Umów wizytę 145 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem dyplomowanym psychoterapeutą i socjoterapeutą oraz pedagogiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Wiedzę… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia

  Dzięki Pani Bożenie odzyskałam wiarę w siebie. Przestałam obwiniać wszystkich dookoła, zaczęłam pracować nad sobą! Dziękuję!

  Bożena Makuch2018-02-05

  Serdecznie dziękuję za opinię.Słowa,które Pani napisała wnoszą sporo optymizmu.....

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: pomoc w relacjach między partnerami

  Bardzo sympatyczna i ciepła osoba..Potrafiąca słuchać i wyciągać bardzo trafne i pomocne wnioski.Miły klimat gabinetu oraz osoba Pani terapeuty ,skłania do szczerych wypowiedzi ,a co za tym idzie można liczyć na szczerą opinię, pomocną radę w problemach ,które wydają nam się nie do rozwiązania..Polecamy wizytę z całkowitą i zupełną szczerością. Dziękujemy.

  Bożena Makuch2017-11-09

  Bardzo dziękuję za opinię.Pozdrawiam serdecznie.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Spotkanie z terapeutką Panią Bożeną wprawdzie nie dało mi recepty “na życie”, ale pozwoliło spojrzeć bez zbędnych emocji
  na moje relacje z dorosłymi dziećmi.
  Nie spodziewałam się, że ta szczera rozmowa przepełniona wyrozumiałością; pozwoli przywrócić komfort mojego życia.
  Swobodną i otwartą rozmowę z Panią Bożeną polecam, wszystkim którzy takiej potrzebują.

  Halina L.

  Bożena Makuch2017-01-05

  Dziękuję serdecznie Pani Halino....Pozdrawiam gorąco :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Od dłużego czasu nie potrafiłem znaleźć rozwiązania problemu, który pojawił się w moim zwiazku. Pani Bożena, która kilka lat temu bardzo mi pomogłą, trafnie nazwała wszystko z czym nie możemy sobie poradzić i wskazała rozwiązania a raczej możliwości działania w kierunku rozwiązania. Jestem dobrej myśli i działam według wskazówek. Cieszę się, że znów się spotkaliśmy. Dziekuję Pani Bożenko.

  Bożena Makuch2016-12-28

  Panie Mateuszu, dziękuję za opinie i zaufania. Serdecznie pozdrawiam :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę u Pani Bożeny namówiła mnie znajoma. Długo zwlekałem z tą decyzją, do tej pory w sprawach trudnych korzystałem z rad znajomych. W końcu zdecydowałem się. Nie zdawałem sobie sprawy, że rozmowa z fachowcem przynosi efekty już po pierwszym spotkaniu. Dziś zachęcam wszystkich szukających pomocy. Dziękuję za zrozumienie i wskazanie metod radzenia sobie z problemami.

  Bożena Makuch2016-12-18

  Moja praca jest bez wątpienia moją pasją. Dziękuję za miłe słowa:)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Niedawno trafiłam do Pani Bożeny. Brakowało mi spojrzenia na moje sprawy oczyma osoby niezaangażowanej. "Znalazłam" taką osobę w terapeutce Pani Bożenie, która okazała się wyrozumiała i bardzo taktowna. Będę spotykać się z Panią Bożeną, bo jest mądrą i ciepłą terapeutką. Polecam wszystkim szukającym pomocy.
  Alina.

  Bożena Makuch2016-12-12

  Bardzo dziękuję za te miłe słowa. W gabinecie szczególnie zależy mi na tym, by osoba, z którą rozmawiam odnalazła w nim atmosferę spokoju, otwartości oraz zaufania. Autentyczność terapeuty jest podstawą do pracy z drugim człowiekiem.Pozdrawiam gorąco :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do Pani Bożeny trafiłam z polecenia. Nie widziałam wyjścia z sytuacji, w której się znalazłam. Pani Bożena z uwagą wysłuchała mnie. Zaczynam spokojnie patrzeć w przyszłość, chociaż wiem, że to dopiero początek drogi. Cieszę się, że zdecydowałam się na wizytę u profesjonalisty. Dziękuję.
  Kasia

  Bożena Makuch2016-12-12

  Dziękuję, Pani Kasiu za pozytywną opinię. Atmosfera na sesji jest wynikiem wspólnej relacji terapeuta-pacjent, a moja praca pozwala mi na poznawaniu ludzi, z którymi właśnie mogę taką przyjazną i pełną spokoju atmosferę wspólnie stworzyć, co jest dla mnie bardzo cenne .Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)

 • Z

  Kiedy w 2014 roku wydawało mi się, że mój świat legł w gruzach, uzyskałam pomoc od Pani Bożeny. Radziłam sobie przez dwa lata. Wróciłam ponownie; odkrywając dobrą moc ciepłej i empatycznej terapeutki.
  Jestem gotowa na kontynuację.
  Zofia P.

  Bożena Makuch2016-12-12

  Pani Zosiu, dziękuję, za tak ciepłe słowa. Nasze sesje były i są dla mnie bardzo cenne. Cieszę się, że mogłam Pani towarzyszyć w odkrywaniu siebie. Niech spełniają się Pani marzenia, o których rozmawiałyśmy. Pozdrawiam ciepło :)

 • Rewelacyjna terapeutka, ciepła i otwarta. Nie czułem skrępowania podczas wizyty. Gabinet sprzyjał naszej rozmowie, czułem się jak w domu. To była moja druga wizyta, ale z pełnym przekonaniem, będę korzystał i polecał wszystkim. A Pani Dziękuję za pomoc!

  Bożena Makuch2016-10-19

  Serdecznie Panu dziękuję za takie słowa, są one dla mnie bardzo cenne i wartościowe. Do zobaczenia. Pozdrawiam ;)

Pytania pacjentów (21)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem dyplomowanym psychoterapeutą i socjoterapeutą oraz pedagogiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Wiedzę i umiejętności socjoterapeutyczne i psychoterapeutyczne zdobywałam na studiach podyplomowych – ukończyłam 2-letnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży rekomendowane przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Uzyskałam Dyplom Psychoterapeuty Psychodynamicznego, uprawniający mnie do pracy z pacjentami o różnych diagnozach. Szkolenia, w których uczestniczyłam, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  Od wielu lat jestem związana z Ośrodkiem Socjoterapeutycznym Fundacji Praesterno O/ Bydgoszcz oraz Stowarzyszeniem Zapobiegania Patologii Społecznej "Prometeja" O/Bydgoszcz pracując zarówno w grupach, jak i indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzę także punkt konsultacyjny dla ofiar przemocy w rodzinie.
  Ważnym obszarem mojej aktywności zawodowej jest własna praktyka psychoterapeutyczna, gdzie mam możliwość dostosowania czasu wizyty oraz metody pomocy indywidualnie do potrzeb pacjenta w atmosferze zaufania, otwartości i dyskrecji.
  Z pasją podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i kursach. Rozwijam się zawodowo pracując pod stałą superwizją Psychoterapeutów i Superwizorów Szkoleniowych Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.
  Ponieważ psychoterapia jest nie tylko moim zawodem, ale także pasją- wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i podążam za zmianami, nowościami i innowacjami w dziedzinie efektywniejszej pomocy.
  Moją pracę terapeutyczną opieram na teoretycznych podstawach podejścia psychodynamicznego. Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym jest formą leczenia polegającą na budowaniu relacji między Pacjentem a terapeutą. Relacja terapeutyczna tworzy bezpieczną przestrzeń dla Pacjenta, który ma możliwość dzielenia się z terapeutą swoimi trudnymi i bolesnymi doświadczeniami życia.
  W procesie psychoterapii terapeuta towarzyszy Pacjentowi w odkrywaniu wpływu nieświadomych obszarów jego wewnętrznego świata na sposób i jakość codziennego funkcjonowania Pacjenta, czyli na budowanie relacji z innymi, na przeżywanie siebie oraz wypełnianie ról społecznych. W relacji terapeutycznej te dysfunkcjonalne sposoby działania zostają uświadomione, nazwane, przemyślane i zrozumiane, co prowadzi do zmiany w sferze emocji, poznania i zachowań. W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do dobrej relacji z Pacjentem. Jest ona podstawą zaufania i tworzy bezpieczną przestrzeń do pracy. Staram się usłyszeć to, co pacjent mówi i zrozumieć to, o czym i dlaczego milczy. Założeniem tego podejścia jest „podążanie” w trakcie rozmowy za Pacjentem w celu głębszego zrozumienia jego przeżyć i problemów. Dzięki temu mogę zaoferować pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb i doświadczanych trudności.
  Prowadzę psychoterapie indywidualne osób dorosłych i młodzieży doświadczającej trudności w sferze emocjonalnej i funkcjonowaniu społecznym oraz prowadzę konsultacje do psychoterapii par i rodzin.
  Serdecznie zapraszam do gabinetu.
  W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Socjoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, dyplom 16/2016/17
 • Szkoła Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, dyplom 54/2013
 • mgr pedagogiki, pedagog społeczny Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyplom 22650/11

Staże

 • Klinika Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A.Jurasza w Bydgoszczy-Oddział Leczenia Zaburzeń Lękowych i Afektywnych- staż kliniczny psychoterapeutyczny
 • Klinika Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im.dr.A.Jurasza w Bydgoszczy - Oddział Psychiatryczny Dzieci i Młodzieży - psychoterapeuta
 • Centrum Zdrowia Araszkiewicz "Łaźnia Miejska"- psychoterapeuta
 • Fundacja "Praesterno" O/Bydgoszcz
 • Stowarzyszenie Zapobiegania Patologii Społecznej "Prometeja" O/Bydgoszcz
więcej

Certyfikaty

 • Bożena Makuch, psychoterapeuta w mieście Bydgoszcz - Certyfikaty
 • Bożena Makuch, psychoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia