zapobieganie depresji

6 odpowiedzi
Witam.Czy kwasy omega3 dostepne w aptekach moga w jakis sposob uchronic przed depresja lub inymi zaburzeniami psychicznymi ? ktore coraz czesciej wystepuja
Badania pokazują, że EPA (kwas eikozapentaenowy z grupy kwasów omega-3) może mieć korzystny wpływ na pracę mózgu i zapobiegać zaburzeniom nastroju. Poprawia przepływ krwi, zapewniając lepszy dostęp składników odżywczych, np. glukozy do mózgu. Kwasy omega-3 niwelują stres, poprawiają pamięć, korzystnie wpływają na rozwój układu nerwowego. Dodatkowo, aby uchronić się przed depresją zalecam spożywanie witaminy D3.

Witam, tak spożycie kwasów omega-3 w kapsułkach z apteki czy w formie naturalnej wspiera leczenie depresji, a także może chronić przed chorobą i wybranymi zaburzeniami psychicznymi typu wahania nastroju. Dobrze jest wiedzieć, że najczęstszym podłożem depresji bez względu na ilość omega 3 w organizmie jest grzybica narządowa. A o tą bardzo łatwo jeśli w życiu sporo jest frustracji, a żywieniowo słodyczy, mleka krowiego i pszenicy. Pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam na wizytę !
Trzeba określić poziom vit d3 w organizmie w badaniu laboratoryjnym niestety nie jest refundowane, dodatkowo warto zawsze oznaczyć tsh, suplementacja na pewno jest potrzebna bo wszyscy mamy niedobory, jednak jest to sprawa indywidualna danego organizmu, pozdrawiam
Witam serdecznie, niestety nie ma żadnego powiązania między przyjmowaniem kwasów omega-3 a stanami depresyjnymi czy innymi zaburzeniami psychicznymi. Jeśli ma Pani problem z depresją warto rozważyć wizytę u psychologia i psychiatry w celu przepisania odpowiednich leków
Jeżeli chodzi o suplementy diety raczej mówi się o witaminie D3 w dawkach ciut większych niż zalecanych przez WHO . Natomiast jak to się mówi ... W zdrowym ciele zdrowy duch ... czyli psychosomatyka, gdy organizm zdrowy ciężej by głowa chorowała i odwrotnie. Zapraszam na konsultacje do mnie :) Pozdrawiam !
Nie ma żadnego powiązania między przyjmowaniem kwasów omega-3 a depresją. Proszę rozważyć wizytę u psychologa jeżeli zmaga się Pani ze stanami depresyjnymi.