dr n. med.

Aleksandra Binka-Kowalska

Genetyk, Specjalista medycyny naturalnej

Jestem lekarzem medycyny zachodniej (genetykiem klinicznym) oraz terapeutą TCM - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (akupunkturzystą). W 2000 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi (obecnie… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem lekarzem medycyny zachodniej (genetykiem klinicznym) oraz terapeutą TCM - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (akupunkturzystą). W 2000 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny). Następnie rozpoczęłam studia doktoranckie w Zakładzie Genetyki Medycznej. W wieku 29 lat obroniłam tytuł doktora nauk medycznych a następnie zostałam specjalistą genetyki klinicznej. Od 2004 roku pracuję w Poradni Genetycznej NZOZ Genos (www.genos.com.pl); posiadamy kontrakt z NFZ. Konsultuję również pacjentki w ramach programu badań prenatalnych w Centrum Ginekologii i Położnictwa.
  Od kilku lat zajmuję się również akupunkturą. Ukończyłam Kurs Podstawowy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo. Cały czas się dalej kształcę - po zakończeniu kursu podstawowego TCM uczestniczyłam w kilkunastu kursach dodatkowych (więcej informacji na mojej stronie www.gabinet-akupunktury.pl)

Specjalizacje

 • Genetyka kliniczna

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: GABINET AKUPUNKTURY w NZOZ Proph-Med.

  Pani doktor to złoty człowiek i najwyższej klasy specjalistka akupunktury, non stop szkoląca się i posiadająca ogromną wiedze nie tylko z zakresu akupunktury, ale też żywienia i psychologii. Każda wizyta to dużo więcej niż zabieg medyczny. Serdecznie polecam!!!

 • M
  Lokalizacja: GABINET AKUPUNKTURY w NZOZ Proph-Med.

  Do Pani Doktor uczęszczałam regularnie - co dwa, trzy tygodnie - od sierpnia 2015 roku.
  Tak zaczęła się moja przygodna z akupunkturą - przygoda z przejściem na lepszą, zdrowszą stronę życia.
  Do Pani Doktor zgłosiłam się w celu poprawy stanu zdrowia ogólnego oraz w celu poprawy płodności.
  To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu - umówienie 1 wizyty na"igły".
  Rezultat wizyt? - poprawa zdrowia i tygodniowe, zdrowe niemowlę.
  Z całego serca polecam zabiegi akupunktury u Doktor Binki-Kowalskiej. Pani Doktor jest osobą pełną empatii, serdeczności i rozsiewa wokół siebie pozytywną energię i oczywiście jest profesjonalną lekarką medycyny wschodu i zachodu.

  dr n. med. Aleksandra Binka-Kowalska2017-08-03

  Dziękuję bardzo!
  M jest wspaniały ❤

 • T

  Genialny lekarz, wspaniały i madry człowiek, przy tym z normalnym i fajnym podejściem do pacjenta. Indywidualnie ocenia każdy przypadek, prowadzi dokładny wywiad, daje zalecenia i instrukcje do ogólnej poprawy zdrowia, wiele tłumaczy i wyjaśnia. Potrzeba nam więcej właśnie takich lekarzy jak Pani doktor Binka!

  dr n. med. Aleksandra Binka-Kowalska2017-08-03

  Dziękuję serdecznie!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Genialna specjalistka od akupunktury, której można całkowicie zaufać. Ma wyczucie i odpowiednie podejście do pacjenta, bardzo otwarte na jego rozmaite problemy. Polecam zwłaszcza kobietom z problemami hormonalnymi, ginekologicznymi itp.

  dr n. med. Aleksandra Binka-Kowalska2017-08-03

  Bardzo dziękuję!

 • S

  Pania Doktor mozna opisac slowami "wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu". Jest bez watpienia lekarzem z powolana, ktory dzialanie dla dobra pacjenta stawia zawsze na pierwszym miejscu. Leczylam sie u Pani Doktor zarowno jako u genetyka jak i akupunkturzysty i w obu przypadkach moja opinia pozostaje niezmiennie pozytywna. Jest lekarzem z duza wiedza ktora potrafi przekazac w sposob bardzo przystepny. Nie zaluje czasu na rozmowe z pacjentem aby doglebnie wyjasnic wszystkie zawilosci leczenia. Jej spokoj i wiedza daja pacentowi poczucie bezpieczenstwa i zaufania. Polecam z pelnym przekonaniem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały specjalista, gorąco polecam, znakomity kontakt z pacjentem i bardzo duża wiedza medyczna przekazywana w jasny sposób

  dr n. med. Aleksandra Binka-Kowalska2017-08-03

  Dziękuję bardzo!

 • uważam, że Pani Doktor jest bardzo dobrym lekarzem i do tego miłą osobą. Potrafi dokładnie i obrazowo wyjaśnić problem pacjenta. Nie oszczędza czasu podczas wizyty. Polecam.

 • Trafiłam do Pani Doktor kilka lat temu ze skierowaniem od mojego ginekologa (jestem z grupy podwyższonego ryzyka - mama chorowała na raka piersi), więc wizyta i badania były nieodpłatne. Pani doktor przeprowadziła ze mną najbardziej wnikliwy wywiad lekarski, z jakim się spotkałam, po którym zleciła zbadanie nie tylko genu odpowiedzialnego za nowotwór piersi, ale i innych, które uznała za "podejrzane". Wyjaśniła mi absolutnie wszystko, odpowiedziała na każde pytanie, dała odczuć, że pacjent jest dla niej ważny, że widzi w nim człowieka, a nie tylko kolejny przypadek. Pani Doktor jest z całą pewnością znakomitym fachowcem, a do tego życzliwym człowiekiem. Szczerze polecam!

 • Ja również gorąco polecam Panią Doktor!
  Byłam do niej skierowana z powodu poronień samoistnych. Zleciła mnie i partnerowi badanie kariotypów oraz mnie dodatkowo badanie genu protrombiny i czynnika V krzepnięcia. Okazało się, że prawdopodobną przyczyną moich poronień była mutacja w genie czynnika V. Obecnie jestem w kolejnej ciąży. Polecony przez Panią Doktor ginekolog "ustawił mnie" na odpowiedniej dawce leków przeciwkrzepliwych. Krytyczny moment ciąży, w którym zwykle roniłam już minął tak więc ..... ale lepiej nie zapeszać :-)
  Generalnie jednak niezależnie od tego jak to się skończy, jestem wdzięczna Pani Doktor za cierpliwość z którą wysłuchała wszystkich moich opowieści, życzliwość i kompetencję.

 • Pierwszy raz byłam u genetyka, więc trochę nie mam porównania. Niemniej pani doktor wydała mi się miła i kompenentna. Leczymy sie z mężem z powodu niepłodności, więc jestesmy zestresowani i przytłoczeni co raz to nowymi informacjami medycznymi. Pani doktor wytłumaczyła nam po co zleca każde badanie i jakie będzie miało to znaczenie gdyby któryś z wyników okazał sie nieprawidłowy. Mielismy skierowania od naszego lekarza rodzinnego więc wizyta i badania były bezpłatne a to oczywiście ma ogromne znaczenie jesli ktoś planuje in vitro. Polecam