Alicja Maliszewska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Seksuolog

35 opinii +dodaj

www.psychologgdansk.pl Psychologią zajmuję się z pasji i z powołania. W każdej wolnej chwili zastanawiam się nad nowymi metodami i różnymi sposobami, by pomóc moim pacjentom wprowadzić… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
35 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Alicja pomogła dostrzec wiele czynników, które powodują u mnie problemy. Każde spotkanie jest bardzo owocne i dzieki pani Alicji czuję, że odkrywam wszystkie moje przyczyny problemów, a także sposoby w jaki mój mózg reaguje na nie. Naprawdę szczerze polecam.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Pani Alicja to ciepła osoba, która pomoże uporać Ci się z Twoimi problemami. Chodziłam do niej kilka miesiecy i jestem bardzo zadwolona z efektów. Rzadko zdarza mi się pisać opinie ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Zdedycowanie polecam.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Pani Alicja to profesjonalistka, z niezbędną wiedzą i doświadczeniem. Jest bardzo empatyczna, ma poczucie humoru i zachowuje odpowiedni dystans. Nigdy nie ocenia i nie jest sugestywna. Nie posługuje się najprostszymi i wygodnymi schematami, stara się wnikliwie analizować problemy. W gabinecie panuje przyjazna atmosfera, czuję się tam komfortowo. Polecam z całego serca - od rozpoczęcia terapii jakość mojego życia znacząco się polepszyła i dzięki naszej współpracy jestem w stanie osiągać to, co wcześniej było w moim przekonaniu niewykonalne! :)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Alicja to wspaniały psycholog, cierpliwa, otwarta i pomocna osoba. Każdemu kto ma problem i chciałby się do kogoś z nim zwrócić mogę z czystym sumieniem Panią Alicję polecić!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Polecam. Pani psycholog bardzo wyrozumiala, mila, ciepła, mozna z nia swobodnie porozmawiać o swoich problemach. Bardzo pomocna, nie pozostawia krepujacej ciszy, stara się wtedy dopytac o cos lub sama cos powie, w tym czasie mozemy się zastanowić co jeszcze nas martwi, o czym chcemy porozmawiać na wizycie. Daje fajne, proste, zrozumiałe wskazówki dotyczące rozwiązania problemu. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Planuję kolejne.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Alicja dba o samopoczucie od samego wejścia do gabinetu. Atmosferę, komfort i samopoczucie stawia na pierwszym miejscu co sprawia, że nawet nie wiesz kiedy a zrzucasz z siebie najcięższe ciężary i wychodzisz o nie lżejszy.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo indywidualne podejście do pacjenta, osoba która szybko wzbudza zaufanie dzięki czemu nie miałam problemu z otwarciem się. Warto przyjść i się przekonać. Polecam ! Dziękuje

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Bardzo przyjazna atmosfera, pomagająca się naprawdę otworzyć. Pani psycholog ma bardzo życzliwe usposobienie do pacjenta, a sam wywiad prowadzi w sposób pozwalający się naprawdę rozluźnić pacjentowi i opowiedzieć o problemie. Uważnie wysłuchuje pacjenta i stara się pomóc na miarę możliwości i środków zatwierdzonych w z godzie z pacjentem. Gorąco polecam wizytę u tej Pani, sam się długo zastanawiałem, ale nie żałuję że wybrałem się własnie w to miejsce :)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Świetny terapeuta. Od razu przechodzi do spotkania i konkretów. Człowiek czuje się u niej bardzo swobodnie i ani przez moment nie czuje się oceniany a raczej ewentualnie dopytywany o szczegóły dla lepszego zrozumienia problemu. Po chwili rozmowy człowiek czuje się otwarty i swobodny jak gdyby rozmawiał sam ze sobą. Można klnąć, płakać, wyrzucać z siebie wszystko a Pani Alicja przyjmuje to ze stoickim spokojem, więc poczucie swobody jest jeszcze większe :) Dziękuję bardzo za pomoc i widzimy się niedługo. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia seksuologiczna

  Do Pani Alicji wybraliśmy się z problemem fetyszu partnera, którego ja nie akceptuję. Wizyta miała się odbyć w języku angielskim, Pani doktor potwierdziła, że będzie to możliwe. Na miejscu okazało się, że Pani doktor nie mówi w tym języku a jedynie go rozumie, więc nie mogło być mowy o swobodnej, szczerej rozmowie - ja musiałam tłumaczyć wypowiedzi partnera i pytania lekarza co zabrało tylko czas i spowodowało zamknięcie się partnera na rozmowę. Po wizycie Pani doktor nakazała nam przygotować opis preferencji partnera i oczekiwać maila z komentarzem. Po miesiącu od wizyty otrzymaliśmy informację, że Pani doktor nie podejmie się pracy terapeutycznej z nami, poleciła dwóch innych lekarzy, z którymi jak dotąd nie udało nam się umówić na wizytę. Trudno jest mi ocenić kompetencje lekarza, który nie podjął się terapii, ale uważam, że informacja o znajomości języka angielskiego jest wprowadzaniem w błąd pacjentów. Straciliśmy czas, nerwy i pieniądze.

  Alicja Maliszewska2018-06-20

  Pani Olu, na wizytę umówiła się Pani a nie partner. Przy wejściu zapytała Pani o wizytę w języku obcym, nie odmówiłam z zastrzeżeniem że będzie Pani tłumaczyła ewentualne wątpliwości. Prowadzę terapię w języku ojczystym i nigdzie nie podaję innej informacji, chyba że gdzieś wkradł się błąd, co sprawdzę. Uważam, że było uczciwe z mojej strony poinformowanie, że nie podejmę się terapii partnera po pierwszej wizycie, jednym spotkaniu. Pokierowałam Państwa do osób które są bardziej doświadczone w tej kwestii, co także uważam za odpowiednie.
  Mam nadzieję, ze uzyskacie pomoc jakiej oczekujecie:)
  Pozdrawiam serdecznie
  Alicja Maliszewska

Pytania pacjentów (32)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.psychologgdansk.pl
  Psychologią zajmuję się z pasji i z powołania. W każdej wolnej chwili zastanawiam się nad nowymi metodami i różnymi sposobami, by pomóc moim pacjentom wprowadzić zmiany.
  Inni mówią o mnie, że jestem konkretna w działaniu, a pomoc, jaką się dzielę, nastawiona jest na rozwiązanie. Dążę do celu – czyli pokazania Ci, jak radzić sobie z problemem – z zaangażowaniem i starannością, zachowując przy tym delikatność i stosowną dyskrecję. Najbliższe mi osoby cenią mnie za pogodę ducha, serdeczność i miłe usposobienie. Tak podchodzę również do osób, z którymi pracuję. Nie oceniam – skupiam się na nazwaniu problemu i dążeniu do zmiany.
  Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim- Psychologia Kliniczna oraz studia podyplomowe - seksuologia kliniczna oraz sądowa Uniwersytet SWPS w Sopocie.
  Doświadczenie zdobywałam w pracy z rodzinami doświadczającymi trudności emocjonalnych z powodu uzależnienia, współuzależnienia, DDA, zaburzeń depresyjnych, osobowości, odżywiania. A także z osobami, które przeżyły traumę wykorzystywania seksualnego, przemocy fizycznej i psychicznej. Pracuję indywidualnie oraz w formie grupowej.
  Moim celem jest taka praca z klientem aby stał się on własnym terapeutą, aby samodzielnie potrafił radzić sobie z problemami.
  Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi, Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz grupy terapeutyczne.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia

Edukacja

 • Uniwersytet Gdański, Psychologia Kliniczna
 • Uniwersytet SWPS Seksuologia Kliniczna i sądowa

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Bilikiewicza
 • Poradnia Seksuologiczna I Patologii Współzycia
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
 • Fundacja "Liczy się Każdy z nas"
 • Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza
 • Gimnazjum nr 12 w Gdansku
 • Srodowiskowy Dom Samopomocy
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia