Alicja Maliszewska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Seksuolog

29 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

www.psychologgdansk.pl Psychologią zajmuję się z pasji i z powołania. W każdej wolnej chwili zastanawiam się nad nowymi metodami i różnymi sposobami, by pomóc moim pacjentom wprowadzić… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo indywidualne podejście do pacjenta, osoba która szybko wzbudza zaufanie dzięki czemu nie miałam problemu z otwarciem się. Warto przyjść i się przekonać. Polecam ! Dziękuje

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Bardzo przyjazna atmosfera, pomagająca się naprawdę otworzyć. Pani psycholog ma bardzo życzliwe usposobienie do pacjenta, a sam wywiad prowadzi w sposób pozwalający się naprawdę rozluźnić pacjentowi i opowiedzieć o problemie. Uważnie wysłuchuje pacjenta i stara się pomóc na miarę możliwości i środków zatwierdzonych w z godzie z pacjentem. Gorąco polecam wizytę u tej Pani, sam się długo zastanawiałem, ale nie żałuję że wybrałem się własnie w to miejsce :)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Świetny terapeuta. Od razu przechodzi do spotkania i konkretów. Człowiek czuje się u niej bardzo swobodnie i ani przez moment nie czuje się oceniany a raczej ewentualnie dopytywany o szczegóły dla lepszego zrozumienia problemu. Po chwili rozmowy człowiek czuje się otwarty i swobodny jak gdyby rozmawiał sam ze sobą. Można klnąć, płakać, wyrzucać z siebie wszystko a Pani Alicja przyjmuje to ze stoickim spokojem, więc poczucie swobody jest jeszcze większe :) Dziękuję bardzo za pomoc i widzimy się niedługo. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia seksuologiczna

  Do Pani Alicji wybraliśmy się z problemem fetyszu partnera, którego ja nie akceptuję. Wizyta miała się odbyć w języku angielskim, Pani doktor potwierdziła, że będzie to możliwe. Na miejscu okazało się, że Pani doktor nie mówi w tym języku a jedynie go rozumie, więc nie mogło być mowy o swobodnej, szczerej rozmowie - ja musiałam tłumaczyć wypowiedzi partnera i pytania lekarza co zabrało tylko czas i spowodowało zamknięcie się partnera na rozmowę. Po wizycie Pani doktor nakazała nam przygotować opis preferencji partnera i oczekiwać maila z komentarzem. Po miesiącu od wizyty otrzymaliśmy informację, że Pani doktor nie podejmie się pracy terapeutycznej z nami, poleciła dwóch innych lekarzy, z którymi jak dotąd nie udało nam się umówić na wizytę. Trudno jest mi ocenić kompetencje lekarza, który nie podjął się terapii, ale uważam, że informacja o znajomości języka angielskiego jest wprowadzaniem w błąd pacjentów. Straciliśmy czas, nerwy i pieniądze.

  Alicja Maliszewska2018-06-20

  Pani Olu, na wizytę umówiła się Pani a nie partner. Przy wejściu zapytała Pani o wizytę w języku obcym, nie odmówiłam z zastrzeżeniem że będzie Pani tłumaczyła ewentualne wątpliwości. Prowadzę terapię w języku ojczystym i nigdzie nie podaję innej informacji, chyba że gdzieś wkradł się błąd, co sprawdzę. Uważam, że było uczciwe z mojej strony poinformowanie, że nie podejmę się terapii partnera po pierwszej wizycie, jednym spotkaniu. Pokierowałam Państwa do osób które są bardziej doświadczone w tej kwestii, co także uważam za odpowiednie.
  Mam nadzieję, ze uzyskacie pomoc jakiej oczekujecie:)
  Pozdrawiam serdecznie
  Alicja Maliszewska

 • W
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Bardzo profesjonalne podejście. To była pierwsza moja taka wizyta i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Porady i wskazówki otrzymane od Pani Alicji wykorzystałam w 100% i muszę przyznać że były strzałem w dziesiątkę. Bardzo dziękuję za pomoc.

 • B
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja Maliszewska

  Po pierwszej wizycie wrażenia bardzo dobre. Pani Alicja oczekiwała na mnie przed czasem i jak tylko przyszedłem od razu zaczęliśmy rozmowę. Pełen profesjonalizm był wyczuwalny od samego początku i już czuję, że dobrze trafiłem. Pomieszczenie gdzie odbyło się spotkanie jest urządzone w sposób sprzyjający terapii. Polecam.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo mi odpowiada, że mogę wybrać dogodny termin i godzinę każdej następnej wizyty - widać, że Pani Alicja bardzo stara się dopasować do pacjenta. Co prawda nie każdemu muszą odpowiadać "zadania domowe", ale mi pomagają one skupić myśli na konkretnym problemie dzięki czemu dużo szybciej go rozwiązuję. Poza tym Pani Alicja jest bardzo życzliwą osobą co pomaga się otworzyć i opowiedzieć co nas trapi. :-)

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: konflikt małżeński

  Pani Alicja jest świetna w tym co robi. Potrafi wskazać drogę jak spojrzeć inaczej na daną sytuacj, by rozwiązać problem. Bardzo pomogła i pomaga nam jak i każdemu z osobna.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Jeśli czujesz, że nadszedł właśnie ten czas, że chcesz zmienić coś w swoim dotychczasowym życiu, albo tylko ulepszyć, być bardziej świadomym siebie, a dzięki temu być bardziej szczęśliwym człowiekiem...to wizyta u Pani Alicji uświadomi Ci, że jesteś gotowy i że podjąłeś właściwą i najlepszą decyzję. Tak było w moim przypadku. Empatia, zrozumienie, zaangażowanie i ogromna "bijąca" pogoda ducha Pani Alicji, to cechy, dzięki którym otwierasz się od razu i nie wahasz opowiedzieć o swoich słabościach, nawet tych najbardziej wstydliwych. Z drugiej strony umiejętność przekazania tej "niewygodnej" prawdy dla Ciebie oraz motywowanie do analizowania i obserwowania, czyli aktywnej pracy między terapiami - to w moim przypadku powody, dla których jestem aktualną pacjentką Pani Alicji. To nie jest moja pierwsza terapia, więc z czystym sumieniem polecam. Na mnie to działa i wiem, że jestem na dobrej drodze do bycia świadomym siebie, szczęśliwym człowiekiem! :)

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnictwo Psychologiczno- Seksuologiczne Alicja MaliszewskaUsługa: konsultacje psychologiczno-seksualne

  Póki co jestem po 3 wizytach i jestem bardzo zadowolona :) Pani Alicja jest przemiła i można z nią szybko nawiązać bliski kontakt ażeby otworzyć się z swoimi problemami :) Wizyty to sama przyjemność ze względu na atmosferę panującą w środku, która pomaga się rozluźnić i otworzyć. Po 3 wizytach ciężko mi dokładnie określić skuteczność spotkań, ale czuję że jestem w miejscu w którym mogę się uporać z swoimi problemami na tle psychologiczno-seksualnym

Pytania pacjentów (32)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.psychologgdansk.pl
  Psychologią zajmuję się z pasji i z powołania. W każdej wolnej chwili zastanawiam się nad nowymi metodami i różnymi sposobami, by pomóc moim pacjentom wprowadzić zmiany.
  Inni mówią o mnie, że jestem konkretna w działaniu, a pomoc, jaką się dzielę, nastawiona jest na rozwiązanie. Dążę do celu – czyli pokazania Ci, jak radzić sobie z problemem – z zaangażowaniem i starannością, zachowując przy tym delikatność i stosowną dyskrecję. Najbliższe mi osoby cenią mnie za pogodę ducha, serdeczność i miłe usposobienie. Tak podchodzę również do osób, z którymi pracuję. Nie oceniam – skupiam się na nazwaniu problemu i dążeniu do zmiany.
  Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim- Psychologia Kliniczna oraz studia podyplomowe - seksuologia kliniczna oraz sądowa Uniwersytet SWPS w Sopocie.
  Doświadczenie zdobywałam w pracy z rodzinami doświadczającymi trudności emocjonalnych z powodu uzależnienia, współuzależnienia, DDA, zaburzeń depresyjnych, osobowości, odżywiania. A także z osobami, które przeżyły traumę wykorzystywania seksualnego, przemocy fizycznej i psychicznej. Pracuję indywidualnie oraz w formie grupowej.
  Moim celem jest taka praca z klientem aby stał się on własnym terapeutą, aby samodzielnie potrafił radzić sobie z problemami.
  Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi, Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz grupy terapeutyczne.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia

Edukacja

 • Uniwersytet Gdański, Psychologia Kliniczna
 • Uniwersytet SWPS Seksuologia Kliniczna i sądowa

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Bilikiewicza
 • Poradnia Seksuologiczna I Patologii Współzycia
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
 • Fundacja "Liczy się Każdy z nas"
 • Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza
 • Gimnazjum nr 12 w Gdansku
 • Srodowiskowy Dom Samopomocy
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia