dr n. med.

Witold Pracki

Chirurg, Proktolog

Umów wizytę 266 odwiedzin w ciągu 30 dni

Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyłem w 1981r. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpocząłem pracę w oddziale chirurgicznym szpitala HCP pod fachowym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyłem w 1981r. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpocząłem pracę w oddziale chirurgicznym szpitala HCP pod fachowym nadzorem dr Jerzego Redelbacha. Tytuł specjalisty w chirurgii ogólnej uzyskałem w 1991r. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych opanowałem nową, jak na ówczesne czasy, technikę laparoskopową, obecnie stosowaną powszechnie w chirurgii pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego czy operacjach przepuklin pachwinowych. Od początku pracy szkoliłem się dodatkowo w zakresie badań diagnostycznych przewodu pokarmowego (gastoskopia, kolonoskopia, ECPW - obrazowanie dróg żółciowych). Ze względu dużego stopnia zaniedbania oraz niewiedzę dotyczącą chorób odbytu zająłem się również proktologią, której do dzisiaj pozostaję wierny.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu 1981r.

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Witold Pracki, chirurg w mieście Poznań - Certyfikaty
 • Witold Pracki, chirurg - Certyfikaty

Choroby

 • choroby przewodu pokarmowego
 • laparoskopowe operacje pęcherzyka żólciowego
 • operacje przepuklin brzusznych (z użyciem siatek)
 • operacje tarczycy
 • badania diagnostyczne: gastroskopia, kolonoskopia
 • usuwanie zmian skórnych
 • choroby odbytu
więcej

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Prywatnych Gabinetów Lekarskich Raszyn

  Polecam Pana Doktora. Bardzo kompetentny lekarz. Przeprowadza dokładny wywiad, bada w niekrępujący i delikatny sposób. Dopiero wówczas stawia diagnozę i wszystko dokładnie tłumaczy. Proktolog Godny Polecenia

 • Lekarz bardzo dokładny , skrupulatny , ma czas dla pacjenta i dokładnie opisuje przebieg choroby/dolegliwości. Jedyny minus to fakt, ze przepisując lek Fortrans, nie daje l4, ponieważ po zastosowaniu wyżej wymienionego środka występuje silna biegunka i wymioty oraz ogólne osłabienie i wyjałowienie organizmu Wiec nie wiem jak w takim stanie można posłać człowieka do pracy, chyba ze ma pracować z toalety.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Prywatnych Gabinetów Lekarskich Raszyn

  Pan Doktor profesjonalny, wytłumaczył wszystko co powinnam wiedzieć, zdecydowanie polecam.
  Jest natomiast jedna rzecz która mnie trochę zaniepokoiła: na portalu terminy były wolne podczas kiedy w rzeczywistości byli pacjenci w kolejce, plus zapisy przez portal były możliwe po 17 a na drzwiach przychodni widniała kartka, że w dniu mojej wizyty gabinety czynne tylko do 17. Byłam umówiona na 17, na miejscu pojawiłam się ok. 10 minut wcześniej, do gabinetu weszłam ok. 17.15 (gratulacje tutaj dla Pana Doktora - wizyty faktycznie trwają 15 minut, gdyby nie osoby zapisane spoza tego portalu weszłabym z pewnością o czasie), więc nie było problemu, ale cały czas zastanawiałam się co by się stało gdybym zapisała się na wizytę na 18.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Prywatnych Gabinetów Lekarskich RaszynUsługa: Zwykła wizyta

  Termin wizyty bardzo szybki, wygodna rejestracja przez internet. Pan Doktor, niezwykle spokojnie i rzeczowo i profesjonalnie omawia problem.Od razu wzbudza zaufanie.Niepotrzebnie stresowałam się badaniem.Polecam lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor bardzo cierpliwie wysłuchał mnie, zbadał, po czym rzeczowo i uspokajająco omówił nurtujące mnie sprawy. Wskazał również, że nie ma powodu do pośpiechu w przeprowadzeniu operacji.

 • Wspaniały lekarz bylem bardzo mile zaskoczony profesjonalizmem decyzja szybka i rzeczowa brak takich lekarzy. Polecam bardzo i bardzo dziękuję Panu doktorowi za pomoc.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta umówiona szybko i sprawnie za pośrednictwem www.znanylekarz.pl.Pan Doktor punktualny. Wizyta w gabinecie około 15 minut.Pełen Profesjonalizm .Szczerze polecam Pana Doktora Prackiego.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Uzyskałem wyczerpujęce informacje dotyczące mojej choroby. Badanie, potwierdzenie diagnozy, dalsze leczenie.
  Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor W. Pracki jest bardzo dobrym specjalistą. Rzeczowa podszedł do mojego przypadku. Przeprowadził zabieg i kontynuuje leczenie z bardzo dobrym skutkiem. Pan doktor jest sympatyczny, otwarty i nie bagatelizuje obaw i wątpliwości pacjenta. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Nie polecam.
  Z racji relokacji musiałam zmienić lekarza. Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, po dwóch latach w końcu stan remisji. Pan doktor kazał zejść z dawki leku, aż do wyeliminowania. Po tygodniu odstawienia choroba ujawniła się ze zdwojoną siłą. Po opiniach innych lekarzy wiem, że w przypadku WZJG trzeba przyjmować choćby minimalną dawkę leków, do podtrzymania dobrego stanu.
  2 lata męczarni i znów wszystko od początku.

  dr n. med. Witold Pracki2016-09-24

  Jestem trochę zdziwiony, że tak jednoznaczną opinię mogła wyrazić chora po jednorazowej wizycie, w uzasadnieniu obwiniając niejako mnie za nawrót choroby. W moim przekonaniu opina ta jest wynikiem przede wszystkim niedostatecznej wiedzy na temat własnej choroby i możliwych scenariuszy jej przebiegu. Nie jestem przeciwny wyrażaniu negatywnych opinii wówczas, jeśli są uzasadnione i merytoryczne.
  Leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego wymaga indywidualnego podejścia i ścisłej współpracy z chorym. Każdemu choremu z w.z.j.g udzielam szczegółowej informacji na temat możliwych scenariuszy przebiegu tej choroby. Wyjaśniam, że jest to choroba do końca życia, że zależnie od przebiegu choroby leki należy stosować stale lub można je odstawić po uzyskaniu remisji, czyli okresu bezobjawowego. Żaden ze stosowanych w leczeniu w.z.j.g. nie jest lekiem obojętnym dla organizmu, czy pozbawionym działań ubocznych, szczególnie przy ich przewlekłym stosowaniu. Dlatego też, jeśli przebieg choroby na to pozwala, należy po uzyskaniu remisji choroby spróbować leki odstawić. U stosunkowo niedużej części chorych odstawienie leku niestety prowadzi do nawrotu objawów, jednak u sporej części chorych remisje utrzymują się nawet do kilku lat. I w tym okresie część z nich nie stosuje żadnych leków. Jaki będzie przebieg choroby, reakcja na leki, wielkość dawki leku lub czy będzie go można odstawić czy nie, możemy określić dopiero po kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej współpracy i obserwacji chorego. Jedna wizyta na te wszystkie pytania nie odpowie.