znajoma Ukrainka od 7 lat opiekuje się 93letnią leżącą w śpiączce kobietą i powiedziała mi, że w myś

4 odpowiedzi
znajoma Ukrainka od 7 lat opiekuje się 93letnią leżącą w śpiączce kobietą i powiedziała mi, że w myśl zaleceń jej córki codziennie daje jej wieprzowinę lub wołowinę, potrawy smażone, masło itp. Co o tym sądzić?
Nie do końca umiem sobie wyobrazić w jaki sposób można podawać kobiecie w śpiączce wołowinę czy inne stałe pokarmy jeśli jednak mówimy o żywieniu osób starszych nie jest zalecane smażenie mięsa osoby w tym wieku wymagają specjalnie przygotowanego jadłospisu.

Czy nie doszło tu do jakiegoś nieporozumienia? W jaki sposób wspomniana pacjentka miałaby przyjąć tego typu pokarmy?

Jeśli chodzi o żywienie dużą ilością czerwonego mięsa oraz częste smażenie to nie jest to zalecane dla żadnej grupy pacjentów.
Proszę koniecznie dopytać być może ktoś się pomylił i podaje pacjentce to czego jeść nie powinna, coś tu nie pasuje z uwagi na chociażby to, że pacjentka w śpiączce nie mogłaby jeść w ten sposób, jak ma przełykać pokarmy jeżeli jest w takim stanie, uważam, że ktoś kogoś wprowadził w błąd, proszę dopytać aby mieć spokojne sumienie o co chodzi.Pacjenci w takim stanie wymagają specjalistycznego żywienia.
Jeśli pytanie jest prawdziwe, bo tak jak powyżej było napisane mało prawdopodobne, żeby osoba w śpiączce mogła przyjmować i odpowiednio trawić takie pokarmy, to konieczna jest kontrola lekarza oraz dietetyka.