Kolonoskopia specjaliści w Poznaniu

Jak działają wyniki wyszukiwania
Jakiego specjalisty szukasz?

Informacje o badaniu Kolonoskopia w mieście Poznań

  • Kolonoskopia - co to za badanie?

    Kolonoskopia jest badaniem dolnej części układu pokarmowego za pomocą specjalistycznego sprzętu - kolonoskopu, będącego rodzajem endoskopu. To wziernik składający się z giętkiej rurki zakończonej kamerą ze źródłem światła, która przesyła w sposób ciągły obraz na ekran monitora. Kolonoskopia może pozwolić na wykrycie podejrzanych zmian oraz chorób jelita grubego. Umożliwia często także wykonanie zabiegu jednocześnie z badaniem. To na przykład usunięcie wykrytych polipów, poszerzenie niebezpiecznych zwężeń czy zatamowanie krwawienia. Badanie wymaga odpowiedniego przygotowania i nie jest całkowicie bezbolesne, powoduje pewien dyskomfort. Jest zalecane w sytuacji występowania niepokojących symptomów, a także w celach profilaktycznych osobom po pięćdziesiątym roku życia.

  • Miasto wojewódzkie, jakim jest Poznań, obfituje zwykle w lekarzy specjalistów, diagnostów oraz punkty wyposażone w nowoczesne specjalistyczne sprzęty. Doskonała komunikacja na terenie całej aglomeracji poznańskiej sprawia, że możliwości badań są jeszcze szersze. Również kolonoskopię w Poznaniu można wykonać w wielu miejscach, zarówno w ramach diagnostyki prywatnej, jak i refundowanej z NFZ. Duże zapotrzebowanie na usługi diagnostyczne powoduje jeszcze wyższy poziom obsługi i stałe ulepszanie stosowanych narzędzi i metod. Jedną z polecanych placówek oferujących badania kolonoskopowe w Poznaniu jest Gastro Endo Medic. To specjalistyczna przychodnia mieszcząca się przy ul. Marcelińskiej 62/3, oferująca także szereg innych usług związanych ze zdrowiem układu pokarmowego, kompleksową opieką gastroenterologii i hepatologii dzieci oraz dorosłych. Kolonoskopia ze znieczuleniem miejscowym przeprowadzana jest w wydzielonej pracowni, z której pacjent ma także dostęp do sali pozabiegowej oraz pokoju przygotowawczego. Zespół specjalistów gastroenterologów obsługujących pacjentów przychodni pracuje także w klinikach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Gabinety przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wyznaczenia dogodnego terminu badania, również przez komfortowy system rejestracji online. Kompleksową diagnostykę oraz opiekę medyczną oferuje również AM MEDIC Specjalistyczne Gabinety Lekarskie. To zespół przychodni mieszczący się przy ulicy Mylnej 27/1 w Poznaniu. Wyjątkowo długie godziny otwarcia pozwalają na skorzystanie z usług w dogodnym terminie. Pracownia Endoskopowa powstała w AM-MEDIC w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na najwyższej jakości usługi medyczne. Kolonoskopia wykonywana jest z wykorzystaniem nowoczesnego systemu CAD EYE. Badanie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach zapewniających komfort pacjentowi. Dzięki dostępowi do systemu rejestracji online można sprawdzić dostępne wolne terminy i umówić się na badanie w najlepszym dla siebie czasie.

  • Kolonoskopia w Poznaniu wykonywana jest w profesjonalnych placówkach oferujących różne rodzaje znieczulenia. Standardowo badanie wymaga znieczulenia miejscowego, aby badanie mogło zostać przeprowadzone, a komfort pacjenta był na wysokim poziomie. Znieczulenie obejmuje okolice odbytu, gdzie wprowadzana jest rurka kolonoskopu. Jednak w szczególnych przypadkach może być konieczność lub zalecenie wykonania szerszego znieczulenia - sedacji, rzadziej znieczulenia ogólnego. Może być to sedacja głęboka wymagająca udziału anestezjologa, która wprowadza pacjenta w stan rozluźnienia na granicy uśpienia, wyłączając niemal całkowicie wrażliwość na bodźce bólowe. Sedacja płytka przeprowadzana z udziałem pielęgniarki anestezjologicznej działa podobnie, ale w mniejszym stopniu. Obydwie metody wymagają podania środków farmakologicznych dożylnie oraz monitorowania czynności życiowych pacjenta.

  • Badanie kolonoskopii w Poznaniu może być wykonane zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Dostępne są także programy profilaktyczne pozwalające na wykonanie bezpłatnych badań. Jednak nie każda placówka współpracuje z NFZ. Dodatkowo kolonoskopia na NFZ wymaga skierowania, natomiast już badanie wykonywane prywatnie może odbyć się bez skierowania. Czas oczekiwania na termin kolonoskopii w Poznaniu refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia może być wyjątkowo długi, dlatego warto skorzystać z możliwości odpłatnego badania w prywatnych placówkach. W nich można znaleźć wolne terminy nawet w ciągu tygodnia. Uwzględniają one czas konieczny na dobre przygotowanie się do diagnostyki, które jest konieczne do uzyskania pełnego obrazu ewentualnych zmian chorobowych.

  • Cena kolonoskopii w Poznaniu wynosi od około 600 do 650 złotych w przypadku badania ze znieczuleniem miejscowym. Koszty mogą wzrosnąć, gdy badanie ma być wykonane w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. Wtedy oprócz kosztów znieczulenia może dojść dodatkowa opłata za konsultację anestezjologiczną. Wpływ na cenę może mieć także wykorzystywany sprzęt, zespół specjalistów konieczny do wykonania badania czy nawet lokalizacja gabinetu. Jeżeli kolonoskopia jest połączona z zabiegiem (tzw. kolonoskopia terapeutyczna), jej cena również jest wyższa. Ceny oferowane przez poszczególne placówki medyczne i gabinety diagnostyczne można porównać na stronie Znanylekarz.

  • Kolonoskopia jest badaniem, na które bez trudu można umówić się przez internet. Nowoczesne placówki medyczne stawiają na wielowymiarową profesjonalną obsługę pacjenta. Może obejmować ona także proces wygodnej rejestracji online, dostępnej także przez serwis Znanylekarz.pl. W jednym miejscu można porównać wszystkie placówki oferujące dany typ badania, opinie o nich oraz najbliższe wolne terminy. Kiedy już decyduje się na konkretny termin i godzinę, które wskazuje się z aktualnego kalendarza wizyt, należy podać niezbędne dane. Obejmują one informacje o pacjencie, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail. Należy zapoznać się z regulaminem serwisu, dostępna jest też informacja o przetwarzaniu danych osobowych. Dzięki tej formie zapisu na badanie dostaje się przypomnienie o nim w formie SMS, a także szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania. Można również zaoszczędzić mnóstwo czasu, który straciłoby się na dojazd i stanie w kolejce czy wykonywanie połączeń telefonicznych do rejestracji.

Static Map Image