Witam. Nie wyprozniam się sama od 4 lat. Stosuje wlewki ( mydło z woda) i to nie zawsze pomaga- częs

2 odpowiedzi
Nie wyprozniam się sama od 4 lat. Stosuje wlewki ( mydło z woda) i to nie zawsze pomaga- często muszę ugniatac brzuch, żeby oddać stolec. Cały czas mam duży brzuch,gazy nie schodzą. Byłam już chyba u 9 lekarzy ze specjalizacjami gastrologa, onkologa, chirurga, proktologa- nikt nie potrafi mi pomóc. Diete staram się trzymać, ćwiczę,nie należę do osób otyłych. Mam 165 cm wzrostu i waże 53 kg. Od dzieciństwa miałam okropne zaparcia,jednak wyproznialam się sama. Od kilku lat- niestety sama tego nie robię. Z badaniania kolonoskopowego, wykazano poszerzenie światła esicy, a z badania kontrastowego ,,dodatkowe petle" - dłuższe jelito. Wszyscy przepisują mi jakieś syropy, tabletki, ale to nic nie pomaga. Miałam też robiona manometrie odbytu, lekarz stwierdził że jest wszystko ok. Mogą mi zrobić operację skrócenia jelita, tylko nie wiem za bardzo w jakim celu. Inny lekarz, stwierdził że mam sobie radzić tak jak sobie radzę,kolejny znowu żebym poszła do psychologa- że jest to nerwowe. Dodam, że stolce nie są ani twarde ani rozluźnione Do jakiego lekarza mam się udać i co zrobić, żeby ktoś mi w końcu pomógł? Mam dopiero 25 lat i jest to coraz bardziej uciążliwe. Czy mydło z woda, które stosuje nie podrażnia mojego jelita? Trochę się tego boję, ale inaczej nie jestem w stanie się wyróżnić. Wolę mydło z woda, niż środki przeczyszczajace. Poza tym mam jeszcze problem z żołądkiem ( przepuklina) ciągle zgaga, mdłości. Bardzo Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Myśle ze warto spróbować konsultacji z terapeuta pracującym wisceralnie (z narządami wewnętrznymi). Dodatkowe pętle jelita mogą powodować, iż treści tam zawarte dłużej zalegają wiec może być inny cykl Wyproznien. Być może jest jeszcze czynnik psychologiczny, trzeba zebrać wywiad i dobrać leczenie manualne. Może uda się doraźnie pomoc i wtedy zostanie nieinwazyjna terapia raz na jakis czas. Zapraszam

Dolegliwości przez Panią opisywane bardzo utrudniają życie. Jednak sposoby, którymi Pani się wspomaga od tak długiego czasu, mogły doprowadzić do rozleniwienia jelit, czego konsekwencją jest nasilenie się objawów. Nie wiem również jaką dietę Pani stosuje, odpowiednim doborem produktów można spowodować poprawę stanu zdrowia. Jednak niestety trzeba pamiętać, że terapia trwa długo-kilkanaście tygodni lub więcej. Wybieranie wody z mydłem zamiast preparatów zalecanych przez lekarza nie do końca wydaje mi się trafne, ponieważ wlewki działają w jelicie grubym, a laktuloza kolokwialnie mówiąc leci przez cały układ pokarmowy. Skoro nie działa, może przyjmowała Pani za krótko lub zbyt małe dawki, jednak bez dokładniejszej rozmowy nie chcę pochopnie nic stwierdzać.
Również prawdopodobne wydaje mi się zaburzenie rytmu wypróżnień na podłożu psychologicznym. Stres i lęki potrafią zablokować nasz organizm na przeróżne sposoby. Myślę, że pomocna możne okazać się wizyta u psychodietetyka lub innego specjalisty kierunkowego.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sytuacji