W związku z tym, że zmieniam mieszkanie postanowiłam, że zamieszkam z moim chłopaki

2 odpowiedzi
W związku z tym, że zmieniam mieszkanie postanowiłam, że zamieszkam z moim chłopakiem (z którym jestem już od 4 lat), nie tyle co w jednym mieszkaniu 2-pokojowym czy kawalerce a w 2 oddzielnych pokojach w tzw. mieszkaniu studenckim (łącznie 5 pokoi). Niestety, moi rodzice są skrajnie wierzącymi osobami i już dawno temu zapowiedzieli, że jeżeli to zrobię to odetną mnie od pieniędzy. To samo w sobie przeraża mnie nie az tak bardzo, potrafię sobię poradzić i pracę znajdę, oczywiście będzie dużo dużo ciężej. Bardziej boję się tego, co moi rodzice mogliby zrobić poza tym. Żeby nakreślić głębokość wiary moich rodziców, podczas rozmowy z moją mamą usłyszałam, ze gdybym była lesbijską to nie przyszłaby na mój ślub, a moja partnerka nie mogłaby w ogóle przyjść do ich domu. W związku z tym boję się, że odetną mnie od rodziny i moich 2 mlodszych sióstr a także nastawią dziadków przeciwko mnie. Nie wiem zupełnie co robić, czuję się jak zamknięta w klatce. Moi rodzice od zawsze używali stylu autorytarnego, na moje odmienne zdanie zawsze słyszę "wiem lepiej bo jestem twoim rodzicem", "jesteś mloda i to dlatego, kiedys zrozumiesz". Ludzie dookoła mówią mi, że powinnam im o tym powiedzieć, ale ten pomysł napawa mnie paraliżującym lękiem. Odciąć się, powiedzieć im, czy unikać konfliktowego tematu?
Prosze zobaczyc jaki mocny wplyw na Pani wywarly czesto slyszane wypowiedzi rodzicow....ksztaltujac u Pani pierwsze lekowe postawy. Wg koncepcji psychoanalitycznej mowimy, ze wyksztalcilo sie u Pani Surowe Superego, ktore bedzie utrudnialo Pani realizowanie tego, co Pani potrzebuje w kontekscie spelniania wymagan innych. Na dluzsza mete tak sie nie da funkcjonowac, wiec prosze zadbac o siebie i wyznaczyc granice, zrobic dla siebie wiecej przestrzeni, przyjac trudne reakcje, tez i swoje emocje.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, co powinna Pani zrobić. Myślę, że dobrze by było przeanalizować wszystkie dostępne rozwiązania oraz korzyści i konsekwencje z jakimi się one dla Pani wiążą. Warto jednak pamiętać, że jest Pani już osobą dorosłą, która teraz rozpoczyna własne życie więc dobrze by było zadbać o własne potrzeby i ich realizację. Nie mniej jednak może być to trudne w związku z obecną sytuacją rodzinną, niestety sama będzie Pani musiała podjąć decyzję co jest dla Pani w tej chwili priorytetem. Pozdrawiam serdecznie