dr n. med.

Tomasz Niedźwiecki

Ortopeda

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

07.11.2013r. Podczas uroczystej Gali Jakości na olsztyńskim zamku wręczono statuetki i wyróżnienia XIII edycji konkursu Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości oraz IX edycji konkursu Najlepszy… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • 07.11.2013r. Podczas uroczystej Gali Jakości na olsztyńskim zamku wręczono statuetki i wyróżnienia XIII edycji konkursu Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości oraz IX edycji konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur.

  Nagrody przyznawane podczas corocznej Gali Jakości to największe wyróżnienia, jakie samorząd województwa przyznaje firmom i instytucjom za doskonałe zarządzanie oraz wysokiej jakości produkty i usługi, które wyróżniają się na ryku lokalnym i nie tylko. Dla NZOZ Olsztyńscy Ortopedzi Sp. z o.o. jest to forma podniesienia prestiżu i promocji, a dla naszych Pacjentów- dyplom i statuetka są gwarancją, że zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie"Olsztyńscy Ortopedzi" zostali laureatami VIII edycji konkursu jakości Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur 2012, w którym usługa „Kompleksowe leczenie i diagnostyka schorzeń narządu ruchu” otrzymała Statuetkę w kategorii Usługa medyczna przychodnie.

  Tomasz Niedźwiecki
  Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku, wieloletni pracownik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Członek Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii. Członek AOSpine (the leading global academic community for innovative education and research in spine care, inspiring lifelong learning and improving patients'. Członek North American Spine Society. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademii Medycznej w Białymstoku,1987 r.

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
110 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"Usługa: konsultacje ortopedyczne

  Zawsze ostrożnie podchodzę do określeń typu "jeden z najlepszych specjalistów", ale w tym przypadku jest to najszczersza prawda. Od paru miesięcy poszukiwałem lekarza, który potrafi zdiagnozować moje problemy z kolanem. Zrobił to doktor Niedźwiecki na pierwszej wizycie, a jego zalecenia rehabilitacyjne przyniosły szybkie efekty. Zdecydowanie jest z jednym z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

 • Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"

  Pytam dlaczego... dlaczego tak lekarz może traktować pacjenta?! Idziemy na prywatną poradę, płacimy niemałe pieniądze a nawet nie otrzymujemy zwykłej życzliwości! Napiszę krótko... oczywiście zaproponowano mi zastrzyk (chyba jak każdemu kto przyjdzie na wizytę) i na moje pytanie czy jest jakaś gwarancja że ból będzie mniejszy usłyszałam odpowiedź "to nie era żeby udzielać gwarancji" Czy to jest godna porada specjalisty za 200 zł (zaznaczę, że zastrzyki miały być dwa za 1280 zł, 640 zł jeden). Ja ze zwykłej uprzejmości pozdrawiam Pana Doktora i życzę trochę więcej szacunku do innej osoby!

  dr n. med. Tomasz Niedźwiecki2017-09-18

  Pacjentka bezczelnie i celowo kłamie. Po pierwsze nie ma u nas w przychodni procedury za 1280 złotych!. Cennik jest jawny i ogólnie dostępny. Po drugie nie ma nigdy 100% skuteczności procedury zabiegowej, a takiej gwarancji domagała się pacjentka!. Całe szczęście, że nie zdecydowała się na leczenie bo nawet gdyby pomogło to i tak miała by pretensje!!!

 • F
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"

  Pan doktor Niedźwiecki to wybitny specjalista. Po wielu nieudanych wizytach u ortopedów w całej Polsce w końcu trafiłam na Pana doktora. Spotkałam się z jego strony z ogromnym profesjonalizmem, wyrozumiałością, doskonałym podejściem do pacjenta. Pan doktor udzielił mi również wskazówek dotyczących tego jakie ćwiczenia wykonywać i jaki styl życia prowadzić aby ból nie wrócił. Dziękuję uprzejmie

 • Lokalizacja: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w OlsztynieUsługa: wypadek

  Dr Niedźwiecki operował mnie z powodu dyskopatii lędźwiowej. Od kilku miesięcy nie mogłem chodzić, bolały mnie plecy i noga. Dr Niedźwiecki zrobił mi operację nowoczesną, małoinwazyjną techniką (MIS). Z 3 małych nacięć na plecach usunął dysk i założył implanty. Na drugi dzień chodziłem bez bólu, na trzeci byłem w domu. Obecnie wróciłem do pracy. Dziękuję bardzo. Doktor Niedźwiecki jest najlepszy!!!

 • P
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"Usługa: Ból biodra powodujący utykanie

  Wizyta bardzo nieprzyjemna. Nie brakowało aroganckich komentarzy, np. "no, nie sądzę" po tym, jak powiedziałam, ile mam wzrostu. Lekarz stwierdził po obejrzeniu zdjęć rtg, że oba biodra wymagają operacji wymiany na endoprotezy. W trakcie wizyty lekarz wyszedł zadzwonić. Zaproponował mi jedynie doraźną pomoc w postaci kosztownego zastrzyku przeciwbólowego - bez gwarancji skuteczności. Odmówiłam. Dostałam jeszcze wizytówkę fizjoterapeuty, kiedy zapytałam o to, czy mogę wrócić na zajęcia fitness i jakie sporty mogę uprawiać, żeby nie pogorszyć swojego stanu. Wyszłam kompletnie załamana i przybita.

  Postanowiłam ten "wyrok" potwierdzić u drugiego lekarza, a że w międzyczasie doczekałam się wizyty w poradni publicznej, to obejrzało mnie jeszcze 2 innych ortopedów. Na szczęscie dla mnie.
  Jednogłośnie stwierdzili, że moje biodra są typowymi biodrami dysplastycznymi i nie wymagają żadnego zabiegu ani operacji. Ból, który im opisałam, nie był bólem typowym dla stawu biodrowego, a wywoływany był w następstwie dyskopatii w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, co potwierdziły badania i kolejne zdjęcia rtg. Jedna wizyta u fizjoterapeuty zlikwidowała ból i pozwoliła znów normalnie funkcjonować.

  dr n. med. Tomasz Niedźwiecki2017-08-30

  Otyłości nie leczy się u ortopedy. Tzw. typowe biodra dysplastyczne u starszej pani kwalifikują się do endoprotez! Proponuję serię wizyt u psychologa...

 • Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"Usługa: zwyrodnienia, dyskopatie i bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

  Od 20 lat cierpię na różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem lędźwiowym. Prześwietlenia RTG i badania TM wykazywały zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatie. Leczenie zachowawcze lekami, rehabilitacyjne, szpitalne, sanatoryjne odnosiły pozytywne rezultaty przez okres 3-6 miesięcy i dolegliwości powracały. Po ostatnim rezonansie magnetycznym i majowych konsultacjach neurochirurgicznych zostałem zakwalifikowany na zabieg operacyjny usunięcia przepukliny centralnej w odcinku L5/S1. Przez dwa miesiące poszukiwałem lekarza specjalisty, który podejmie się tego zabiegu, po którym oczywiście będę zadowolony i nie będzie mi groził wózek inwalidzki, bo i taką ewentualność zakładałem! W Białymstoku specjalistów od kręgosłupów jest jak na lekarstwo, z różnych źródeł polecano mi lekarzy z Warszawy i Bydgoszczy, aż przypadkowo w USK w Białymstoku spotkałem i rozmawiałem z pacjentem Pana Doktora Tomasza Niedźwieckiego, który wykonał mu zabieg operacyjny na kręgosłupie szyjnym w WSS w Olsztynie. Bardzo chwalił Pana Doktora, czuje się świetnie ze sztucznym dyskiem i gorąco poleca. Oczywiście internet w ruch, namiary, opinie i 18 lipca 2017 roku wyjazd do Olsztyna na konsultacje. Z marszu zostałem skierowany do gabinetu Pana Doktora i otrzymałem wiele pytań, a następnie przeszedłem badania ortopedyczne i neurologiczne. Trochę bólu było, ale moje pierwsze wrażenie ze spotkania było jak najbardziej pozytywne, dlatego też spokojnie przeżyłem różne ćwiczenia! Kolejna faza to płytka z TM i słowa Pana Doktora, że mam poharatany cały kręgosłup lędźwiowy, a w niektórych miejscach urazy mogły powstać nawet w wieku młodzieńczym, ale na pocieszenie słowa, że po 50+ zmiany następują samoistnie. Przyjąłem i te informacje, ale najważniejsza była taka, że nie ma potrzeby mnie kroić. Pan Doktor skrupulatnie wyjaśnił mój przypadek, łącznie z demonstracją makiety kregosłupa i zaproponował leczenie. Wysłuchałem i przyjąłem bez wahania. Otrzymałem blokadę kregosłupa, zestaw leków i zakres ćwiczeń rehabilitacyjnych. Na drugi dzień po wizycie wstałem i wyszedłem na spacer bezboleśnie. Oby tak było dalej, bedę przestrzegał zaleceń Pana Doktora i już "w blokach startowych" czekam na kolejną wizytę. Kilka słów refleksji ze spotkania: profesjonalista, merytorycznie wytłumaczył mój przypadek, (wreszcie Ktoś konkretnie mną się zajął, wyjaśnił o co chodzi i jak z tym żyć), plus wspaniały personel medyczny w Przychodni. Polecam innym cierpiącym i potrzebującym pomocy. Panie Doktorze, tak trzymać!
  Z poważaniem,
  Mirosław Mantur, Białystok

 • E
  Lokalizacja: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w OlsztynieUsługa: operaracja kręgosłupa

  Profesjonalista na każdym etapie
  Po wypadku samochodowym - uszkodzenie kręgu szyjnego trafiliśmy w bezpieczne ręce dr. Niedźwieckiego - dziękujemy za profesjonalną opiekę na każdym etapie leczenia, dziękujemy i polecamy wszystkim
  Dziękujemy również siostrom na oddziale - za cierpliwość i cudowną opiekę (jak w domu :) )

 • W
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Olsztyńscy Ortopedzi"Usługa: ból kolana

  Bardzo fajny lekarz.Konkretny, rzeczowy I komunikatywny. Bardzo dobrze zna się na tym co robi.. Trafiłam do Doktora w tamtym roku z kolanem,bardzo mi pomógł. Ostatnio moja wizyta dotyczła kręgosłupa. Leki biorę drugi dzień i już czuję poprawę. Poza tym obsługa przemiła .wszystko przebiega sprawnie i miło.
  Wioletta

 • O Panu doktorze wszystko zostało opisane. Mogę skomentować krótko. Przede wszystkim człowiek, profesjonalista od początku do końca. Jeśli ktoś zdecyduje się na wizytę chociaż raz nie będzie szukał innego lekarza i poleci wszystkim. Tak jak ja to czynię. Dziękuję raz jeszcze.
  Chciałbym słówko na temat personelu bo rzadko kto docenia w opiniach pracę dziewczyn. Od samego wejścia poczułem się miłym dla tego miejsca gościem. Profesjonalne kierowanie ruchem chorych jak w Pekinskim centrum. Prowadzenie od gabinetu do pozostałych sal zabiegowych prawie za rękę. Ciągły kontakt z chorym który oczekuje na poczekalni. Kolejna pani w RTG mimo mojego silnego bólu potrafiła ułożyć mnie tak do zdjęcia abym wytrzymał przy tym uwijala się niczym Hennessey Venom GT. Dla laików najszybszy samochód świata. Dziękuję. Kolejną miłą niespodzianką była wizyta w zabiegowym. Oczekując na lekarza okazało się że Pani posiada bardzo dużą wiedzę medyczną. Jaki temat nie poruszylem miałem odpowiedz i radę. Widać że interesuje się tym co robi nie chodzi tylko o techniczne sprawy. Pozdrawiam i dziękuję.
  Generalnie chciałbym podkreślić poza bezsporna profesjonalną wiedzą lekarzy bardzo duże zaangażowanie personelu aby chory czuł się komfortowo w każdym momencie swojego pobytu. Dziękuję bardzo i do zobaczenia jak to Pani z zabiegowego mówi 'na mieście'.

  dr n. med. Tomasz Niedźwiecki2017-01-04

  No wreszcie ktoś pochwalił Dziewczyny!

 • D

  Dr. Niedźwiecki to genialny specjalista!

  Gdy po raz pierwszy miałyśmy okazję spotkać Dr. Niedźwieckiego moje dziecko było już po kilku operacjach skoliozy w znanej i renomowanej klinice w Warszawie. Warszawski lekarz "specjalista" prowadzący ją do tej pory zapropomował i założył jej stabilizację, która kilkukrotnie ulegała destabilizacji, a dodatkowo nie miał on do końca pomysłu na dalsze leczenie i prowadzenie mojej córki.
  Gdy w końcu udało się nam znaleźć właściwego człowieka na właściwym miejscu dalsze sprawy potoczyły się błyskawicznie.
  Dr. Niedźwiecki po zapoznaniu się z istniejącą już dokumentacją medyczną w bardzo rzeczowy i profesjonalny sposób wyjaśnił jakie powinny zostać podjęte prawidłowe działania w tym konkretnym przypadku
  W tej chwili jest już ona po operacji i czuje się świetnie, cieszy się życiem bez bólu i ograniczeń!
  Reasumując.
  Dr. Niedźwiecki to wybitny specjalista, fachowy, rzeczowy, konkretny, bardzo poważnie i indywidualnie traktujący każdego pacjenta, rzetelny, doświadczony, cierpliwy, pełen empatii najwyższej klasy profesjonalista!
  Serdecznie dziękujemy Panu dr.Tomaszowi Niedźwieckiemu za wielką pomoc i z ogromnym przekonaniem polecamy go wszystkim cierpiącym z powodu schorzeń kręgosłupa jako rzetelnego i doskonałego specjalistę, jak równiez życzliwego i serdecznego człowieka!
  Pozdrawiam serdecznie Dorota Leszek mama Karolinki

  dr n. med. Tomasz Niedźwiecki2016-12-05

  Dziękuję :)