Witam od jakiegoś dłuższego czasu mam bóle głowy takie otępiałe ciężko mi wyrazić jaki to ból mam te

3 odpowiedzi
Witam od jakiegoś dłuższego czasu mam bóle głowy takie otępiałe ciężko mi wyrazić jaki to ból mam też takie uczucie że budzę się w nocy tak ok 3 dość często punktualnie mam wrażenie że ktoś mnie obserwuje i nie mogę zasnąć moje serce bije szybciej a jak coś spadnie czy stuknie puknie przechodzą mnie dreszcze czasami wydaje mi się że wariuje Andrzej
Panie Andrzeju, zalecałabym po pierwsze wizytę u neurologa w celu zbadania podłoża bólu głowy oraz przyczyn bezsenności. Istnieje również prawdopodobieństwo, że ból głowy i nocne wybudzenia są spowodowane silnym stresem i przemęczeniem. W takiej sytuacji warto zgłosić się do psychologa w celu ustalenia skutecznych dla Pana metod relaksacji. Jeśli chodzi o uczucie niepokoju, warto byłoby się zastanowić w jakich sytuacjach ono występuje i czy są jakieś konkretne powody aby czuć strach. Jeśli nie może to być wiązane silnym stresem wywołanymi w skutek niego zaburzeń lękowych. W celu diagnozy zalecam udanie się do psychologa zajmującego się zaburzeniami lękowymi i emocjonalnymi.

Dzień dobry, również jak mój przedmówca zalecałabym pilną konsultację u lekarza neurologa a następnie u lekarza psychiatry. Te dwie specjalizacje powinny wyjaśnić źródło zgłaszanych przez Pana dolegliwości - zarówno bólu jak i nasilonego lęku. Gdyby taka diagnoza nie wykazała żadnych niepokojących przyczyn tego stanu rzeczy, dopiero zalecana byłaby konsultacja u psychoterapeuty - być może ma to podłoże stresowe. Jeżeli będę mogła jeszcze jakoś pomóc, proszę śmiało wysłać zapytanie. Wszystkiego dobrego, J.K.
Witam serdecznie Panie Andrzeju! Oczywiście, bardzo ważne jest przebadanie się u neurologa, bardzo pomocna może być także psychoterapia. Warto sprawdzić ogólny stan fizyczny Pana organizmu - być może mógłby Pan zmienić jakiś ważny element w swojej diecie lub trybie życia, co pomogłoby Panu lepiej się poczuć. Na przykład, regularne uprawianie sportu czy przebywanie na łonie przyrody mogłyby być takimi czynnikami. Chciałabym też zwrócić Pana uwagę na mniej konwencjonalne podejście (szczególnie gdyby lekarz miał przepisać Panu leki, które zawsze mają jakieś skutki uboczne) - sprawdziłabym też Pana stan energetyczny czy też duchowy. Poleciłabym Panu wybrać się do kogoś w rodzaju szamana czy osoby jasnowidzącej. Hobbystycznie zapoznałam się z wiedzą "szamańską", i według niej bardzo często (częściej niż byśmy chcieli) zdarza się, że przyczepiają się do nas dusze zmarłych ludzi i wpływają na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Taki "duchowy specjalista" pomaga się od nich uwolnić. Sama miałam kontakt z osobą jasnowidzącą, która potwierdziła dużą częstotliwość tego zjawiska. Warto sprawdzić, czy tak się nie stało w Pana przypadku. Cokolwiek jest przyczyną Pana trudności - życzę Panu dużo zdrowia i jak najlepszego samopoczucia!