dr n. med.

Agnieszka Jurek

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

27 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
25 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Od marca 2005 r jestem asystentką w Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pod… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
27 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: prowadzenie ciąży

  Pani doktor Jurek jest świetnym lekarzem; rzetelna, konkretna i ciepła osoba, sumiennie wykonuje swój zawód.
  Profesjonalnie podchodzi do wizyty i badań.
  Od początku prowadziła moją ciążę. Kiedy okazało się, że ciąża może być zagrożona, niezwłocznie wypisała skierowanie do szpitala i nalegała, abym jak najszybciej się tam zgłosiła.
  Pod koniec ciąży miałam wizyty praktycznie co tydzień wraz ze wszystkimi badaniami.
  Wielkie dzięki dla Pani Doktor za opiekę, zaangażowanie i profesjonalizm.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11

  Polecam serdecznie Panią Doktor!
  Jest osobą profesjonalną, rzeczową i komunikatywną, co daje poczucie bezpieczeństwa.
  Podczas wszystkich wizyt czułam się swobodnie. Wizyty prowadzone są w niezwykle sympatycznej atmosferze.
  Pani Doktor zleca wszystkie konieczne badania, dopytuje o samopoczucie, rozwiewa wszelkie wątpliwości pacjentki.
  Jest mocno zaangażowana i poświęca tyle uwagi, ile potrzeba. Cierpliwie i spokojnie wszystko tłumaczy. Nie tworzy barier, dzięki czemu zadawanie jakichkolwiek pytań nie stanowi problemu.
  Badania wykonane są delikatnie i bez pośpiechu.
  Z pełną troską zaoferowała również swoją dyspozycyjność telefoniczną.

  Serdecznie dziękuję za troskę i opiekę!
  Aleksandra H.

 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: prowadzenie ciąży

  Pani doktor prowadziła moją ciążę, która wczoraj zakończyła się porodem zdrowego, ślicznego synka. Każda wizyta u Pani doktor była rzetelna i skrupulatna. Udzielała odpowiedzi na każde moje pytanie co dawało mi komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wszelkie badania przeprowadzone z wielką dozą delikatności. Badania usg tłumaczone tak bym nie miała żadnych wątpliwości. Zdecydowanie polecam

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Sokolska 29Usługa: prowadzenie ciąży

  Miałam szczeście że trafiłam do dr Jurek. Prowadziła moją pierwszą ciążę, na samym początku okazało się że mam krwiaka oraz ogromną torbiel na jajniku ( ponad 8 cm) na szczęście dr Jurek wprowadziła leczenie i po 2 miesiącach okazało się że zarówno krwiak jak i torbiel wchłonęły się i małemu już nic nie groziło a ja mogłam się cieszyć ciążą.
  Na każdym spotkaniu miałam robione USG, zawsze dokładnie omówione , dodatkowo zawsze badanie na kozie oraz badania krwi itp. Wizyta nie trwała 10 min tylko prawie 30 ( stąd też pewnie te opóźnienia) ale dzięki temu czułam że jestem w dobrych rękach i na każde moje pytanie lub wątpliwość uzyskam odpowiedź. Na pierwszej wizycie od razu otrzymałam nr telefonu i w razie potrzeby mogłam dzwonić lub pisać , dzięki temu czułam się spokojniejsza.
  Bardzo się cieszę że trafiłam w tak dobre ręce.

 • K

  Do Pani dr Jurek trafiłam przypadkiem, w sytuacji, gdy inni lekarze nie potrafili mi pomóc. Dr Jurek, inaczej niż poprzednicy, przede wszystkim zleciła wykonanie kompleksowych badań, a następnie trafnie i bardzo szybko postawiła diagnozę, dobrała leki i rozwiązała gnębiący mnie od dłuższego czasu problem. Kiedy zaszłam w ciążę byłam już pewna, któremu lekarzowi powierzę jej prowadzenie. Również w tym zakresie dr Jurek okazała się być niedoścignionym wzorem. Wizyty prowadzone były w sposób rzetelny, skrupulatny i profesjonalny. Nie wyobrażam sobie większego specjalisty w tej dziedzinie medycyny, któremu ze spokojem mogłabym powierzyć opiekę nad moim nienarodzonym dzieciątkiem. Gorąco polecam!
  Klaudia

 • E
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: prowadzenie ciąży

  Bardzo polecam Panią doktor. Prowadziła moją ciążę od samego początku. Każda wizyta była bardzo dokładna, wszystko na bieżąco wyjaśniane i opisywane. Nigdy nie czułam się pogoniona na wizycie. Pani doktor jest bardzo sympatyczna, zleca wszystkie badania, rzetelnie podchodzi do swojej pracy. Miałam z panią doktor kontakt telefoniczny, z którego skorzystałam w niepokojących sytuacjach. Jeśli byłabym w drugiej ciąży, to też wybrałabym dr Jurek. Jedyny minus to odległe terminy, dr jest bardzo oblegana.

 • N
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED Medycyna Rodzinna – Katowice, ul. Sowińskiego 46Usługa: ciąża

  Pani dr to anioł nad anioły każdemu polecam,cudnie poprowadziła mi ciąże.Dzięki niej mam śliczną córeczke.

 • O
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Właśnie jestem po wizycie u Pani doktor Jurek. Jestem mile zaskoczona. Pani doktor bardzo kontaktowa oraz sympatyczna. Podczas USG pokazywała i wszystko tłumaczyła. Posiada dużą wiedzę i dobrze ją przekazuje. Jak najbardziej polecam:)

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: ciaza

  Bardzo dobra lekarka . Prowadziła moja ciążę . Za każdym razem rzetelnie sprawdzała stan mojego zdrowia i dzidziusia . W kazdej chwil uchwytna pod telefonem . Błyskawiczna w działaniu. Polecam

 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11

  Pani Doktor to przede wszystkim rzetelna profesjonalistka. Prowadziła moją drugą ciążę od początku do końca, co wizytę wykonując USG i zlecając wszystkie niezbędne badania. Daje to niewątpliwie poczucie 'zaopiekowania'. Badanie ginekologiczne każdorazowo wykonywane jest z delikatnością a możliwość telefonicznego kontaktu i szybkiej responsywności Pani Doktor to tylko dodatkowy atut.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od marca 2005 r jestem asystentką w Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pod kierownictwem Pani Prof. dr hab. n. med. Anity Olejek.

  Zajmuję się prowadzeniem ciąży fizjologicznej zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.
  Specjalizuję się również w powikłaniach występujących w przebiegu ciąży (ciążą ektopową,zagrażającym poronieniem,niewydolnością szyjki macicy,zagrażającym porodem przedwczesnym ),schorzeniach matki wikłających przebieg ciąży ( nadciśnieniem tętniczym indukowanym ciążą,cukrzycą ciężarnych, cholestazą ciężarnych,padaczką,astmą oskrzelową oraz innymi schorzeniami internistycznymi w ciąży) oraz chorobach płodu wikłających przebieg ciąży ( wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrastaniem płodu,małowodziem i innymi schorzeniami).

  Wykonuję również badania ultrasonograficzne płodu /ów zgodnie z rekomendacjami Sekcji Ultrasonografii PTG ( ocenę biometrii płodu oraz przepływów dopplerowskich w tętnicach : pępowinowej, środkowej mózgu płodu oraz macicznych), badanie ultrasonograficzne miednicy małej oraz badania ultrasonograficzne w ginekologii dziecięcej i dziewczęcej).

  Ponadto zajmuję się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych, w tym okresu około- i pomenopauzalnego oraz zachowawczym i zabiegowym leczeniem nadżerek szyjki macicy.

  Specjalizuję się również w ginekologii dziecięcej i dziewczęcej. Dotyczy ona diagnostyki i leczenia zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt -pierwotnego i wtórnego braku miesiączki, krwawień mlodocianych, bolesnego miesiączkowania,stanów zapalnych narządu płciowego występujących w okresie dziecięcym i dziewczęcym. Prowadzę ciąże młodocianych.
  Wykonuję również u dzieci (od 9 rż) szczepienia w profilaktyce zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV).

  Serdecznie zapraszam.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Edukacja

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • Praca doktorancka :Aktywność enzymów antyoksydacyjnych oraz stężenie wybranych produktów peroksydacji lipidów we krwi obwodowej u pacjentek z łagodnymi i złośliwymi nowotworami jajników i macicy.
 • Kliniczna analiza powikłań perinatalnych oraz wskazań do cięcia cesarskiego w przebiegu porodu powikłanego makrosomią idiopatyczną oraz spowodowaną cukrzycą matki, Adv. Clin. Exp. Med.2005;Vol.14,No4A,p-133-138
 • Estimation of 7-ketacholesterol, epoxycholesterols (5α, 6α and 5β, 6β) and 7-hydroxycholesterol (α + β) concentrations in blood plasma in normal and some complicated pregnancies.., Arch.Perinat.Med.2006; Vol.12 No.1, s.7-13
 • Mięsaki macicy u młodych kobiet – analiza 17 przypadków, Ginekol.Onkol.2007;Vol.5 nr4,s. 200-207
 • .
 • 1. Anita Olejek, Jacek Zamłyński, Agnieszka Jurek, Piotr Bodzek, Bogdan Szymala, Leszek Nowak : Znaczenie systemu antyoksydacyjnego w różnych schorzeniach ginekologicznych - przegląd piśmiennictwa,: Onkol.Radioter.2009, nr 3(9), s.48-53
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia