Dzień dobry, uprzejmie proszę o interpretację mojego wyniku. Konsultację ze specjalistą mam dopiero

1 odpowiedzi
Dzień dobry, uprzejmie proszę o interpretację mojego wyniku. Konsultację ze specjalistą mam dopiero za tydzień i chciałbym coś z tego zrozumieć. Ewentualnie wybrać specjalistę mi potrzebnego jeśli jest w tych badaniach jakiś problem znaczny. Miałem tez echo serca, które wyszło prawidłowo. Jedynie stwierdzona była wiotkość płatków, ale się domykały. Mam 35 lat, 184 cm wzrostu, waga 81 kg. 4 razy w tygodniu biegam po około 5 kilometrów.
Szczególnie martwi mnie to 574 pobudzeń nadkomorowych.
Opis:
Średnia częstość rytmu zatokowego wynosiła 61. Minimalna częstość rytmu wynosiła 35 o godz. 00:24. Maksymalna częstość rytmu wynosiła 135 o godz. 17:32. Bradykardia zatokowa i niemiarowosć zatokowa w nocy. Pauz dłuższych od 2.50 s. wystąpiło 0. Pobudzeń komorowych zarejestrowano 10, w tym 10 pojedynczych. Pobudzeń nadkomorowych zarejestrowano 574, w tym 75 pojedynczych SVÉ, 161 par i 59 trøjek. Najdłuższy RR - 2.3 o 14:39 w mechanizmie zablokowanego pobudzenia przedwczesnego przedsionkowego.. Sredni QTc dla RZ 60/min 440ms.

Dziękuję uprzejmie.
Z tego co Pani/Pan pisze, jeżeli nie ma dolegliwości, to same wyniki badań nie są niepokojące - ale zawsze należy takie wyniki interpretować w powiązaniu ze stanem pacjenta, jego samopoczuciem itp. W pytaniu nie opisano tego, nie wiadomo zatem, z jakiego powodu były wykonywane te badania - a to jest niezbędne, by w pełni prawidłowo udzielić porady.