Witam serdecznie, Mój 5 letni syn uczęszcza do przedszkola drugi rok. Pani wychowawczyni stwierdził

2 odpowiedzi
Mój 5 letni syn uczęszcza do przedszkola drugi rok. Pani wychowawczyni stwierdziła że syn nie reaguje na komendy kierowane do grupy (np. teraz idziemy myć rączki), potrafi także stać przed zabawkami około 10 minut i nie wie co ma robić do póki Pani nie podejdzie i nie zasugeruje że może coś sobie wybrać. W kontaktach z rówieśnikami ma tylko jednego kolegę w grupie, pozostali są bardzo "niegrzeczni" i sądzę że dla synka mają zbyt "dominujące" charaktery. Jego kolega jest równie spokojny jak on sam...W domu potrafi się sam bawić jak i ze swoim młodszym braciszkiem i z nami (rodzicami). Gdy był niemowlakiem i w okresie przed przedszkolnym raczej unikał kontaktu z dziećmi i niechętnie chodził na place zabaw. Raczej unika wszelkich nowości/aktywności których nie zna, wystarczy że się z nimi zapozna i czerpie z nich radość. Nie boi się lekarza, dentysty, pobierania kwi itp. Nie wiem jak rozwiązać problem i z czym on jest związany ? Pani wychowawca sugerowała także że ma problem z zapamiętaniem np. kroków podczas nauki tańca... Nie wiem od czego zacząć aby pomóc synkowi. Bardzo proszę o poradę .
Witam Panią, z problemami, o których Pani pisze najlepiej zgłosić się do rejonowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Dokładny adres uzyska Pani z pewnością w przedszkolu (prywatne przedszkola też podlegają pod poradnię). Warto przeprowadzić całościową diagnozę funkcjonalną dziecka i to z pewnością zostanie wykonane w tym miejscu. Poradnia bada dzieci na wniosek rodziców. Do wniosku najlepiej od razu dołączyć opinię wychowawcy przedszkolnego. Często poradnia dodatkowo prosi o informację na temat zdrowia dziecka. Większość poradni ma swój druk, który wypełnia lekarz pediatra. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Edyta Mikulska

Dzień dobry.
Na początek wykluczyłabym niedosłuch. Badani słuchu.
Pozdrawiam.
K.Sowińska