mgr

Anna Jurek

verifiedCreated with Sketch.

Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta

7 opinii +dodaj

Od kiedy pamiętam interesowało mnie jak myślą i co czują inni ludzie, co motywuje ich do działania, jak rozumieją świat i samych siebie. Wybór kierunku studiów wydawał się dość oczywisty.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KlinikaGutkowskaUsługa: psychoterapia rodzinna

  Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam do tak świetnej psycholożki. Podczas terapii czuję się bezpiecznie, otrzymuję oczekiwaną pomoc i wsparcie. Dzięki tym spotkaniom czuję, że moje życie wraca na właściwy tor. Zdecydowanie polecam Panią Jurek, to psycholog z powołania.

 • B
  Lokalizacja: MULTICLINIC Centrum Medyczne Łódź - nowoczesna medycyna

  U Pani doktor byłem rok temu na około 4 wizytach. Problem wydawał mi się wówczas nie do rozwiązania, jednak z fachową pomocą Pani doktor dość szybko udało mi się z nim uporać. Z perspektywy czasu widzę, że wszystkie rady i spostrzeżenia były celne. Nie miałem okazji podziękować osobiście, więc pomyślałem, że przynajmniej napiszę tutaj pozytywną opinię dla innych osób, które szukają doskonałego specjalisty. Pani doktor jest osobą świetnie wykwalifikowaną, ale co równie ważne posiada kompetencje miękkie do pełnienia swojego zawodu. Stwarza komfortowe warunki do mówienia o trudnych rzeczach i trafnie analizuje fakty. Z czystym sumieniem polecam!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MULTICLINIC Centrum Medyczne Łódź - nowoczesna medycynaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Jestem niezwykle zadowolona z mojej dzisiejszej wizyty u Pani Anny. Z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest to w pełni kompetentna osoba, która faktycznie chce pomóc drugiemu człowiekowi w rozwiązaniu jego problemów i że sama praca sprawia jej radość. Wchodząc do gabinetu sama nie wiedziałam czego się spodziewać, myśli kłębiły mi się w głowie i nie byłam pewna czy powiem wszystko co bym chciała, kiedy jednak już się tam znalazłam poczułam ciepło bijące od tej kobiety, jej skupienie na mnie i duże zaufanie do niej samej. Z poczuciem bezpieczeństwa otworzyłam sie przed panią psycholog. Wysłuchała mnie uważnie, wyciągnęła niezwykle trafne wnioski, które mnie początkowo wprowadziły w pozytywne zdumienie i zaskoczenie. Czułam się jakby doskonale mnie znała, rozumiała i z dużą łatwością " ze mnie czytała". Niejednokrotnie, gdy mówiła łapałam się na myśl " tak faktycznie jest, skąd ta kobieta to wie". Pomogła zrozumieć mi przyczynę mojego dotychczasowego załamania, zachowania i znaleźć rozwiązanie na przyszłość. Jestem jej za to niezwykle wdzięczna.

  Pani psycholog jest ciepłą, fantastyczną osobą z którą niezwykle dobrze się pracuje, z czystym sumieniem polecam ją każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy! :D

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo przyjemna, bystra, zadała mi bardzo dużo pytań żeby wyeliminować przyczyny moich problemów. Jest spostrzegawcza i dokładna. Miałam do czynienia już z paroma terapeutami, więc mam porównanie. Polecam!

 • Polecam jak najbardziej. Doktor trafnie analizuje problem oraz podaje ciekawe rozwiązania. Łączy fakty w logiczna całość.

 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalność, swoboda, wyrozumiałość. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wizyty, wyglądu gabinetu i podejścia Pani Doktor.

 • A

  Konkretna i kompetentna osoba. Pomaga przełamać bariery. Daje szanse na rozwiązanie problemu. Szuka różnych wariantów rozwiązania.

Pytania pacjentów (86)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Co prawda może się Pani codziennie z tym nie spotyka, ale czy poczucie bycia wewnętrznie mężczyzną, choć ciało mam kobiety jest w jaki kolwiek sposób wytłumaczalny? Nie akceptuje swojego ciała i życia w ten sposób, który jest ze Mną nie zgodny. Chyba zostały w moim przypadku wyczerpane wszelkie próby na siłę próbowania życia według z góry przypisanej mi płci.. na marne. nie wiem co z tym zrobić. rodzicom taka przypadłość nie mieści się w głowie. jestem w tym kompletnie sam(a). czy jest sposób by móc zacząć żyć w zgodzie ze sobą, nie czując się dobrze w swoim ciele? gdy człowiek patrzy w lustro i czuje obrzydzenie, ból, rozgoryczenie gdy widzi w swoje odbicie ciała, gdzie zamiast przyrodzenia i męskiej klatki piersiowej, widzi kobiece piersi oraz genitalia?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  mgr Anna Jurek

  Szanowna Pani,
  przekonanie, że Pani płeć jest nieadekwatna, niechęć do własnego ciała, do piersi, genitaliów może być powodowana przez zaburzenia identyfikacji płciowej a szczególnie przez transseksualizm. Zaburzenie to polega na długotrwałym pragnieniu życia i bycia akceptowanym w roli osoby przeciwnej płci niż biologiczna i dążeniu do tego by się do odmiennej płci upodobnić tak bardzo jak to możliwe przy pomocy zabiegów chirurgicznych oraz leczenia hormonalnego.
  Diagnoza transseksualizmu jest długotrwałym procesem wymagającym współpracy wielu specjalistów, dostosowanie płci również wymaga czasu, na ogół jest również kosztowny.

  W swoim liście wspominała Pani o rodzicach, domniemuję zatem, że jest Pani bardzo młodą osobą. Być może rodzice nie rozumieją istoty Pani cierpienia jednak chcą Panią wspierać i Pani pomagać. Myślę że wizyta u lekarza seksuologa lub psychologa seksuologa pomoże Pani (i, być może, Pani rodzicom) znaleźć odpowiedź choć na część dręczących Panią pytań.
  Pozdrawiam ciepło.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  mgr Anna Jurek

  Szanowny Panie,
  diagnoza urologa oraz Pańska reakcja na leczenie wskazują, że podłoże Pańskiego problemu ma charakter psychogenny. Być może przyczyną jest nadmierny stres/napięcie a może przedwczesny… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od kiedy pamiętam interesowało mnie jak myślą i co czują inni ludzie, co motywuje ich do działania, jak rozumieją świat i samych siebie. Wybór kierunku studiów wydawał się dość oczywisty. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim rozszerzając jednocześnie moją wiedzę i doświadczenie poprzez uczestnictwo w licznych kursach z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii. W centrum moich zainteresowań zawodowych znajduje się ludzka intymność, relacyjność i szeroko pojęta seksualność. Wiedzę o seksualności i płciowości człowieka zdobywałam multidyscylinarnie, od gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk aż po studia z seksuologii klinicznej na SWPS w Warszawie. Aktualnie uczestniczę w szkoleniu z psychoterapii akredytowanym przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  Zajmuję się wsparciem psychologicznym, seksuologicznym oraz psychoterapią indywidualną oraz par. Stosuję różnorodne techniki terapeutyczne, wśród nich hipnozę ericksonowską. Specjalizuję się w pomocy osobom zmagającym się z trudnościami w życiu intymnym, kobietom i mężczyznom, osobom hetero- i homoseksualnym, cis- i transpłciowym.Pomagam również osobom zmagającym się z zaburzeniami nastroju i lękami, autoagresywnym, cierpiącym na zaburzenia osobowości oraz odżywiania się. Sporządzam opinie seksuologiczne dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje niemal dziesięć lat pracy w służbie zdrowia, szpitalu psychiatrycznym, ośrodkach opieki społecznej i placówkach edukacyjnych oraz prywatnych gabinetach psychoterapii.

  Czasami moja praca polega tylko na dostarczeniu wiedzy. Innymi razy jest drogą, którą przechodzę wraz z klientem po to, by jego życie smakowało mu lepiej, było pełniejsze, bardziej satysfakcjonujące i świadome.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Łódzki, kierunek psychologia stosowana
 • Polska Akademia Nauk - Studia Podyplomowe -Gender Studies
 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie - Studia Podyplomowe

Staże

 • Szpital im. Babińskiego w Łodzi
 • Poradnia Seksuologii i Patologii Współżycia na ulicy Dolnej w Warszawie

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia