Umiarkowany trądzik w wieku 20 lat.

4 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam 20 lat i od około 14 roku życia (najbardziej nasilony - szczególnie cała broda i czoło ) męczę się z trądzikiem, stosowałem wiele maści i już w wieku 17-18 trądzik ustępował (czoło prawie czyste, broda i policzki najgorzej). Aktualnie jest lepiej - mam najbardziej nasilone policzki (raz na jakiś czas ropne zmiany i sporo blizn, czasem ropna niewielka zmiana na brodzie). Czy jest możliwość, że mam jeszcze przeciągający się trądzik młodzieńczy czy czeka mnie tylko izotek ? Pozdrawiam
Trądzik dotyczy też osób dorosłych i nie każdy leczy się izotekiem

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Z tego co Pan napisał wynika, że nadal ma Pan zmiany o charakterze trądzika pospolitego. Oprócz Izoteku istnieją również inne metody leczenia zmian trądzikowych. Dobór leczenia jest bardzo indywidualny dlatego wskazana jest konsultacja dermatologiczna i podjęcie decyzji o sposobie leczenia wspólnie z lekarzem dermatologiem.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna
Nie wiem czy czeka Pana izotek, nie widziałam skóry. Trądzik może przeciągać się nawet do 30 roku życia. Lekarz powinien zalecić kuracje po zebraniu wywiadu i obejrzeniu skóry
Witam.Trądzik w tym wieku nazywamy T. osób dorosłych i jest częścią trądzika pospolitego.Może powstać "de novo" lub jako kontynuacja.Nie ma wyraźnej granicy wieku dla tej choroby-może być i 4 i 5 dekada życia.Retinoidy to nie diabeł!:).Jeśli nie ma przeciwskazań to bardzo dobre leki-dają do 70% wyleczeń. Na dodatek są teraz można powiedzieć tanie.W latach 90-tych, kiedy wprowadzono u nas Roaccutane (f-my Roche) , ręka mi drżała kiedy trzeba było wypisać receptę.Wtedy koszt miesięcznego leczenia wynosił ok 500 zł a cena za wizytę 50zł. Zapraszam na konsultację.Jeśli chodzi o blizny zapraszam po leczeniu na zabiegi laserowe( lasery Mona Lisa, Medart FRx, Fotona DualisSPII).

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.