Witam, Mam bardzo poważny problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Mam przyjaciela którego koc

2 odpowiedzi
Mam bardzo poważny problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Mam przyjaciela którego kocham i o którego się staram. On tez darzy mnie uczuciem, jednak na dzień dzisiejszy nie możemy być razem. Jednak w przyszłości może się to zmienić. Jednak problem jest po mojej stronie. Każdego ranka jestem kochaną, czułą i miłą kobietą, do której chce się powiedzieć kocham a popołudnia po powrocie z pracy zamieniam się w demona. Jestem niemiła, chamska, oschła, najchętniej położyłabym się do łóżka i spała. Nie mam żadnych ambicji, celów, nie potrafię nawet zebrać się na posprzątanie pokoju. Wiem, że duży wpływ na to ma to, jaka była moja przeszłość. Nigdy o nikogo się nie starałam, nie miałam prawdziwego związku. W domu był alkohol, kłótnie, obwinianie siebie nawzajem, wyzwiska. Bardzo chce się zmienić ponieważ go kocham i chcę być szczęśliwa, jednak nie potrafię. Nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie chce go więcej ranić. Chce wracać do domu uśmiechnięta mieć ochotę zadbać o dom, o niego, o siebie.
Proszę Pani być może są jakieś czynniki w pracy które mają taki wpływ na Panią, może warto się nad tym zastanowić jakie korzyści daje Pani praca a co w niej ma taki negatywny wpływ na Pani samopoczucie. Pani dom rodzinny nie był domem ciepłym i bezpiecznym dla Pani, to mogło odbić się na Pani zdrowiu psychicznym. Polecam skorzystanie z pomocy psychologa/ psychoterapeuty, który pomoże Pani poradzić sobie z brakiem motywacji i uczuciami, których Pani doświadcza. Pozdrawiam serdecznie Psycholog M. Kominek

Wszystko można zmienić/wypracować, pytanie należy postawić czy się chce.