znieczulenie ogólne z powodu stanów lękowych

8 odpowiedzi
Mam nerwicę , stany lękowe , depresje , mam mieć przeprowadzony zabieg usunięcia stulejki zastanawiam się nad znieczuleniem ogólnym ponieważ przy moich schorzeniach psychicznych nie bede stanie znieść tego zabiegu przy znieczuleniu miejscowym
Witam, przy tego typu zabiegu anestezjolog może domagać się zaświadczenia lekarskiego od lekarza psychiatry. Pozdrawiam

Sądzę, że to dobre rozwiązanie. Z tym, że być może lekarz zażąda zaświadczenia od psychiatry.
Dzień dobry. Rodzaj stosowanego znieczulenia nie ma związku z Pana problemami psychiatrycznymi. Zwykle o rodzaju znieczulenia decyduje anestezjolog i przy zabiegach o których Pan wspomniał jest to znieczulenie miejscowe. Proszę skonsultować się ze swoim psychiatrą przed zabiegiem celem ewentualnego włączenia doraźnych leków przeciwlękowych. Pozdrawiam!
Myślę że prowadzący Pana psychiatra powinien wydać Panu za świadczenie o nasileniu zaburzeń lękowych z ewentualną sugestią, co do znieczulenia. Na tej podstawie urolog który będzie przeprowadzał zabieg będzie mógł wspólnie z anestezjologiem dobrać najwłaściwszą metodę. Analogiczne zaświadczenia wydawałam moim pacjentkom cierpiącym na tokofobię (lęk przed porodem) i było to wskazanie do przeprowadzenia cesarskiego cięcia. Pozdrawiam.
Witam.

Myślę, że w pierwszej kolejności należy porozmawiać z lekarzami chirurgami, którzy mieliby wykonać zabieg lub z lekarzami anestezjologami, którzy mieliby znieczulać Pana podczas zabiegu. Nie mam jasności, czy jest Pan leczony psychiatrycznie z powodu wymienionych zaburzeń, czy sam Pan tak nazywa swoje dolegliwości. Jeżeli jest Pan w stałym kontakcie z lekarzem psychiatrą, to jego należy poinformować o swoich watpliwościach. Jeżeli natomiast nie był Pan dotąd konsultowany bądź leczony psychiatrycznie, to zachęcam Pana do takiego kontaktu. Wówczas będzie możliwa, po dokładnym badaniu psychiatrycznym, odpowiedź: czy są wskazania psychiatryczne do zastosowania znieczulenia ogólnego w Pana sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie.
Proszę pójść do lekarza psychiatry. Może zapisze Panu lek uspokajający
W Pana sytuacji jest jeszcze jedna opcja, może Pan otrzymać w premedykacji przed zabiegiem leki uspokajające które zmniejszą bądź usuną lęk i w tem sposób uniknie Pan narażenia na znieczulenie ogólne.
Dzień dobry
proszę pójść koniecznie do psychiatry i przedstawić problem podczas wizyty.

Z poważaniem
M.Skarbek