zabieg zmniejszenia obrzeku nosa a ziejaca trabka sluchowa

4 odpowiedzi
witam , po pinfekcji wirusowej ucha w listopadzie utrzymuja sie u mnie obrzek nosa , obrzek migdalkow , szumy uszne m trzaski w uchu , uczucie pelnosci( czasem) bol ucha(czasem) . Moj lekarz prowadzacy w sumie twierdzi ze nie wie co mi jest wszystkei badania na droznasc trabki sluchowej wychodza dobrze . Miesiac temu wybralam sie do innego specjalisty ktory po badaniu endoskopem ( kamerka przez gadlo ) stwieerdzil ze po prawej stronie trabka sluchowa wyglada lekko ( troche na ziejaca trabke sluchowa) zalecenia zadne . Obecnie zastanawiam sie ze wzgledu na trudnosci czasme z oddychaniem przez nos na operacje nosa( laserowa zmniejszenie obrzeku nosa ) jednak obawiam sie czy sam zabieg nie spowoduje pogorszenie moich objawom z ta trabka po prawej stronie ? czy jest jakies prawdopodobienstwo ze moze dosc poprzez zabieg do otwarcia tej trabki sluchowej bardziej ? dziekuje za odpowiedz
Operacja nosa i jego udrożnienie wpłynie korzystnie na stan narządu słuchu. Pozdrawiam.

Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z ziejącą trąbką słuchową to odblokowanie nosa może skutkować pogorszeniem dolegliwości w uchu po tej samej stronie. W przypadku ziejącej trąbki słuchowej nie ma standardu leczenia - można próbować zwężać ujście gardłowe trąbki poprzez ostrzykiwanie np.: kwasem hialuronowym - efekty są trudne do przewidzenia. Co do drożności nosa sprawa jest jasna, że można leczyć operacyjnie ale trzeba dobrze rozważyć za i przeciw
Pozdrawiam
Byłbym ostrożny z pochopną decyzją o operacji, a czy była robiona tomografia zatok przynosowych.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski
Sam zabieg nie powinien wpłynąć na ujścia trąbek słuchowych, a oddychanie fizjologiczne przez nos jest nadrzędne