lek. dent.

Wojciech Fąferko

verifiedCreated with Sketch.

Stomatolog

25 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
479 odwiedzin w ciągu 30 dni

UWAGA: Wizyty umówione przez serwis ZnanyLekarz, będą jeszcze potwierdzone przez rejestrację Dentim Clinic! Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna. Oferujemy szeroki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Pan doktor Fąferko to super lekarz. Zabieg który przeprowadził pozwolił mi się znowu w pełni uśmiechać. Polecam go wszystkim w 100 procentach. Dzięki profesjonalnemu podejściu Pana doktora i miłej atmosferze zwalczyłem swój paniczny strach przed dentystą i mogę zagwarantować że było warto:-)

  Wojciech Fąferko2017-02-09

  Dziękuję za miłe słowa :) Jest Pan tak nietuzinkową osobą, że nigdy nie zapomnimy przygody, jaką było przywrócenie Panu możliwości uśmiechania się. Wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia, bez stresu przed dentystą ;)

 • Profesjonalne podejście do pacjenta. Przedstawienie planu leczenia i planu finansowego - wszystko zgodne z oczekiwaniami.

  Wojciech Fąferko2017-02-09

  Podstawą każdego leczenia jest diagnostyka i rzetelny plan. To najtrudniejsza część leczenia. Później zostaje nam już "tylko" wdrożenie planu w życie ;) Cieszę się, że spełniliśmy wszystkie oczekiwania.

 • Fachowość i rzetelność to słowa obrazujące całość pracy. Więcej nie trzeba nic dodawać. Cały czas byłem pewien, że wszystko jest pod kontrolą.

  Wojciech Fąferko2017-02-09

  Moim marzeniem i celem zawsze było, aby każdy mechanizm kliniki pracował jak w szwajcarskim zegarku. Co prawda organizm ludzki czasami nas zaskakuje, ale nigdy nie tracimy kontroli nad tym co robimy :) Dziekuję za miłe słowa.

 • M

  Bardzo miłe i fachowe podejście do pacjenta,wszystkim gorąco polecam
  Już pierwsza konsultacja przekonała mnie do leczenia,obecnie jestem w trakcie ale już widać efekty.Polecam każdemu kto szuka fachowców w dziedzinie stomatologii

  Wojciech Fąferko2016-04-26

  Dziękuję Panie Marku! :)

 • Dr.Wojciech profesjonnalnie wykonuje swoją pracę. Dokładnie tłumaczy w jaki sposób będzie przebiegał zabieg oraz odpowiada na wszystkie pytania. Polecam wszystkim tak miłego i pogodnego specjalistę.

  Wojciech Fąferko2016-04-26

  Dziękuję za miłe słowa Pani Ireno! Pozdrawiam :)

 • G

  Dr Fąferko to świetny specjalista i kochany człowiek. Do pacjenta podchodzi w sposób holistyczny. Atmosfera w Dentim Clinic jest bardzo przyjemna. Pełen profesjonalizm. Polecam bardzo serdecznie.

  Wojciech Fąferko2016-04-26

  Dziękujemy :)

 • B

  Pan Wojciech Fąferko to najlepszy lekarz dentysta!!! Nasza córka panicznie bała się dentysty. Wszystko się jednak zmieniło po wizycie w Dentim Clinic- w pełni profesjonalna obsługa, przyjemna atmosfera, rewelacyjne podejście do dzieci, a co najważniejsze bezbolesna wizyta. Moja Julka była po prostu zachwycona :) Gorąco polecam ten gabinet i oczywiście Pana doktora Fąferko!!! Beata, mama Julki

  Wojciech Fąferko2016-04-26

  Dziękuję Pani Beato! Teraz pora na Panią :) Zapraszam :)

 • Leczenie odbywa się w komfortowej i bezstresowej atmosferze, a cały zespół kliniki charakteryzuje profesjonalizm, cierpliwość, uprzejmość , wyrozumiałość i troska o każdego pacjenta.Dzięki Panu Doktorowi moje problemy i kompleksy z powodu zębów znikną na zawsze.

  Wojciech Fąferko2015-01-23

  Dziękuje Pani Danuto. Miło usłyszeć, że pomogliśmy rozwiązać problemy i kompleksy jakie Pani dokuczały.

 • W

  Bardzo dobrzy dentysta! Taki jaki powinien być lekarz. Leczę u niego zęby od lat, jest cichy i spokojny, przy tym bardzo taktowny. Jest profesjonalistą w każdym calu, a do tego bardzo doświadczony. Jemu nie wahałabym się oddać w opiekę nie tylko zęby!!! :)

  Wojciech Fąferko2015-01-23

  Dziękuję Pani Weroniko za ten wspaniały komentarz. Praca z pacjentami takimi jak Pani to sama przyjemość!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • UWAGA: Wizyty umówione przez serwis ZnanyLekarz, będą jeszcze potwierdzone przez rejestrację Dentim Clinic!

  Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna.

  Oferujemy szeroki zakresu usług...

  Od początku swojej działalności postawiliśmy na nowoczesność rozwiązań w leczeniu implantologicznym pacjentów. Dzięki współpracy z wiodącą na rynku, amerykańską firmą Biomet 3i w naszym gabinecie dostępne są rozwiązania będące najnowszymi osiągnięciami implantologii na świecie. Jesteśmy także jednym z nielicznych na Śląsku gabinetów posiadającym certyfikat jakości Biomet 3i. Poniżej opis wybranych usług dostepnych w naszym centrum:

  WYBRANE USŁUGI DOSTĘPNE W NASZYM CENTRUM IMPLANTOLOGII I ORTODONCJI DENTIM CLINIC

  IMPLANTY - implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne, a przy tym zapewniające w 100% poczucie naturalności.
  W naszej klinice stosujemy tytanowe implanty NanoTite™ amerykańskiej firmy Biomet 3i. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nanotechnologicznym implant szybciej zrasta się z kością i jest stabilniejszy już we wstępnej fazie gojenia się, umożliwiając szybsze osadzenie korony, nawet w przypadku rozległych braków. Także specjalna, opatentowana powierzchnia sprawia, że proces gojenia skraca się nawet do dwóch miesięcy. Umożliwia to tym samym ich stosowanie także w przypadkach, kiedy konieczny jest przeszczep tkanki kostnej lub wszczepiamy implant w kość o złej jakości.
  Implanty wszczepiane są do kości szczęki metodami chirurgicznymi. Mówiąc w dużym uproszczeniu – wkręca się w kość tytanową śrubę, na której następnie mocowany jest łącznik i sztuczny ząb, czyli korona. Założenie pojedynczego wszczepu zębowego trwa około 15 minut!
  Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Samo wszczepienie można porównać do usunięcia jednokorzeniowego zęba. Jest więc to zabieg prosty i niewymagający narkozy.

  PROTETYKA - Na sukces leczenia protetycznego wpływ mają dwa czynniki: praca lekarza + praca technika dentystycznego, wykonującego uzupełnienie protetyczne.
  Umiejętności lekarzy w DentimClinic są ciągle podnoszone na licznych kursach krajowych i międzynarodowych. Stale śledzimy światowe trendy i proponujemy pacjentom najlepsze w danej sytuacji rozwiązania. Jednakże ostateczny wygląd i funkcjonalność uzupełnienia w dużej mierze zależy od technika dentystycznego. Dlatego po kilku latach poszukiwań i prób wybraliśmy laboratoria protetyczne, ktore wykonują najwyższej jakości uzupełnienia! Zęby wykonane w naszej klinice niczym nie różnią się od zębów własnych, a nawet przewyższają je trwałością i odpornością na próchnicę. Wykonujemy:
  Prace osadzone na implantach
  odbudowa pojedynczego zęba bez potrzeby szlifowania sąsiednich zębów
  odbudowa kilku zębów, również bez potrzeby uszkadzania zębów sąsiednich
  odbudowa bezzębia
  Licówki porcelanowe - są to cienkie (0,5-0,7 mm) porcelanowe łuski, które po naklejeniu na powierzchnię przebarwionego, złamanego lub w inny sposób zniszczonego zęba całkowicie zmienia jego wygląd.
  Korony pełnoceramiczne - jeśli zęby są bardzo mocno zniszczone lub przebarwione możemy wykonać korony pełnoceramicze lub oparte na podbudowie złota lub metalu. Korony i mosty są nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

  ORTODONCJA - Dentim clinic zapewnia swoim pacjentom najnowocześniejsze, nie wymagające usuwania zębów leczenie ortodontyczne. Dzięki stosowanej przez nas metodzie opracowanej przez Amerykanina Brocka Rondeau zmniejszamy do minimum obawę przed zabiegami ortodontycznymi, zwłaszcza u młodszych pacjentów dając im to o czym marzą najbardziej - piękny i zdrowy uśmiech.
  Każdy pacjent poddawany zabiegom ortodontycznym ma zapewnioną pełną diagnostykę warunków zębowych oraz kostnych poprzez wykonanie na miejscu zdjęć RTG. Nasze zabiegi zapewniają także komfort podczas samego leczenia. Dzięki stosowanym zamkom kosmetycznym aparat jest prawie niewidoczny. Nowością stosowaną przez Dentim są zamki samoligatrujące, zapewniające szybsze postępy w leczeniu oraz rzadsze wizyty. Proponowane przez Dentim leczenie umożliwia korektę zaburzeń zgryzu zarówno osobom starszym, jak i najmłodszym.

  DIAGNOSTYKA - Stawiamy na diagnostykę! Od niej zawsze zaczyna się leczenie w Dentim clinic. Chcąc zapewnić najwyższym poziom diagnostyki Centrum zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający przeprowadzenie wstępnego badania w sposób precyzyjny. Profesjonalnie wyposażona pracownia diagnostyczna zapewnia pacjentowi przeprowadzenie wszystkich badań w jednym gabinecie, w jeden dzień. Prowadzona w Dentim clinic diagnostyka ma także ogromną wartość edukacyjną dla pacjenta, ponieważ jej wyniki są każdorazowo dokładnie omawiane z lekarzem.

  WYBIELANIE - metoda BEYOND stosowana w Dentim clinic pozwala na pozbycie się przebarwień podczas jednej wizyty, przywracając biały uśmiech w zaledwie 30 minut. Wybielanie metodą BEYOND polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego opartego na nadtlenku wodoru. Reakcja utleniania jaka zachodzi w trakcie zabiegu ma na usuwa skutecznie przebarwienia, przywracając biały uśmiech. Dzięki zastosowaniu podczas zabiegu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora, które aktywuje żel, czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, dając rezultaty nieporównywalnie lepsze od innych metod wybielania.
  Dzięki metodzie BEYOND zęby stają się bardziej odporne na przebarwienia, zachowując jednocześnie swój naturalny blask. Efekt zabiegu pozostaje widoczny średnio przez 2 lata przy odpowiedniej diecie i higienie jamy ustnej. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

  HIGIENA - każdy nasz pacjent zostaje objęty indywidualnym programem profilaktyki i higieny. Na wizytach kontrolnych Państwa zęby będą profesjonalnie oczyszczone z kamienia, wypiaskowane, a na koniec wykonamy fluoryzację kontaktową. Przy każdej wizycie kontrolnej sprawdzimy dokładnie czy w Państwa zębach nie pojawiły się ubytki próchnicowe. Pomoże nam w tym rozbudowane centrum radiologiczne, zlokalizowane w naszej klinice. Wszystko po to, aby Państwo przez całe życie mogli cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem.

Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Periodontologia
 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia dziecięca
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
więcej

Edukacja

 • Śląska Akademia Medyczna
 • University of Siena
 • New York College of Dentistry
 • University Goethe Frankfurt
więcej

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat implantologa wydawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia
 • Członek europejskiego stowarzyszenia lekarzy implantologów - OSIS EDI
 • Master of Prostodontic (odpowiednik specjalizacji z protetyki) na uniwersytecie w Sienie we Włoszech
 • Platinum Prefered Biomet 3i - przyznawany wąskiej grupie lekarzy na świecie mających istotny wkład w rozwój implantologii
 • Platinum Elite Biomet 3i - przyznawany wąskiej grupie lekarzy na świecie mających istotny wkład w rozwój implantologii
więcej