Właśnie dostałam moje wyniki i niepokoi mnie mój cholesterol całkowity-270 cholesterol ni hdl-217, c

5 odpowiedzi
Właśnie dostałam moje wyniki i niepokoi mnie mój cholesterol całkowity-270 cholesterol ni hdl-217, cholesterol ldl -193 prosze o pomoc
Dzień dobry. W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty, który mógł zlecić to badanie, wtedy specjalista wdroży ewentualne leczenie. Z żywieniowego punktu widzenia, podstawowym czynnikiem mającym wpływ na poziom cholesterolu, jest masa ciała. Jeśli cierpi Pani na nadwagę lub otyłość, w pierwszej kolejności należy zając się tym zagadnieniem, najlepiej pod opieką dietetyka. Literatura podaje, że wpływ na podniesienie "złego" cholesterolu ma również spożywanie nadmiaru tłuszczu zwierzęcego, a także smażenie na nim. Wyjątkiem jest tłuszcz tłustych ryb morskich (np. łosoś, makrela, śledzie), który obniża poziom "złego" cholesterolu. Tłuszcz zwierzęcy warto zamienić na tłuszcz roślinny, jednak nie smażyć na tłuszczu o wysokiej zwartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, np. oleju lnianym (jedynie do spożywania na zimno). Na poziom cholesterolu duży wpływ ma również nadmiar cukru w diecie, szczególnie ze słodyczy i innych słodkich przekąsek. Oprócz tego warto spożywać dużo warzyw, owoców i pełnoziarnistych produktów zbożowych, które są źródłem błonnika obniżającego poziom cholesterolu. Po szczegółowe zalecenia warto wybrać się do dietetyka, a jeśli jest Pani chętna, to zapraszam na wizytę.

Dzień dobry,

W tej sytuacji konieczna będzie konsultacja lekarska.
Nieodzownym elementem jest również prawidłowo dobrana dietoterapia.
W celu omówienia szczegółów, zapraszam na wizytę.
Witam,
Sugeruję w pierwszej kolejności udać się na wizytę lekarską. Kolejno należy zmodyfikować sposób odżywiania oraz wdrożyć (lub zwiększyć) aktywność fizyczną.
Wszystkiego dobrego.
Witam, wskazane jest zbilansowanie diety pod kątem składników jakie w niej występują. Wskazane byłoby wzbogacić dietę w ryby, tran, olej lniany, owoce morza, warzywa. Konieczne wyeliminowanie fastfood'ów i słodkich napojów oraz smażonych produktów. Wskazane posiłki duszone/pieczone.
Najpierw dieta i właściwe żywienie a potem farmakologia.
Pozdrawiam i powodzenia życzę
Olga Kapinos
Dzień dobry, nie będę już powtarzać tego, co napisali moi przedmówcy jednak proponuję dodatkowo sprawdzić, czy nie ma w organizmie czynników wywołujących stany zapalne np. zepsuty ząb, infekcje itd. Najnowsze badania dowodzą, że tłuszcze nasycone czyli zwierzęce podnoszą poziom złego cholesterolu tylko w niewielkiej ilości zaś głównym winowajcą podwyższonego cholesterolu jest wątroba, która reaguje na zły stan organizmu.

CHOLESTEROL POKARMOWY TO NIE LIPOPROTEINA LDL (CHOLESTEROL WE KRWI) to mit, który raz na zawsze należy obalić.

żródła:
Rouhani MH et al. Effects of Egg Consumption on Blood Lipids: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Clinical Trials. J Am Coll Nutr. listopad 2017:1–12.
McNamara DJ. Dietary cholesterol and atherosclerosis. Biochim Biophys Acta. 2000;1529(1– 3):310–20.

Lehtimaki T et al. Cholesterol-rich diet induced changes in plasma lipids in relation to apolipo- protein E phenotype in healthy students. Ann Med. 1992;24(1):61–6.
Miettinen TA i Gylling H. Cholesterol absorption efficiency and sterol metabolism in obesity. Atherosclerosis. 2000;153:241–248.