Witam moje biologiczne dzieci mówią do mojego partnera od kilku lat tato bo pytały oto i wyraził na

3 odpowiedzi
Moje biologiczne dzieci mówią do mojego partnera od kilku lat tato bo pytały oto i wyraził na to zgodę ,on też ma córkę (ktora mieszka z mamą i jej partnerem-będą mieli dziecko)która początkowo też do mnie mówiła mamo (ale po uwagach babci,że nie jestem jej mamą tylko obcą babą mówi ciociu)której teraz po ponad 4 latach zaczęło niby to przeszkadzać. Ona robi wszystko by nas rozdzielić a w tym wtóruje mama mojego partnera . co mam robić jak im tłumaczyć bo jestem załamana tym co on (mężczyzna mojego życia )wyprawia. proszę o pomoc
Witam serdecznie. Wydaje się, iż najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośredni kontakt z psychologiem bądź też psychoterapeutą. Należy przyjrzeć się bliżej problemom. Trudno zaobserwować pewne procesy jedynie poprzez kontakt internetowy.

Dzień dobry,

Z Pani wypowiedzi trudno wywnioskować do końca, o kim Pani mówi. Czy niewłaściwe zachowanie dotyczy partnera, jego byłej żony, mamy czy córki? Na pewno ważne jest, by o tych problemach rozmawiała Pani z partnerem, komunikowała swoje odczucia i potrzeby, uzgadniała różne rzeczy. Ważne też, by w kontakcie z jego córką nie wypowiadać się źle o jej mamie, ani by też ona nie poczuła się w jakiś sposób gorzej traktowana od Pani dzieci, by czuła się akceptowana i kochana. Jego córka może czuć zazdrość, że Pani dzieci w jakiś sposób odebrały jej tatę, można więc próbować jej tłumaczyć, że tak nie jest, partner powinien dać jej odczuć, że wciąż ją kocha i jest dla niego ważna. Jeśli jest Państwu trudno poradzić sobie z tą sytuacją, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia rodzinna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że sytuacja, w której twoje biologiczne dzieci nazywają partnera "tato", a córka partnera początkowo mówiła "mamo" to skomplikowana. W takich przypadkach ważne jest otwarte i szczerze rozmawianie z wszystkimi zaangażowanymi stronami.

1. **Rozmawiaj z dziećmi:** Wyjaśnij swoim biologicznym dzieciom, dlaczego obecność partnera w ich życiu jest ważna i dlaczego nazywają go "tato". Zadaj im pytania, zrozum, jak się czują i usłysz ich punkt widzenia.

2. **Dyskusja z partnerem:** Porozmawiaj z partnerem o jego uczuciach i zrozum, dlaczego zgodził się na to, aby dzieci go tak nazywały. Możecie wspólnie ustalić jednolite zasady i podejście do tej kwestii.

3. **Rozmawiaj z córką partnera:** Jeśli córka partnera zmienia swoje zachowanie, spróbuj rozmówić się z nią. Wyraź swoje uczucia, ale również bądź otwarta na jej perspektywę. Upewnij się, że rozumie, że twoje intencje są dobre.

4. **Rozmowa z mamą partnera:** Jeżeli relacja z mamą partnera jest trudna, postaraj się znaleźć czas na spokojną rozmowę. Może warto z nią podzielić się swoimi uczuciami i wyjaśnić, dlaczego ważne jest utrzymanie spójności w relacjach rodzinnych.

5. **Terapia rodzinna:** Jeśli sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana, warto rozważyć terapię rodzinna. Profesjonalista może pomóc w zrozumieniu i przepracowaniu trudnych emocji oraz znalezieniu rozwiązania.

Kluczowe jest zbudowanie otwartej komunikacji i zrozumienie dla uczuć wszystkich zaangażowanych osób. Wspólnie poszukiwanie rozwiązania może przyczynić się do poprawy sytuacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.