Holter EKG, czyli monitor Holtera, to istotne urządzenie medyczne używane do ciągłego rejestrowania rytmów serca. Nazwa pochodzi od amerykańskiego biofizyka Normana J. Holtera, który je wynalazł. To kompaktowe, noszone urządzenie jest zaprojektowane do monitorowania aktywności serca przez długi okres, zazwyczaj od 24 do 48 godzin, a nawet dłużej w niektórych przypadkach. W przeciwieństwie do standardowego badania EKG, które dostarcza migawki aktywności serca, Holter EKG przedstawia szczegółowy zapis każdego uderzenia serca przez cały okres noszenia.

Holter EKG to rodzaj urządzenia do elektrokardiografii ambulatoryjnej, co oznacza, że jest zaprojektowany do użytku podczas poruszania się. Urządzenie posiada kilka elektrod, które są przytwierdzone do twojej skóry i wykrywają sygnały elektryczne generowane przez twój serce za każdym razem, gdy bije. Te sygnały są następnie rejestrowane przez urządzenie do późniejszej analizy.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Odchyleniem od normy jest wystąpienie 783 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych. To wymaga interpretacji w połączeniu ze znajomością stanu klinicznego pacjenta - po co badanie było…

Wynik powinien być skonsultowany z lekarzem zlecającym go, dalsze postępowanie zależy od objawów pacjentki i wyników innych badań (w tym badań krwi).

Wynik wymaga konsultacji z lekarzem kardiologiem celem całościowej oceny kardiologicznej oraz badania lekarskiego i decyzji o dalszym postępowaniu,

W badaniu nie ma opisanych niepokojących arytmii. Częstotliwość rytmu warto interpretować w szerszym kontekście - wieku, przyjmowanych leków, aktywności fizycznej czy objawów, oraz jak system…

Sam wynik wydaje się prawidłowy, ale oczywiście jest to jedynie wynik badania dodatkowego i jak każde badanie musi ono być rozpatrywane w połączeniu ze zgłaszanymi dolegliwościami i wynikiem…

Na ile można to ocenić bez kontaktu z pacjentem wynik Holtera sugeruje, że odczuwane przez pacjenta kołatania to nie żadna arytmia lecz tachykardia zatokowa (czyli prawidłowy, jedynie przyśpieszony…

Dzień dobry.
Proszę się nie martwić że wynik badania holterowskiego będzie nieaktualny.
Wynik jest jak najbardziej ważny a ewentualne decyzje odnoście powtórzenia badania wynikają…

Z tego co Pani/Pan pisze, jeżeli nie ma dolegliwości, to same wyniki badań nie są niepokojące - ale zawsze należy takie wyniki interpretować w powiązaniu ze stanem pacjenta, jego samopoczuciem…