Wykryto u mnie zespół jelita drażliwego , nie jestem pewna co do diagnozy , zastanawiałam sie bardzi

4 odpowiedzi
Wykryto u mnie zespół jelita drażliwego , nie jestem pewna co do diagnozy , zastanawiałam sie bardziej nad czymś o punkcie nerwowym , ponieważ strasznie dużo myśle , wszystko biorę do siebie i denerwuje się nawet najmniejszymi rzeczami . Robią mi się wtedy sine rece , jest mi zimno a ciało zaczyna drżeć i nie umiem sprawić aby przestało , wtedy strasznie boli mnie brzuch , lub nastepuje ból po jakimś czasie . Mam 20 lat i męczą mnie bóle brzucha, którym towarzyszą też luzne stolce, czy moga być One tez wywołane przez nerwy ?
Witam, zespołowi jelita drażliwego towarzyszy u dużej grupy chorujących podwyższony poziom lęku i niepokoju. Opisywane przez Panią objawy (dużo myśli, napięcie emocjonalne) warto skonsultować z psychologiem czy psychoterapeutą. Pomoże to Pani nauczyć się sposobów radzenia sobie z podwyższonym poziomem napięcia, co może pozytywnie wpłynąć na złagodzenie objawów chorobowych.

Witam. Miło mi się czyta, że młoda kobieta interesuje się wpływem emocji na
swój stan zdrowia. Diagnoza diagnozą, ale warto przyglądnąć się sobie i poszukać odpowiedzi na Pani pytanie „czy bóle brzucha mogą być wywołane przez nerwy”? Wyłapuje Pani te momenty, kiedy się pojawiają, to duży krok do przodu. Jaki będzie następny krok? Jestem ciekawa.
Pozdrawiam, Iwona
Witam. Zespół jelita wrażliwego często jest następstwem nerwowości, lęku czy stanów depresyjnych. Nasza psychika ma ogromny wpływ na stan organizmu. Warto jest rozpocząć wielokierunkowe leczenie zarówno gastroenterologiczne, jak i psychologiczne. Częste biegunki osłabiają organizm. Może dojść do przewlekłych zapaleń, które trzeba leczyć stertą leków, często do końca życia. Proszę pomyśleć o zajęciu się zarówno objawami, jak i ich przyczyną, być może psychiczną.
Dzień dobry. Dobrym rozwiązaniem będzie też zajęcie się Pani sferą psychiczną, często zdarza się tak, że objawy z jelit wywoływane są poprzez sferę psychiczną, dlatego też proponuje, aby udał się Pani do psychoterapeuty na konsultacje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk