Witam mam ogromny problem z dzieckiem 3 letnim chlopiec bo popycha dzieci w przedszkolu i trzaska dr

2 odpowiedzi
Mam ogromny problem z dzieckiem 3 letnim chlopiec bo popycha dzieci w przedszkolu i trzaska drzwiami nic nie
Pomaga ani rozmowa zakazy nagrody nic nie wiem jak.juz mam do niego podejsc chodzi tylko w soboty do przedszkola narazie .Nie usiedzi w miejscu jak inne dzieci ciągle biegiem . Jest bardzo ruchliwym dzieckiem Umowiona jestem do psychologa
Dzień dobry. Sądzę, ze to dobra decyzja, ze umówiła się Pani do specjalisty. Z opisu wynika, ze dziecko może mieć zaburzenia hiperkinetyczne, czyli nadruchliwość, co może, ale nie musi wskazywać na ADHD. Na pewno trzeba się temu przyjrzeć, jakie jest podłoże zachowań dziecka, po to, aby w odpowiedni sposób pomóc mu radzić sobie. Zastanawiam się czy w domu tez zaobserwowała Pani opisywane trudności ? Pozdrawiam serdecznie

Warto podczas konsultacji ze specjalistą porozmawiać o zachowaniach również w kontekście nieprawidłowego przetwarzania sensorycznego. Być może syn ma podwrażliwość układu proprioceptywnego. Takie dzieci nie czują docisku w prawidłowy sposób. Potrzebują mocnego przytulania, siadają z impetem na krześle, czy kanapie, często uderzają innych nie wiedząc, że robią krzywdę, mocno tupią, mocno ściskają, lubią się przeciskać między meblami, pod stołami, krzesłami, między dziećmi. Ciągła potrzeba ruchu może także wynikać z zaburzeń SI - podwrażliwość przedsionka. Wtedy dziecko potrzebuje dużo ruchu, lubi ruch obrotowy, kręcenie się, bujanie, skakanie. Zazwyczaj nie jest w stanie wysiedzieć przy stoliku podczas zajęć, czy posiłku.
Jeśli powyższe zachowania pasują do tego, co obserwuje Pani u swojego dziecka, warto zgłosić się na diagnozę integracji sensorycznej u terapeuty SI. Taka diagnoza pomoże zrozumieć zachowania dziecka, a odpowiednia terapia na tym etapie rozwoju może pomóc całkowicie zintegrować wszystkie zmysły dziecka i pozwolić rozpocząć naukę w szkole bez żadnych obciążeń :)