Agnieszka Niechciał

Fizjoterapeuta

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Studia dzienne na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (latach 2005-2010) zakończyłam pracą magisterską na temat asymetrii u niemowląt z użyciem stanowiska… więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studia dzienne na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (latach 2005-2010) zakończyłam pracą magisterską na temat asymetrii u niemowląt z użyciem stanowiska podoskopowego Podobaby. Wstępne badania wykazały, że sprzęt ten pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości w rozkładzie płaszczyzn podparcia i konieczności ich zapobieganiu dzięki wdrożeniu terapii. Możemy przeciwdziałać pogłębianiu się istniejącej dysproporcji i deficytów psychoruchowych, które w przyszłości mogłyby powodować opóźnienie rozwoju czy też prawdopodobieństwo powstania skolioz idiopatycznych(niewiadomego pochodzenia).

  W czerwcu 2011 ukończyłam kurs hipoterapii. Koń jako nieoceniony terapeuta pozwala wieloaspektowo wpływać na rozwój motoryczny, psychiczny i społeczny dziecka.
  Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już w czasie studiów. Obecnie pracuje z pacjentami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zespołami genetycznymi, przepukliną oponowo-rdzeniową w ośrodku Hipoterapii i Terapii NDT-Bobath u Pani dr Moniki Małachowskiej-Sobieskiej. Współpracuje także z ośrodkiem wczesnej interwencji, w którym mali pacjenci to niemowlęta w wieku 0-24 m-cy. Główne powody wskazań do terapii niemowląt to nieprawidłowe napięcie mięśniowe (obniżone lub podwyższone), asymetria ułożeniowa, opóźnienie psychoruchowe, zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej.

  W marcu 2012 ukończyłam kurs NDT-Bobath, a zdobytą wiedzę wykorzystuje na co dzień w terapii. U dzieci starszych korzystam także z technik metody PNF Basic.
  Ponieważ moja praca jest również pasją staram się dawać z siebie to co najlepsze, a największą nagrodą są postępy mojego małego pacjenta. Zapraszam do współpracy.

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: Wizyty domoweUsługa: Indywidulana terapia dzieci (NDT-Bobath)

  Bardzo polecam! Pani Agnieszka ma świetne podejście do dzieci i wykazała się dużym profesjonalizmem. Wizyty domowe są bardzo komfortowym rozwiązaniem, szczególnie dla niemowlaków. Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że szybko i sprawnie udało się zniwelować asymetrię ułożeniową u mojej córki :)

 • P
  Lokalizacja: Wizyty domoweUsługa: Indywidulana terapia dzieci (NDT-Bobath)

  Polecam z czystym sumieniem Panią Agnieszkę. Wizyty domowe to ogromny komfort zarówno dla maluszka jak i rodziców. Pani Agnieszka rehabilitowała naszą córkę od 4 miesiąca jej życia, która od neurologa otrzymała zalecenie rehabilitacji metodą bobath. W swoją pracę wkłada wiele empatii. Szczegółowy wywiad i indywidualne podejście to podstawa jej pracy.
  Serdecznie polecam

 • A

  Polecam gorąco! Pani Agnieszka jest zawsze miła, słucha rodziców, widać, że lubi dzieci i swoją pracę. Ma ogromne serce do maluszków i niezliczone pokłady empatii. Bardzo poważnie podchodzi do wszystkich pytań i obaw rodziców. Każdą wątpliwość analizuje i wyjaśnia, posiada na prawdę dużą wiedzę.
  Dziękujemy za profesjonalną opiekę Pani Agnieszko!

 • N

  Wystawiam najwyższą notę, ponieważ jestem zadowolona z rezultatów pracy pani Agnieszki. Cierpliwa, spokojna, rzeczowa- jednym słowem profesjonalna.

 • Polecam szczerze Panią Agnieszkę. Miałam okazję sprawdzić umiejętności Pani Agnieszki podczas rocznej rehabilitacji mojego synka Adrianka. Empatia, profesjonalizm oraz zaangażowanie to motto przewodnie przemiłej Pani Agnieszki.Polecam.

  Agnieszka Niechciał2016-02-04

  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online