Witam, rok temu mialem robione USG jamy brzusznej i wyszło zwapnienie prostaty, wykonałem test na PS
1
odpowiedzi
Witam, rok temu mialem robione USG jamy brzusznej i wyszło zwapnienie prostaty, wykonałem test na PSA i wynik to 1,25 ng. Wczoraj ponownie byłem na USG i lekarz ocenił zwapnienie jako niejednorodnym z nieregularnym obszarem zwapnień do 15 mm w lewym płacie. Wizyta u urologa już umówiona ale mam pytanie czy jest to powód do zmartwień czy to wystarczy temat obserwować ?
Zwapnienia w prostacie to bardzo częste znalezisko. Nie świadczą o chorobie nowotworowej. Całość wymaga oczywiście dokładnej oceny podczas stacjonarnej konsultacji urologicznej z badaniem fizykalnym.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.