Zawsze byłam radosną, bardzo otwartą i energiczną dziewczyną, lecz ostatnie miesiące coraz bardziej

3 odpowiedzi
Zawsze byłam radosną, bardzo otwartą i energiczną dziewczyną, lecz ostatnie miesiące coraz bardziej jestem zamknięta w sobie, nie odczuwam radości, nie mam na nic energii ani siły. Zaczęły się problemy ze snem i z kontaktami z innymi. Pojawiły się też myśli samobójcze, myślałam w jaki sposób bym to zrobiła itd.
Inni nie widzą tego że coś sie dzieje ponieważ gdy wychodzę poza swój pokój zachowuję sie tak gdyby nigdy nic sie nie stało, że nie mam problemów i że wszystko jest dobrze. Wiem że potrzebuję pomocy ale nie potrafię o nią poprosić. Bardzo proszę o odpowiedź jak sie przełamać żeby sobie pomóc i co mam zrobić.
Dzień dobry,prawdopodobnie rozwija się u Pani depresja. To świetnie,że chce sobie Pani pomóc. Proszę spróbować podejść do swojego stanu jak do bólu nogi. Jeżeli by bolała Panią mocno noga to by poszła Pani do lekarza,tak? Pisze Pani o tendencjach samobójczych,więc o bardzo poważnym stanie,który może prowadzić do śmierci. Proszę nie zastanawiać się i jeszcze dziś umówić się do psychiatry,terapeuty CBT lub interwenta kryzysowego. Naprawdę nie ma co trwać w tym stanie,ma Pani wpływ na swoje życie i może Pani sprawić by czuć się lepiej. Proszę wypisać 10 powodów do życia: czego chce się Pani jeszcze nauczyć,czego doświadczyć,co zobaczyć,kogo poznać,gdzie pojechać itp. Życzę powodzenia i decyzji by zmienić swoje życie na lepsze. Bardzo zachęcam by spróbowała też Pani powiedzieć najbliższym osobom o Pani stanie i sięgnąć po pomoc. Nie musi być Pani z tym sama. Jest mnóstwo osób,które przeżywają podobne trudności i dzięki wsparciu innym,terapii lub lekom wychodzą z tego. Powodzenia!

Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o depresji. Być może mogłaby Pani jeszcze trochę wytrzymać, ale po co? Terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczna w leczeniu depresji. Proszę spróbować wykonać jeden krok - telefon do terapeuty. Terapia to nie tylko leczenie, ale też wspaniała przygoda odkrywania siebie.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Opisane objawy mogą wskazywać na obecność zaburzeń nastroju w postaci depresji, jednak aby to stwierdzić, konieczna jest osobista rozmowa w gabinecie. Być może łatwiej będzie Pani udać się na takie spotkanie z wiedzą, że pierwsza wizyta jeszcze o niczym nie przesądza i nie jest zobowiązująca. Kilka pierwszych spotkań służy zazwyczaj rozpoznaniu problemu i poznaniu lepiej tego, jak klient funkcjonuje, a dopiero potem terapeuta dzieli się swoimi obserwacjami, oznajmia diagnozę i proponuje psychoterapię. Ma Pani możliwość zdecydowania o tym, czy jest Pani gotowa podjąć się takiej pracy. Doświadczenie podpowiada mi, że odbycie tej pierwszej sesji daje wielu osobom ulgę i poczucie nadziei, ponieważ wychodzą z gabinetu terapeuty z myślą, że nie są sami ze swoim problemem. Terapia nie jest prosta, jednak doświadczanie objawów, o których Pani pisze, również nie jest łatwe - zapisując się na wizytę do terapeuty, daje Pani sobie szansę na zmianę tej sytuacji. Trzymam kciuki i pozdrawiam.