Witam, moim problemem jest z pewnością krótkie wędzidełko, ale możliwe że także stulejka. W młodszym

2 odpowiedzi
Witam, moim problemem jest z pewnością krótkie wędzidełko, ale możliwe że także stulejka. W młodszym wieku wstyd mi było udać się do lekarza ze względu na sam problem, a z kolejnymi latami wzrastał wstyd przed samym faktem, że 'w takim wieku (32)' nadal nie rozwiązałem problemu. Podczas wzwodu nie ma szans na odsłonięcie żołędzia dalej niż 30%, w stanie rozluźnienia jest lepiej, ale także nie jest możliwe odsłonięcie go w całości (a może jest, ale zwyczajnie boję się to zrobić w obawie zerwania wędzidełka lub że nie uda mi się założyć go z powrotem). To sprawia, że od lat nie jestem w stanie zapewnić 100% higieny i wręcz panicznie boję się, w jakim stanie to wszystko wygląda 'pod spodem'. Za każdym razem kiedy chciałem to w końcu załatwić, ogarniały mnie wizje gdzie lekarz zadaje pytanie jak w ogóle można było doprowadzić do takiego stanu. Ten paniczny wstyd skutecznie od lat powstrzymuje mnie przed pójściem po pomoc. Czy zaniedbując sprawę tyle lat można przywrócić pełną sprawność? Na jakie koszty należy się nastawić? Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry.
Potrafię sobie wyobrazić że jest Pan w bardzo trudnym położeniu. Niestety żadne słowa nie sprawią że problem zniknie, będzie Pan musiał wybrać się do urologa żeby rozpocząć leczenie. Urolodzy są przyzwyczajeni do tego że pacjenci ze stulejką mają oczywisty problem z utrzymaniem higieny więc nie musi się Pan obawiać. Jednakże gdyby nawet się zdarzyło że ktoś potraktuje Pana szorstko proszę pamiętać że to tylko słowa - nie zrobią Panu żadnej krzywdy. Jeśli nie będzie Pan zadowolony z wizyty to pójdzie Pan do kogoś innego, proszę się nie poddawać. Obecnie - z powodu pandemii - okres oczekiwania na zabieg w systemie NFZ może być bardzo długi, ratunkiem pozostają usługi w zakładach niepublicznych. Rozpiętość cen jest duża i zależy głównie od rejonu w którym Pan mieszka.
Mam nadzieję że szybko i z sukcesem stawi Pan czoła swojemu problemowi.
Pozdrawiam

Proszę Pana, z takim samym problemem zgłaszają się pacjenci w każdym wieku, wielu z nich zgłasza problem "od zawsze", wielu zwleka latami.
Powiem krótko- da się wyleczyć. Zapraszam.