Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gabinety Terapeutyczne
Danka 10/54, Prądnik Biały, Kraków

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Danka 10/54, Kraków

120 zł

Gabinety Terapeutyczne

Pozostałe usługi


Danka 10/54, Kraków

Gabinety Terapeutyczne



Danka 10/54, Kraków

Gabinety Terapeutyczne



Danka 10/54, Kraków

120 zł

Gabinety Terapeutyczne



Danka 10/54, Kraków

120 zł

Gabinety Terapeutyczne



Danka 10/54, Kraków

Gabinety Terapeutyczne

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowane...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Psychologia kliniczna

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
K
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinety Terapeutyczne psychoterapia indywidualna

Jestem zadowolony z wizyty, mogę z czystym sercem polecic panią Benite. Bardzo empatyczna i przyjazna osoba

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

dobry wieczór , ma problem z wychodzeniem do ludzi a nawet zaproszaniem znajomych czy chłopaka do siebie nie jest to lenistwo nie czuje ani chęci mimo że gzies tam chce ale nie czuje motywacji boję sie wychodzic do ludzi i boje sie że nie bede miała co robic z znajomym jak przyjdzie do mnie stresują mnie odwiedziny czy spotkania kiedy mijam jakąś grupke i smieją sie myslę że zemnie boje sie oceniania nie czuje przez to wszystko trace osoby i utrudnia mi to zycie co zrobic i dlaczego tak mam ?z góry dziekuje i pozdrawiam

Dzień dobry,

objawy, które Pani wymieniła, mogą świadczyć o tym, że doświadcza Pani fobii społecznej. Fobia społeczna jest zaburzeniem lękowym, którego doświadcza dosyć sporo osób i którego leczenie bywa bardzo skuteczne. Pomoc uzyskać można poprzez leczenie farmakologiczne (należy zgłosić się do lekarza psychiatry) i/lub podejmując terapię (np. poznawczo-behawioralną, która cieszy się dobrymi efektami w leczeniu tego typu zaburzeń). Leczenie farmakologiczne powinno pomóc w zmniejszeniu natężenia objawów. W Pani przypadku zachęcałabym do podjęcia terapii, w celu rozpoznania i zrozumienia przyczyn lęku społecznego, lęku przed oceną i obniżonego poczucia własnej wartości. Leki z pewnością pomogą, ale by uniknąć korzystania z nich przez długi czas (mogą mieć też skutki uboczne) i/lub nawrotów lęków w przyszłości większy efekt przynieść może terapia.

Pozdrawiam serdecznie,
BW.

mgr Benita Wielgus

Czy to realne, że mając temperamentalnie wysoki neurotyzm przez notorycznie stresujące wydarzenia nie dostaje się nerwicy? Chodzi o to, że jedni dostają, a drudzy może nie...

Dzień dobry,

nerwica czy zaburzenia nerwicowe często manifestują się w postaci objawów psychosomatycznych, np. problemów ze snem (trudności z zasypianiem lub częste budzenie się w nocy, niespokojny sen itd.), w postaci różnego rodzaju bólów - głowy, kończyn, kręgosłupa czy trudności gastrycznych itd. Warto zatem poobserwować siebie, czy w różnych sytuacjach stresujących ciało nie reaguje na stresory poprzez właśnie takie dolegliwości.
Jednakże wysoka neurotyczność nie musi być równoznaczna z doświadczaniem zaburzeń nerwicowych. Jeśli osoba stosuje skuteczne strategie radzenia sobie ze stresem, to w przypadku trudnych wydarzeń będzie w stanie poradzić sobie z natężeniem negatywnych emocji. Skuteczne strategie radzenia sobie ze stresem pomagają uwolnić się od nieprzyjemnych, trudnych emocji i dzięki temu nie dochodzi do ich tłumienia i narastania konfliktów wewnętrznych, które leżą u podłoża zaburzeń nerwicowych.
W psychologii mówimy również o rezyliencji (resiliency/psychological flexibility), czyli umiejętności dostosowywania się do zmieniających się warunków zewnętrznych i radzenia sobie z nimi. Osoby z wysokim poziomem rezyliencji szybko adaptują się do nowych sytuacji, nie rozpamiętują, tylko koncentrują na poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Pozdrawiam serdecznie,
BW.

mgr Benita Wielgus

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania