Witam, mam problem z wyrażaniem emocji i tego co myślę. Problem zauważam szczególnie będąc z moim ch

3 odpowiedzi
Witam, mam problem z wyrażaniem emocji i tego co myślę. Problem zauważam szczególnie będąc z moim chłopakiem. Już na samym początku kiedy spytał się co mi się w nim podoba, nie byłam w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo poczułam blokadę i dosłownie tak jakbym przestała myśleć, jakby wyłączył mi się mózg. Cały czas mimo, że chciałabym mówić mu komplementy to nie jest mi w stanie to przejść przez gardło. W łóżku kiedy prosi mnie o to, żebym coś powiedziała to ogarnia mnie stres i znowu wyłącza mi sie myślenie, przez co nie jestem w stanie nic powiedzieć. Wtedy też zazwyczaj milczę lub powtarzam to co on powiedział wcześniej. Kiedy chce porozmawiać o nocy to również nie umiem nic skomentować. Chłopak mówi mi, że rozumie to i nie muszę nic mówić bo on wie co mam na myśli, ale mimo wszystko domyślam się, że chciałby coś usłyszeć. Oczywiście mnie to ogromnie męczy i sprawia, że czuję się okropnie. Chciałabym móc powiedzieć mu wszystko co myślę i czuję, ale nie jestem w stanie. Z góry dziękuję!
Dzień dobry, mówić o emocjach uczymy się w domu rodzinnym. Jeśli rodzice mówią o swoich emocjach i pomagają dziecku nazywać to, co ono czuje, w dorosłości wyrażanie emocji przychodzi w sposób naturalny. Czy w Pani domu mówiło się o emocjach? To ważne, że zdała sobie Pani sprawę z blokady w tym obszarze:) To pierwszy krok aby nauczyć się mówić o tym, co Pani czuje. Na początku jest to trudne i nienaturalne. Wyrażanie emocji, kiedy nie robiło się tego wcześniej, może budzić lęk i niechęć, może kojarzyć się z okazywaniem słabości. Pomocne będzie napisanie listu do chłopaka, w którym wyrazi Pani to, co Pani do niego czuje i potraktowanie tego jako pierwszego kroku. Jeśli ma Pani takie możliwości, z pewnością dobrym sposobem będzie praca z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie!
Emilia Szymanowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, uczy się Pani funkcjonowania w związku. Warto się przyjrzeć w jakiego rodzaju schematy Pani wchodzi budując relacje. Umiejętność mówienia o emocjach to kompetencja która bardzo Pani pomoże budować związek. Dodatkowo kwestie związane z typami osobowości jakie reprezentujecie z Partnerem też wpływają na postrzeganie przez Was waszej relacji.
Warto pochylić się nad tymi tematami i budować swoją świadomość, aby podnieść swoją satysfakcję z życia i budować dobrej jakości związek.
Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz
Dzień dobry.
Warto przyjrzeć się bliżej tej sytuacji i zapytać siebie, co takie zachowanie Pani daje. Może odpowiedź na to pytanie zaprowadzi Panią do dalszych refleksji. Ponadto idąc dalej, co by Pani chciała mieć zamiast tej blokady i jak by to wpłynęło na Panią i na Pani związek. Kolejne pytanie warte zadanie to : Czy miała Pani już takie sytuacje wcześniej? w jaki sposób radziła sobie Pani z nimi. Być może krótka analiza tych wyjątków pozwoli Pani na poszerzenie perspektywy i dostrzeżenie rozwiązań tej sytuacji.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.