Witam mam pytanie mianowicie mam zapalenie błony śluzowej żołądka oraz bakterie zapalne w tym przyp

3 odpowiedzi
Witam mam pytanie mianowicie mam zapalenie błony śluzowej żołądka oraz bakterie zapalne
w tym przypadku jaki wybór pieczywa będzie najlepszy czy mogę spożywać GRAHAM
jeśli chodzi o zastąpienie mleka krowiego mlekiem roślinnym to który wybór byłby najlepszy

Mleko sojowe:
Mleko Migdałowe:
Mleko ryżowe:
Mleko kokosowe:
Mleko Owsiane:

Dziekuje
Jeśli chodzi o pieczywo, to z reguły zaleca się pieczywo z mąki pełnoziarnistej, ponieważ jest bogate w błonnik i wspomaga trawienie. Pieczywo grahamowe jest dobrym wyborem, jednak niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort po spożyciu pieczywa pełnoziarnistego, zwłaszcza jeśli mają zapalenie żołądka. W takim przypadku pieczywo białe może być łatwiej przyswajalne. W przypadku zastąpienia mleka krowiego mlekiem roślinnym, wybór zależy od indywidualnych preferencji i jak ciało na nie reaguje. Wszystkie wymienione mleka roślinne są generalnie dobrą alternatywą dla mleka krowiego. Mleko sojowe jest bogate w białko i często jest wzbogacane w wapń i witaminę D. Mleko migdałowe ma delikatny smak i jest niskokaloryczne, ale ma mniej białka niż mleko sojowe. Mleko ryżowe jest naturalnie słodkie i jest dobrym wyborem dla osób z alergią na soję lub orzechy. Mleko kokosowe jest gęste i kremowe, ale ma więcej tłuszczu i kalorii niż inne mleka roślinne. Mleko owsiane jest dobre dla serca i ma kremową konsystencję, która sprawia, że jest dobre do kawy i płatków śniadaniowych. Pamiętaj jednak, że niektóre mleka roślinne mogą zawierać dodatki, takie jak cukier, więc zawsze warto sprawdzić etykiety. Ponadto, różne mleka roślinne mają różne profile odżywcze, więc warto je różnicować, aby uzyskać szerokie spektrum składników odżywczych.

Dzień dobry, w przypadku zapalenia błony śluzowej tylko białe pieczywo wchodzi w grę, warzywa gotowane i ograniczyć błonnik posiłki bardzo dokładnie przeżute ok 20 razy każdy kęs - higiena jedzenia jest najważniejsza (pokarm ma wpłynąć do żołądka jak najszybciej opuścić żołądek) co do mleka poprawniej napoju roślinnego już bez znaczenia, chyba, że dodatkowo występują np insulinooporność wówczas unikamy owsianego, hashimoto unikać sojowego....
Dzień dobry, dobór pieczywa powinien zależeć od nasilenia dolegliwości, a także indywidualnej tolerancji. Zazwyczaj zaleca się wybór białego pieczywa pszennego. Jednak niektórzy pacjenci mogą dobrze tolerować chleb nieco bogatszy w błonnik, na przykład graham czy chleb pszenno-żytni. W takim przypadku istotne jest monitorowanie reakcji organizmu i dostosowanie diety do własnych potrzeb i preferencji. Jeśli nie ma Pani innych chorób towarzyszących, które by na to wskazywały, to nie ma konieczności rezygnacji z mleka krowiego, ale nie ma także przeciwwskazań, by zastąpić je napojem roślinnym. Koledzy powyżej dobrze opisali charakterystykę napojów roślinnych, które Pani wymieniła. Zawsze warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże ułożyć odpowiedni jadłospis uwzględniający zalecenia żywieniowe w danym schorzeniu. Dzięki temu uniknie Pani błędów i niepotrzebnych wykluczeń czy restrykcji, które często zdarzają się, gdy bez odpowiedniej wiedzy próbujemy wdrożyć zalecenia żywieniowe w danej jednostce chorobowej na własną rękę. Życzę powrotu do zdrowia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.