Aleksandra Rupotacka

Fizjoterapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

  Profesjonalna, merytoryczna, spokojna, ciepła, sympatyczna, zawsze chętna do udzielenia rzetelnych porad, informacji, rozmowy na temat przebiegających ćwiczeń oraz dalszego planu, postępów, pozytywnie nastawiona zarówno do dziecka jak i rodzica fizjoterapeutka z genialnym podejściem do maluchów.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Ołtaszynek Rehabilitacja dzieci i niemowląt.

   Jestem absolwentką wydziału Fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, terapeutką neurorozwojową niemowląt i dzieci starszych. Uczestniczyłam w wielu kursach, warsztatach oraz konferencjach o tematyce fizjoterapii pediatrycznej.
   Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu w pracy terapeutycznej udało mi się założyć Przychodnie Rehabilitacji Dzieci OŁTASZYNEK. Pozwoliło mi na współprace z wieloma świetnymi specjalistami dziecięcymi, którzy tworzą zespół lekarsko- terapeutyczny, aby jeszcze lepiej pomagać małym pacjentom.

   Szkolenia, w których uczestniczyłam to m.in:
   - NDT Bobath,
   - NDT Bobath Baby dla niemowląt,
   - PNF,
   - Wielowymiarowej terapii manualnej stóp,
   - Kinesiology taping,
   - Neurorozwojowej diagnostyki i rehabilitacji niemowląt i dzieci starszych,
   - Opóźnienie rozwoju i asymetria u niemowląt i dzieci do drugiego roku życia - wg.Koncepcji NDT Bobath,
   - Budowanie kontroli postawy u niemowląt z nieprawidłowym rozkładem napięcia mięśniowego-wg.Koncepcji NDT Bobath,
   - Widząc wszystkie systemy -wg.Koncepcji NDT Bobath
   - Kurs Halliwick - nauka pływania i terapia w wodzie dzieci z niepełnosprawnościami,
   - Praktyczne zastosowanie zaopatrzenia ortotycznego Vigo w wybranych schorzeniach układu nerwowego,
   - Jestem również terapeutką wad stóp u dzieci- zajmuje się doborem indywidualnych wkładek termoplastycznych ICB Medical.

   Z powodzeniem łączę różne metody fizjoterapeutyczne u swoich pacjentów. Moim priorytetem jest wielokierunkowa rehabilitacja uwzględniająca potrzeby dziecka, a jednocześnie wspierając całą jego rodzinę. Cenię sobie współpracę z innymi specjalistami.

   Bezustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w szkoleniach, konferencjach i sympozjach o tematyce neurorozwojowej, neonatologicznej i neurologicznej.
   Jestem fanka chustonoszenia i rodzicielstwa bliskośći,

  Specjalizacje

  • Rehabilitacja medyczna
  • Neurologia dziecięca

  Usługi

  Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

  Łubinowa 12, Krzyki, 52-210 Wrocław, dolnośląskie

  Rehabilitacja ndt bobath
  Wielowymiarowa terapia manualna stóp
  Terapia pnf
  Kinesiology taping

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  31 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

   Profesjonalna, merytoryczna, spokojna, ciepła, sympatyczna, zawsze chętna do udzielenia rzetelnych porad, informacji, rozmowy na temat przebiegających ćwiczeń oraz dalszego planu, postępów, pozytywnie nastawiona zarówno do dziecka jak i rodzica fizjoterapeutka z genialnym podejściem do maluchów.

  • M
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEKUsługa: przykurcz międzyłopatkowy, asymetria ułożeniowa

   Do Pani Oli trafiliśmy w 6 tygodniu życia córki z diagnozą asymetrii ułożeniowej i przykurczem mięśni między łopatkami. Początkowo ćwiczyliśmy 2 razy w tygodniu, z czasem zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Rehabilitacje skoczyliśmy po 10 miesiącach. Przez ten czas udało się "naprostować" córkę. Pani Ola wykazywała się ogromną cierpliwością zarówno w stosunku do dziecka jak i rodzica, wyczerpująco odpowiadała na każde pytanie, bardzo szczegółowo wyjaśniała i prezentowała ćwiczenia domowe, dawała wiele rad związanych z codziennym funkcjonowaniem dziecka (sposób noszenia, kwestia chustowania, obuwia ect). Zdecydowanie polecam- Magda i Izabela :)

  • M
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

   Do Pani Aleksandry trafiliśmy z synkiem dopiero po kilku wizytach u innych fizjoterapeutów, ale już po pierwszej wizycie u Pani Oli wiedziałam, że dalej szukać nie będziemy i ta rehabilitacja będzie przebiegała pod jej okiem. Po 1. - Pani Ola jest profesjonalistką w rehabilitacji dzieciaczków, po 2. - ma cierpliwość i cudowne podejście do dzieci, po 3. - zawsze miałam wytłumaczone jakie ćwiczenia wpływają na rozwój ruchowy mojego dziecka. Z moim Synkiem trafiliśmy tu z asymetrią ciała i słabymi mięśniami brzucha (rozstęp). Postępy były widoczne bardzo szybko i Synek szybko nadrobił zaległości i rozwijał się zgodnie z kalendarzem rozwoju niemowlaka. Dużo mamy Pani Oli do zawdzięczenia.

  • A
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEKUsługa: rehabilitacja

   Z całego serca polecam Panią ALeksandre!
   Trafiliśmy do niej gdy synek miał 9 tygodni z podejrzeniem rdzeniowego zaniku mięśni, niestety diagnoza się potwierdziła tak więc Ola była z nami od samego początku walki o każdy ruch naszego synka... A proszę mi wierzyć nie było łatwo z dzieckiem, które nie ruszało się prawie wcale, było wiotkie do tego dochodziła asymetria, brak odruchów. Przez ponad 10 miesięcy dzięki Oli rehabilitacji nasz maluch zrobił kolosalne postępy. Jest bardzo sumienna, niezwykle profesjonalna i bardzo doświadczona! Nie tylko profesjonalnie zajęła się naszym synkiem ale i wspierała nas w walce o leczenie dziecka śmiało mogę powiedzieć że ufam jej bezgranicznie i ogromnie dziękuję za wsparcie jakie nam dała. Razem z nami przezywała z łzami w oczach kolejne postępy naszego synka. Jeśli szukacie Państwo kogoś kto się zaangażuje i włoży max wysiłku, wiedzy i doświadczenia to Aleksandra jest właśnie idealna!!
   Tęsknimy za nią strasznie !!

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Do Pani Oli trafiliśmy z synkiem w marcu. Neurolog stwierdził u Tomasza cechy hipotonii osiowej oraz rozstęp mięśni prostych brzucha. Dodatkowo, Pani Ola zauważyła u niego lekką asymetrię. Zajęcia odbywały się u nas w domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z samej rehabilitacji, jak i z jej wyników. Pani Ola to profesjonalistka, z wyjątkowym podejściem do dzieci, mocno zaangażowana w swoją pracę. Otrzymaliśmy wiele pomocnych rad dotyczących codziennej pielęgnacji dziecka. Bardzo polecam! Pani Olu dziękujemy :) Milena, Grzegorz i Tomaszek :)

  • I
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

   Polecam Panią Olę i placówkę! Moje przygody z fizjoterapeutami z dzieckiem byly raczej bardzo złe. Najpierw na NFZ ale to szkoda pisać, a pózniej u jednej fizjoterapeutki, która zmuszała dziecko do ssania smoczka, bo uważała ze inaczej bedzie ssała palucha i jej tego nie oducze (urosła i przestała ssać palucha, nie musiałam nic z tym robic) i kazała jej spac na na poduszce. Pomijam fakt ze była dosyc niemiła. Na szczęście trafiliśmy do Oli. Bardzo miła i rzeczowa osoba. Po pierwsze dała czas małej i jej na poznanie sie. Nie robiła nic na sile a jesli musiała wykonać cos co powodowało płacz tłumaczyła spokojnie dlaczego tak sie dzieje. Od razu poczuliśmy sie bezpiecznie. Kiedy juz nie było potrzeby przychodzić oznajmiła to mimo ze my chcieliśmy dalej kontynuować stwierdziła ze to bez sensu ze dziecko w rozwoju reszte sobie rozwinie a gdyby cis sie działo zawsze możemy przyjść. Bardzo nam sie podobało w placówce, było cicho, sympatycznie i czuc było pozytywna energie. Moja mała nie płakała u Oli jak było u wcześniejszych fizjoterapeutek (chociaz płacz to nic złego podczas terapii) jednak w naszym przypadku był to wyznacznik kogo dziecko sobie wybiera do współpracy :) dziękujemy! Życzymy powodzenia!

  • A
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEKUsługa: rehabilitacja ndt bobath

   Polecamy Panią Olę z całego serca, Jest to osoba o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu, wspaniale pracuje z dziećmi, jest niezwykle zaangażowana i ma cudowne podejście do pacjenta, nawet tego bardziej wymagającego. Nasza córeczka z początku niechętnie chciała ćwiczyć, ponieważ jest dzieckiem bardzo wrażliwym wymagała specyficznego podejścia i takie wsparcie od Pani Oli otrzymaliśmy. Jako jedyna była w stanie znaleźć złoty środek na naszą Małą buntowniczkę i bardzo szybko przekonała ją do siebie. Jest to nie tylko wspaniały specjalista ale także osoba z wielkim sercem do dzieci. Dodatkowo jako rodzic miałam z nią wspaniały kontakt, nie stwarzała żadnych barier, zawsze służyła nam radą i wsparciem , nawet wtedy gdy brakowało sił i motywacji, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni!
   Agnieszka Marcin i Dagna Czarny

  • M
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEKUsługa: rehabilitacja ndt bobath

   Serdecznie polecam panią Olę. To specjalista z prawdziwego zdarzenia! Ma niesamowite podejście do dzieci - ciepłe i przyjazne, tak że nawet ćwiczenia, które na początku sprawiają pewną trudność, wkrótce zamieniają się w zabawę. Gabrysia trafiła do p. Oli z lekką asymetrią. Pani Ola po dogłębnym wywiadzie zabrała się do oglądania maluszka. Przede wszystkim ujęła mnie pewność ruchów, a przy tym wyczucie podczas badania. Pani Ola wszystko bardzo dokładnie i szczegółowo tłumaczy. Podpowiada triki, które można wykorzystać w codziennym życiu (np. podczas przewijania, noszenia, karmienia). Jest bardzo cierpliwa i sprawia, że nie czułam się zagubiona. Przy tym jest to bardzo kontaktowa osoba i widać, że praca jest jej pasją. U Gabrysi już po kilku dniach ćwiczeń widać było poprawę (!), a z czasem nabrała siły i pewności w ruchach.

   Z całego serca mogę polecić p. Olę i Przychodnię Ołtaszynek!

  • S
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEKUsługa: rehabilitacja ndt bobath

   Moje najmłodsze z trzech córek dziecko rehabilitowane było u Pani Aleksandry. Córka trafiła na rehabilitacje w wieku ok 3 miesięcy a skończyła przed 1 rokiem. Powodem było obniżone napięcie mięśniowe oraz związana z tym asymetria ulozeniowa. Córeczka robiła postępy a wzorce ruchowe oraz kamienie milowe w rozwoju psychomotorycznym były prawidłowe i adekwatne do wieku. Opieka, instruktaż związany z prawidłowymi nawykami w opiece nad dzieckiem były na najwyższym poziome. Dodatkowo córka w pełni zakceptowala bycie na rękach pani Oli. Najtrudniejszą sprawą dla nas było zakończenie rehabilitacji;)) Teraz córeczka może trenować gimnastykę ;))

  • M
   Lokalizacja: Przychodnia rehabilitacji dzieci OŁTASZYNEK

   Panią Aleksandrę Rupotacką bardzo polecam. Chodziłam z synkiem na rehabilitacje niemowląt, synek robił postępy praktycznie z dnia na dzień, a dodatkowo uwielbiał te zajęcia, pani Aleksandra ma świetne podejście do dzieci. Synek traktował te wizyty/rehabilitacje jako wspaniałą zabawę. Sama przychodnia Ołtaszynek jest w pełni dopasowana do potrzeb rodziców i maluchów. Bardzo polecam!