Wzrost a waga

8 odpowiedzi
Witam. Mam 160cm wzrostu i ważę 54kg. Dodam że nie jestem jakos bardzo wysportowana żeby stwierdzić że to moje mięśnie tyle ważą. Jednak zastanawiam się dlaczego przy takiej wadze do mojego wzrostu nie wyglądam na pulchna, a wręcz przeciwnie. Jestem bardzo ale to bardzo szczupła. Kiedy idę do sklepu mam problem z kupieniem ubrań bo nawet najmniejsze rozmiary są na mnie za duże. Mam sporo koleżanek które przy tej wadze maja 175 wzrostu i noszą rozmiar M. Bardzo mnie to zastanawia bo kompletnie nie rozumiem skąd ta waga u mnie.
Witam,
nie rozumiem skąd pomysł na "pulchny wygląd", przy Pani parametrach :-) Pani BMI jest prawidłowe, a wręcz zawiera się w dolnej połowie normy, więc bardzo szczupła sylwetka nie jest niczym zaskakującym :-) gdyby chciała się Pani poznać procentową zawartość poszczególnych komponentów w Pani ciele, proszę umówić się do specjalisty, który dokona analizy składu ciała.
Pozdrawiam

Prosze zrobic analizę składu ciała i dowie sie Pani wszystko. Pozdrawiam..
Dzień dobry,
z danych, które Pani podała, mogę wyliczyć jedynie wskaźnik BMI. Wynik, który otrzymujemy wskazuje, że ma Pani "idealną" masę ciała, czyli mniej więcej po środku skali. :)

Jeśli twierdzi Pani, że jest bardzo szczupła, to może jednak jest Pani bardziej umięśniona, niż by się wydawało? Może ma Pani umięśnione konkretne partie ciała, na przykład przy szczupłych rękach, ma Pani mocne mięśnie nóg i brzucha. Ciężko jest spekulować na ten temat, zapraszam więc w wolnej chwili na badanie składu ciała, które zajmuje razem z omówieniem zaledwie 20 minut, a może pokazać sporo interesujących informacji o zawartości poszczególnych tkanek w organizmie!

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
Zapraszam do skorzystania z bezpłatnego pomiaru analizy składu masy ciała.Po takim pomiarze będziemy wiedzieć więcej.
Szanowna Pani,
sugeruję udanie się do dietetyka w celu szczegółowej analizy składu ciała.
Szanowna Pani,
Pani masa ciała jest całkowicie w normie, a wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 21 (norma 18-25), dlatego nie ma Pani możliwości wyglądać pulchnie. Różnica między Panią, a Pani koleżankami może wynikać z predyspozycji genetycznych i proporcji składu ciała. Może Pani mieć więcej mięśni, niż koleżanki (mimo niezbyt dużego wysportowania, to kwestia genetyki i trybu życia), które ważą o wiele więcej niż tłuszcz, a mają mniejszą objętość. Możliwe jest także, że jest Pani trochę odwodniona, lub przeciwnie, koleżanki gromadzą dużo wody. Najrozsądniej byłoby zrobić analizę składu ciała, to powinno rozwiać pozostałe wątpliwości.
Witam, ma pani prawidłową masę ciała (BMI = 21.09) nawet jeśli budowa ciała jest bardzo szczupła. Różnice w budowie ciała pani i koleżanek przy tej samej masie ciała a innym wzroście może wynikać z różnic w zawartości tkanki mięśniowej, tłuszczowej, kostnej, nawodnienia organizmu, ustawienia kości miednicy, żeber. Decymetr sześcienny (1 litr) tkanki mięśniowej waży około 1,70 kilograma. Natomiast taka sama objętość tkanki tłuszczowej waży w przybliżeniu 0,92 kilograma. Różnica w masie jednego litra obu struktur ludzkiego organizmu wynosi więc 780 gramów. Wynika z tego, iż tkanka mięśniowa jest o około 85% gęstsza od tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że 1 kg mięśni zajmuje objętość 0,59 litra, a 1 kg tłuszczu to już 1,1 litra. Ta sama masa, a prawie dwukrotnie większa objętość. To wyjaśnia dlaczego wysportowana niższa kobieta ważąca 54kg może być wyraźnie szczuplejsza niż kobieta ważąca 50kg a nawet będąca wyższą.Tak więc pani ciało jest gęstsze (ma bardziej upakowane cząsteczki w mniejszej objętości). Powiedzmy sobie szczerze - mięśnie wyglądają znacznie lepiej niż miękka i pofałdowana tkanka tłuszczowa czy spuchnięcia z nadmiaru wody. Masa ciała nie informuje pani przecież o tym, jaki ciężar pochodzi z tłuszczy, a jaki z mięśni i ile w tych tkankach jest wody. Większość odchudzających się osób uznaje, że spadek masy ciała zawsze świadczy o sukcesie, a wzrost o niepowodzeniu. A co jeśli tracimy lub zyskujemy wyłącznie mięśnie lub wodę? Proponowałabym przeprowadzić analizę składu ciała na np. Analizatorze TANITA wtedy miałaby pani jasność. A co do nie dopasowania ubrań w rozmiarze 32-34 (XXS-XS) to sieciówki często mają zawyżone rozmiarówki- tegoroczna moda na oversize. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam
Warto wejść na analizator w takiej chwili. Dietetyk powie ile tk. mięśniowej, ile tk. tłuszczowej, a ile zwapnionego kośćca jest. Waga 54 kg przy 160 cm, to rozmiar S, więc ja tu nie widzę żadnej anomalii. Budowa ciała jest naprawdę indywidualna i zmienia się pod wpływem aktywności lub jej braku.