Krzywy nos po urazie

6 odpowiedzi
Witam, mam pytanie, Około 6,7 lat temu, jeszcze jako 15 latek dostałem piłką w nos, na początku nie zauważałem, ale pewnego dnia zobaczyłem siebie na zdjęciach i się przeraziłem, mam strasznie garbaty i krzywy nos, bardzo to widać. Czy w takiej sytuacji powypadkowej muszę płacić za operacje u chirurga plastycznego? Czy mogę liczyć na nfz? + od czego zacząć, skierowanie do laryngologa od lekarza rodzinnego czy jak? . Dzięki wielkie :)
Dzień dobry.
Udokumentowane pourazowe zniekształcenie nosa stanowi podstawę do operacji w ramach NFZ. Potrzebne jest skierowanie od lekarza POZ do poradni chirurgii plastycznej i tam proszę się udać na konsultację w celu kwalifikacji do leczenia operacyjnego .

Z poważaniem,
Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej, FEBOPRAS

Jeśli problem jest tylko natury estetycznej to na NFZ nie uda się Panu zrobić tej operacji. Aby uzyskać kwalifikacje do zabiegu w ramach NFZ musi być problem natury funkcjonalnej.
Szanowny Panie,

Proszę wziąć skierowanie od lek. rodzinnego do poradni chirurgii plastycznej. Taka poradnia w Łodzi mieści się przy szpitalu Barlickiego, ul Narutowicza róg Kopcińskiego. Możliwe, że tamtejsi lekarze zakwalifikują Pana do operacji w ramach NFZ.
Odradzam raczej operacje w oddziale laryngologicznym, ponieważ takie operacje zwykle ograniczają się do korekcji przegrody, a lekarze mają mniejsze doświadczenie w plastyce.

Jednocześnie z przykrością informuję, że ja nie wykonuję takich zabiegów w ramach kontraktu z NFZ, a jedynie operacje w warunkach komercyjnych.

Łączę pozdrowienia,
dr Michał Lewandowicz
Dzień dobry
Wszystkie zabiegi które wykonuję są pełnopłatne. Nie mam umowy z NFZ. Zabiegi takie wykonuje laryngolog i chirurg plastyczny. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, pokieruje Pana dalej.
Pozdrawiam
Witam,
Proszę udać się do lek. rodzinnego po skierowanie na Oddział Chirurgii Plastycznej - wtedy operacja jest wykonana na NFZ.
Pzdr
Dzień dobry,
na początek radzimy skontaktować się z Narodowym Funduszem ( do którego Pan należy), powinien Pan uzyskać tam informację w jakich placówkach operacje plastyczne nosa na NFZ są wykonywane.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Kliniki Bieniek