Wczoraj spieszyłam się i dość szybko szłam ale nie biegłam. Gdy doszłam do szkoły i czekałam chwilę

3 odpowiedzi
Wczoraj spieszyłam się i dość szybko szłam ale nie biegłam. Gdy doszłam do szkoły i czekałam chwilę wszystko było ok,ale po ruszeniu się poczułam ból w prawej stopie. Takiego średniego bólu. Jednak gdy doszłam do domu okazało się że kostka puchnie,na tą chwilę boli mnie przy chodzeniu oraz przy leżeniu. Czy możliwe że w jakiś sposób skręciłam kostkę? Nie stanęłam źle, noga również mi się nie wykręciła.
Dzień dobry, na podstawie samego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, co dokładnie się stało z Pani kostką. Skręcenie kostki występuje, gdy więzadła w stawie skokowym zostaną nadmiernie rozciągnięte lub naderwane. Może się to zdarzyć w wyniku gwałtownego ruchu lub przeciążenia, nawet jeśli nie doszło do wyraźnego potknięcia czy wykręcenia stopy. Czasami naciągnięcie dotyczy tylko jednego więzadła, bez pełnego skręcenia kostki. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby skonsultowanie się z fizjoterapeutą lub ortopedą w celu wykonania diagnostyki i badania obrazowego, takiego jak np. USG, przy pomocy którego specjalista oceni stan więzadeł kostki.

Dzień dobry. Moim zdaniem, nie doszło do skręcenia. Najwyżej nadwyrężenie lub naciągnięcie struktur miękkich. Zdecydowanie coś musiało się wydarzyć, jeżeli pojawił się ból i opuchlizna, czyli znamiona stanu zapalnego. Proponuję udać się do Fizjo. Praca nad stawem i całą kończyną może rozwiązać problem. Jeżeli reakcja byłaby odwrotna warto wykonać USG. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta, konsultacja + diagnoza + zabieg) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Fizjoterapeuta powinien pomóc. Jeśli nie byłoby postępu wtedy odeśle na badania dodatkowe. Pozdrawiam!