Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychiatrów dziecięcych w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży. Uczestnik całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w ujęciu...

Zobacz pełen opis

Specjalizacje

 • Psychiatria dzieci i młodzieży

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie

Jesteś po wizycie u tego specjalisty?

Podziel się wrażeniami! Przyszli pacjenci pewnie tu zajrzą i będą Ci wdzięczni.

Zostaw swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam 17 lat i cierpię na nerwice natręctw potwierdzoną przez psychiatrę. Podejrzewam także u siebie depresję. Od około 6 miesięcy biorę leki, żadne mi nie pomagają. Brałam już Fevarin, Setaloft i Seronil- wszystkie przepisane przez psychiatrę. Niewiem jak sobie radzić. Codziennie płaczę, niemam na nic ochoty, nie chce jeść (nawet ulubionych potraw), chodzę dobita, natręctwa mnie wykańczają, a mimo że kiedyś cierpiałam na bezsenność- teraz zasypiam w autobusie lub w szkole. Wracając do domu zamykam się w swoim pokoju i nie wychodzę do rana. Leżę i patrzę w sufit, nie potrafię się skupić. Do tego wszystkiego zrobiłam się agresywna. Przeszło mi przez myśl samobójstwo, ale chyba jestem zbyt religijna. Nie wiem już co mam robić. Myślę bardzo poważnie o szpitalu psychiatrycznym, ale boję się, że zbagatelizują moje objawy lub tylko mnie wyśmieją. Pomocy, proszę.

  Szanowna Pani. Opis Pani objawów jest bardzo przejmujący.
  Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne jest niestety jednym z bardziej uciążliwych schorzeń psychiatrycznych. Wielu pacjentów z tym schorzeniem, w obliczu cierpienia, które ono wywołuje, zaczyna także cierpieć na objawy depresyjne.
  Ze względu na Pani trudności zalecałbym jak najszybsze podjęcie psychoterapii, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym. Dzięki temu, po pierwsze, uzyskałaby Pani wsparcie ze strony terapeuty w tych trudnych chwilach, a po drugie, techniki poznawczo-behawioralne na chwilę obecną są najskuteczniejszą, terapeutyczną metodą walki z obsesjami i kompulsjami.
  W samodzielnym odnajdywaniu rozumienia swojej choroby mogłaby Pani także sięgnąć do książki pod tytułem "Pokonać OCD czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne" dostępnej obecnie na rynku.
  Jeżeli chodzi o leki od psychiatry, to proszę pamiętać, że w leczeniu obsesji i kompulsji, czasem mogą być potrzebne bardzo wysokie dawki leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI i muszą być stosowane dostatecznie długo, by wykazać efekt kliniczny. Być może w dotychczasowym leczeniu dawki leków były niedostatecznie duże, lub leki były zbyt szybko odstawiane.
  Połączenie oddziaływań terapeutycznych oraz farmakologicznych daje największe szanse na opanowanie doświadczanych przez Panią objawów.
  Jeżeli jednak skarży się Pani na skrajnie złe samopoczucie, obniżony nastrój i myśli samobójcze, szczerze zachęcam do zgłoszenia się na najbliższą Izbę Przyjęć oddziału psychiatrycznego dla młodzieży. Rozumiem Pani obawy przed tym co może Panią tam spotkać, ale szybko się Pani zorientuje, że obawy te były nieuzasadnione.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w radzeniu sobie.

  lek. Bartłomiej Taurogiński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży. Uczestnik całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w ujęciu...

Zobacz pełen opis

Specjalizacje

 • Psychiatria dzieci i młodzieży