W jaki sposób należy dawkować duże ilości lekarstw podczas zapalenia rogówki?

2 odpowiedzi
Łączenie lekarstw.Dzień dobry, żona wg diagnozy ma wirusowo bakteryjne zapalenie rogówek z naciekami obu oczu i niewielkie owrzodzenie rogówki jednego oka.
Lekarz przepisał jej leki -jest ich dużo- nie powiedział czy można je stosować zaraz po drugim.W tej chwili stosuje je tak: (nie wiem czy można je jakoś łączyć)
7.00 Tropicamidum 7.20 corneregel
8.00 Vigamox
9.00 thealoz duo
11.00 Vigamox 11.20 Virgan
12.00 thealoz duo 12.20 cornergel
13.00 tropicamidum
14.00 vigamox 14.20 Virgan
16.00 thealoz duo 16.20 cornergel
17.00 vigamox
19.00 tropicamidum 19.20 Virgan
20.00 VigamoX 20.20 cornergel
21.00 thealoz 21.20 Virgan
Chodzi o to, że lekarka napisała ile razy dawkować ale nie mówiła jak i w jakich odstępach. Stąd moje pytanie czy te lekarstwa można podawać w krótszych odstępach czasu? Czy taka rozpiska jest skuteczna? (sami ją ustaliliśmy na podstawie ilości lekarstw).
Tropicamid 3xdz OPL, Vigamox 5xdz OPL,Virgan 5xdz OPL,cornergel 4xdz OP,thealoz duo 4xdz OPL. Dodam, że nie mam dostępu do tego lekarza, gdyż był to dyżur okuistyczny w ramach S.O.R.
Rozpoznanie zapalenia rogówek wymaga intensywnego leczenia i dosyć częstych kontroli. Początkowo należy zgłosić się do kontroli po dwóch dniach, lekarz musi stwierdzić, czy stan rogówek nie pogarsza się, i ewentualnie zmodyfikować leczenie, i oczywiście rozpisać szczegółowo godziny przyjmowania leków. Pozdrawiam.

Proszę koniecznie zgłosić się na konsultacje do specjalisty okulistyki i kontrolować systematycznie przebieg leczenia. Opisane rozpoznanie wymaga monitorowania.