Sylwia Michalczewska

Seksuolog, Psycholog

21 opinii +dodaj

Umów wizytę 21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem, seksuologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Pracuję pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów PTS. W kontakcie z drugim człowiekiem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIA

  Zdecydowanie polecam panią Sylwię, jest bardzo serdeczna i dzieki temu podczas sesji łatwiej się otworzyć i mówić zwłaszcza o tych niełatwych problemach. Pani Sylwia pomaga spojrzeć na nie z różnych perspektyw, nie unika pytań i cierpliwie wyjaśnia.

  Sylwia Michalczewska2018-03-01

  Serdecznie dziękuję za opinie

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani psycholog jest świetnym lekarzem- potrafi z cierpliwością wysłuchać, kiedy widzi, że pacjent tego potrzebuje potrafi też chwilw po prostu posiedzieć w ciszy, dać czas na uspokojnie, ale przede wszystkim pani psycholog pomaga spojrzeć na dana sytuacje z zupełnie innej perspektywy i wspólnie z pacjentem przepracować oszacować emocjonalne koszty podjęcia różnych decyzji i rozwiązania sytuacji. Jestem dopiero po pierwszej wizycie, ale już wyszłam z gabinetu jakby ,,10 kilko lżejsza". Dziękuję.

  Sylwia Michalczewska2018-02-18

  Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIAUsługa: konsultacje seksuologiczne

  Pani Sylwia umie słuchać, zadaje dużo pytań, angażuje się w rozmowę pragnie dogłębnie poznać problem i proponuje konkretne rozwiązania.

  Sylwia Michalczewska2017-11-24

  Dziękuję za opinie, pozdrawiam Sylwia Michalczewska

 • Ż
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIA

  Polecam!
  Byliśmy u Pani doktor z 3 letnią córeczką, gdyż pojawiły się problemy z chodzeniem do przedszkola. Dziecko było przestraszone i bardzo zniechęcone. Nie było mowy o powrocie do szkoły. Po wizycie córka po raz pierwszy oznajmiła nam, że chce pójść do przedszkola.
  Jeśli chodzi o samą wizytę to Pani doktor jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą. Ma doskonałe podejście do dzieci. Córcia bardzo Panią polubiła. Poza tym Pani odpowiedziała na nasze pytania i doradziła jak powinniśmy postępować w zaistniałej sytuacji.

  Sylwia Michalczewska2017-11-24

  Bardzo dziękuję

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta u Pani Sylwii pozwoliła mi spojrzeć na pewne rzeczy nieco inaczej, co prawda była to pierwsza wizyta, ale już po niej można wyciągnąć daleko idące wnioski . Szczerze polecam

  Sylwia Michalczewska2017-10-13

  Bardzo dziękuję Sylwia Michalczewska

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIAUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży

  Osoba podchodząca ze zrozumieniem do problemów. Nie ocenia, ale bada sytuację pod różnymi kątami (aspekty psychologiczne, neurologiczne, społeczne, sytuacja rodzinna).
  Świetne podejście do dzieci. Córka (9 l.) bardzo lubi wizyty u Pani Sylwii i chociaż poprawa nie może być natychmiastowa, to już jest odrobinę lepiej.

  Sylwia Michalczewska2017-10-12

  Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam Sylwia Michalczewska

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIAUsługa: poradnictwo dla rodziców

  Bardzo ciepła, miła, kulturalna osoba. Już przy pierwszym kontakcie poczułam, że mogę zaufać Pani Sylwii. Potrafi słuchać, upewnia się, że dobrze zrozumiała co się jej przekazuje, rozumie istotę problemu. Wyjaśnia, wyciąga wnioski, ma do zaoferowania porady, które zaczęłam wdrażać i widzę pierwsze efekty. Nie obiecuje cudownej recepty lecz pracę rozłożoną w czasie ale z możliwością uzyskania poprawy, rozwiązania problemu.

  Sylwia Michalczewska2017-09-26

  Serdecznie dziękuję za opinie

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIA

  Mogę polecić panią Sylwię każdemu kto potrzebuje się udać do takiego specjalisty. Jest to przemiła, otwarta i ciepła osoba, taka w której towarzystwie można się po prostu dobrze czuć, a jako psycholog zadaje celne pytania i daje konkretne porady.

  Sylwia Michalczewska2017-09-22

  Serdecznie dziękuję za opinie

 • M

  Mocno polecam panią Sylwię - od początku wzbudza zaufanie, przez co łatwiej rozmawiać na trudniejsze tematy. Jest bardzo kompetentna i wyrozumiała. Potrafi słuchać i już po pierwszej wizycie udzielone rady okazały się bardzo pomocne!

  Sylwia Michalczewska2017-08-21

  Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Sylwia Michalczewska

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychologiczna i Seksuologiczna HARMONIAUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo fachowa pani psycholog.
  Czuć w tym co mówi dużo doświadczenia w pracy psychologa że wie co mówi i jej sugestie rzeczywiście uważam za słuszne.
  Jest przy tym bardzo ciepła i naturalna , w podejściu do pacjenta nie ma w niej takiego profesjonalnego chłodu tylko dużo dobrego serca na dłoni.
  Takiej osobie można powierzyć trudne problemy.

  Sylwia Michalczewska2017-08-21

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Pozdrawiam Sylwia Michalczewska

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, seksuologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Pracuję pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów PTS.

  W kontakcie z drugim człowiekiem przede wszystkim wsłuchuję się w jego potrzeby z zainteresowaniem, ciekawością oraz bezgraniczną akceptacją i życzliwością. To przesłanie towarzyszy mi w codziennej pracy w zakresie poradnictwa psychologicznego jak również seksuologicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

  Specjalizuję się w seksuologii, w ramach której prowadzę terapię zaburzeń seksualnych indywidualnie, jak również dla par.

  Zajmuję się diagnozą i terapią dzieci/młodzieży molestowanych, ściśle współpracując z rodzicami/opiekunami dziecka. Zarówno dziecko jak i jego opiekunowie otrzymają pełne wsparcie psychologiczne oraz wskazówki, jak przygotować się do ewentualnych procedur sądowych. Pomagam również przy problemach związanych z onanizmem dziecięcym oraz w trudnościach seksualnych w okresie dojrzewania (w przypadku terapii dziecka, pierwsze spotkanie odbywa się z samym rodzicem).

  Prowadzę także konsultacje psychologiczne oraz terapię dzieci i młodzieży w zakresie wsparcia w przezwyciężaniu kryzysów życiowych i rozwojowych, trudnościami w nauce, treningu koncentracji uwagi, eliminowania zachowań agresywnych, zaburzeń nastroju.

  W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii poznawczo-behawioralnej.

Specjalizacje

 • Seksuologia
 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, studia magisterskie: psychologia (Warszawa, 2012)
 • • Uniwersytet Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, studia podyplomowe: seksuologia kliniczna (Warszawa, 2015)
 • • Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych, studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne – studia kwalifikacyjne (Warszawa, 2016)
 • • Studium Fundacja Dzieci Niczyje: „Studium metod pracy z dziećmi – ofiarami przemocy seksualnej i ich rodzicami” (Warszawa, 2012)
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Znany Lekarz - Lekarz Przyjazny Pacjentom (Warszawa, 2017)

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Superwizja grupowa, Uniwersytet Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej (Warszawa, 2014)
 • Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii w Warszawie (Warszawa, 2014)
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Puławach (Puławy, 2010)
 • Przedszkole nr 8 w Puławach (Puławy, 2015)
 • Stowarzyszenie Niegrzeczne Dzieci w Warszawie (Warszawa, 2007)
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia