Witam. Od miesiaca miedzy mna i moim chlopakiem cos sie psulo. Zdradzil mnie. Chce mu wybaczyc jedna

3 odpowiedzi
Od miesiaca miedzy mna i moim chlopakiem cos sie psulo. Zdradzil mnie. Chce mu wybaczyc jednak wiem ze nie dam rady bez pomocy specjalisty. On rowniez tego potrzebuje poniewaz jest osoba zamknieta w sobie i nie potrafi dawac ujscia zlosci. Pytanie brzmi: czy mamy zapisac sie do jednego terapeuty na oddzielne terapie? Czy lepiej do oddzielnych terapeutow by mogli zachowac obiektywizm? Nie wydaje mi sie zeby terapia dla par byla dobra, jestesmy ze soba rok.
Dzień dobry, terapia par zajmuje się przede wszystkim relacją między osobami tworzącymi związek, a więc tym (najprościej mówiąc), co się dzieje między nimi. Porusza między innymi kwestię zaufania wzajemnego w związku, co oczywiście wiąże się ze zdradą, która często niweczy to zaufanie. Aby taka terapia miała sens obie osoby muszą wyrazić na nią zgodę, a przede wszystkim obie chcieć poprawy w związku. Terapia indywidualna, o której pani wspomina, może także pomóc. Jednak powinni Państwo wybrać dwóch różnych terapeutów. Terapeuta zawsze ma obowiązek zachować obiektywizm, jednak możecie mieć Państwo co do tego wątpliwości, a więc dla powodzenia terapii lepiej mieć różnych terapeutów. Zdrada przeważnie jest objawem tego, że coś od jakiegoś czasu jest nie tak w związku. Zawsze warto się temu przyjrzeć i zastanowić się, czy na pewno wszystkie nasze potrzeby są spełnione, czy czegoś nam brak. Co spowodowało, że jeden z partnerów szukał spełnienia jakichś potrzeb poza związkiem. I jeszcze ważna rzecz, zdrada to nie jest koniec związku, ale często okazja, aby naprawić to co jest do naprawienia, aby nasz związek dawał nam tom czego od niego potrzebujemy. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Dzień dobry.Zdrada boli. Jeżeli nie oczyści się rany,to nie będzie się dobrze goić. Temat dotyczy problemu w parze.Uważam, że jest to wskazanie do terapii par. Wymaga to zgody z Państwa strony na zajęcie się tym tematem. Jeżeli partner nie będzie zainteresowany, to wtedy proszę zgłosić się na terapię indywidualną.Pozdrawiam.
Warto umówić się na konsultację u psychoterapeuty, który pomaga parom. Podpowie Państwu, czy na dany moment lepszym rozwiązaniem będzie wspólna czy osobna terapia.
Powodzenia!