarów jego wewnętrznego świata na sposób i jakość codziennego funkcjonowania Pacjenta, czyli na budowanie relacji z innymi, na przeżywanie siebie oraz wypełnianie ról społecznych. W relacji terapeutycznej te dysfunkcjonalne sposoby działania zostają uświadomione, nazwane, przemyślane i zrozumiane, co prowadzi do zmiany w sferze emocji, poznania i zachowań. W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do dobrej relacji z Pacjentem. Jest ona podstawą zaufania i tworzy bezpieczną przestrzeń do pracy. Staram się usłyszeć to, co pacjent mówi i zrozumieć to, o czym i dlaczego milczy. Założeniem tego podejścia jest „podążanie” w trakcie rozmowy za Pacjentem w celu głębszego zrozumienia jego przeżyć i problemów. Dzięki temu mogę zaoferować pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb i doświadczanych trudności.
  Prowadzę psychoterapie indywidualne osób dorosłych i młodzieży doświadczającej trudności w sferze emocjonalnej i funkcjonowaniu społecznym oraz prowadzę konsultacje do psychoterapii par i rodzin.
  Serdecznie zapraszam do gabinetu.
  W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Socjoterapia

Edukacja

 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, dyplom 16/2016/17
 • Szkoła Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, dyplom 54/2013
 • mgr pedagogiki, pedagog społeczny Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyplom 22650/11

Staże

 • Klinika Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A.Jurasza w Bydgoszczy-Oddział Leczenia Zaburzeń Lękowych i Afektywnych- staż kliniczny psychoterapeutyczny
 • Klinika Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im.dr.A.Jurasza w Bydgoszczy - Oddział Psychiatryczny Dzieci i Młodzieży - psychoterapeuta
 • Fundacja "Praesterno" O/Bydgoszcz
 • Stowarzyszenie Zapobiegania Patologii Społecznej "Prometeja" O/Bydgoszcz
więcej

Certyfikaty

 • Bożena Makuch, psychoterapeuta w mieście Bydgoszcz - Certyfikaty
 • Bożena Makuch, psychoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia