Witam.Mój partner jest uzależniony od narkotyków,póki co nie bierze 2 tygodnie. Podczas ciągów(miesi

3 odpowiedzi
Witam.Mój partner jest uzależniony od narkotyków,póki co nie bierze 2 tygodnie. Podczas ciągów(miesięcznych bez przerwy) pił też codziennie alkohol za tydzień ma pierwszą wizytę u terapeuty. Znajomi zaprosili nas na domówkę,nie będzie tam narkotyków ale będzie alkohol i on chce pić bo mówi że alkohol umie kontrolować. Czy faktycznie może pić zanim pójdzie na terapię, czy może być to jego wyzwalacz?
Alkohol i narkotyki takie jak marihuana to uzależnienia krzyżowe.

Dzień dobry, osoba uzależniona od narkotyków nie powinna pić również alkoholu. Alkohol powoduje rozluźnienie i mniejszą kontrolę naszych odruchów i podjętych decyzji. Oznacza to, że trudno będzie mu się powstrzymać od zażycia narkotyków zwłaszcza, że już 2 tygodnie nic nie zażył i organizm będzie chciał uzupełnić substancję. Bardzo często osoby uzależnione od narkotyków piją bardzo destrukcyjnie alkohol, żeby chociaż trochę przybliżyć stan po narkotykowy.
Brawo za decyzję i zapis na terapię- trzymam kciuki za Pani męża. Polecam również aby Pani zapisała się na terapię osób współuzależnionych, żeby łatwiej przechodzić okres leczenia męża, który niewątpliwie wpływa i będzie wpływał na Panią. Pozdrawiam Monika Kiliszek
Dzień dobry,
Alkohol jest tak samo narkotykiem jak inne substancje, silnie uzależnia fizycznie i działa bardzo destrukcyjnie na organizm. Jeśli partner miał ciągi w których codziennie pił to znaczy że pewnie jest uzależniony od kilku substancji naraz. Poza tym po alkoholu łatwiej sięgnąć po inne rzeczy, a tłumaczenie że może kontrolować picie w tym przypadku jest wymówką. Warto mieć to na uwadze. Z drugiej strony, totalna abstynencja może być czasem trudna do osiągnięcia i obecnie w terapii uzależnień coraz częściej mówi się o ograniczaniu spożywania substancji jako o łatwiejszym celu do osiągnięcia ale to już partner musi omówić sobie z terapeutą. I tak Pani nie może go zmusić do abstynencji, to jego decyzja.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska